Збираємося на першу прогулянку!

Ми купувалися, поїли, красиво одяглися і хочемо гуляти, але коли нам вже можна вийти на вулицю? Перша прогулянка — важливий захід в житті новонародженої дитини, і батьки поспішають підготувати все найкращим чином.

Але в яку пору року краще гуляти, а також по скільки хвилин, в тому числі? Напевно вам буде корисно дізнатися…

Перші прогулянки повинні здійснюватися після виписки з пологового будинку до кінця тижня. Зазвичай до цього часу мама з малюком вже адаптуються і знають, коли і що їм робити. Залишається лише вибрати оптимальний час для прогулянки.

Якщо на вулиці дуже хороша погода, то сміливо починайте прогулянку з 20-30 хвилин. Коли прохолодніше і навіть трохи мрячить, ви все одно можете виходити на вулицю. Тут виручить коляска з тентом.

Зазвичай мами і тата панікують тоді, коли починаються морози. Запевняємо, що не все так страшно, якщо ви заздалегідь прикупили утеплену коляску і якісний одяг для малюка.

Згідно з даними санепідемстанції, прогулянки з дітьми до 4 років допустимі при температурі до мінус 15° і при швидкості вітру більше 15 м/c. А нас лякають, що навіть при -1° вже пора залишатися вдома. Насправді, завдяки більш активному обміну речовин малюки не настільки чутливі до холоду, як дорослі.

Зазвичай батьки просто бояться, що на морозі дитя точно має захворіти. Тому або уникають зимових прогулянок, або загортають малюка в сто одежинок. Тут важливо звернути увагу на вельми цікавий факт: діти хворіють не від того, що мерзнуть, а від того, що потіють.

На дитину має бути на одну одиницю одягу менше, ніж на мамі/татові. Не переживайте: просто крихітка виробляє більше тепла, ніж дорослий.

Якщо ваш дитинча народився в сильні мока! Чи очікуєте перші виходи в світ у розпал літа? Тоді робіть це рано вранці або вже ввечері. Просто високі температури малюкові буде набагато важче перенести.

Малюки люблять гуляти, малюкам потрібно гуляти. І набагато довше, ніж середньостатистичні батьки їм дозволяють це робити… Полюбіть самі прогулянки — і ви помітите, що не тільки дитина буде бадьорий і здоровий, але і ваше самопочуття буде все більше поліпшуватися.

Нехай перша і всі наступні прогулянки принесуть вашій родині масу задоволення! Будьте здорові!

Мама-блог. Збираємося на прогулянку.


Що таке коліки?

Задати питання?