Як розпізнати ЛН

Симптоми лактазної недостатності можуть проявляються у дітей з перших днів життя або з перших тижнів життя в міру збільшення кількості споживаного молока незалежно від того, знаходиться дитина на грудному або на штучному вигодовуванні. В результаті дефіциту ферменту лактази спостерігається підвищене газоутворення в кишечнику (метеоризм, здуття, кольки, зригування), дитина стає дуже неспокійною через напади плачу і порушення сну, погано або недостатньо набирає вагу, незважаючи на хороший апетит.

Характерний взаємозв’язок нападів плачу і неспокою з періодами годування. Дитина активно смокче груди, але через якийсь час кидає її, починає плакати, підтискає ніжки до животика.

Стул при лактазній недостатності має свої особливості – рідкий, жовтуватого кольору, пінистий, з кислим запахом, з вигляду нагадує дріжджове тісто.

При вторинної лактазной недостатності в стулі може зустрічатися наявність великої кількості слизу, зелені, неперетравлених грудочок їжі в залежності від супутньої патології. При копрологическом дослідженні калу можуть виявлятися дисбіотичні порушення

Чому це відбувається?

 


Що таке коліки?

Задати питання?