Що потрібно для захисту нервової системи дитини від стресу

Сучасна людина змушена жити в століття високих швидкостей, вічно кудись поспішаючи і щось та не встигаючи. Стрес стає невід’ємною частиною життя дорослих і дітей. Але якщо в нормі струси будуть навіть корисними, то постійні значні навантаження украй негативно впливають на організм. Далі ми розповімо, чим шкідливий стрес для дитини, і як можна звести його вплив до мінімуму.

Нерви на межі: чим погано

Дитячі стреси — пусковий механізм для розвитку ряду захворювань. Малюки і школярі, які живуть, ростуть в стресовій обстановці, частіше хворіють на ГРВІ, чіпляють віруси. Причина криється в надмірному виробленню гормонів норадреналіну і кортизола. У нормі ці гормони, знову ж таки, потрібні, але в надмірній кількості вони починають руйнувати органи, запускають негативні аутоімунні процеси, що знижують імунітет.

Тому виключати зайві емоційні навантаження потрібно. Деякі події на кшталт переїзду, розлуки з мамою, розлучення батьків, зміни школи уникнути не можна, але ви повинні створити такі умови, в яких дитині буде максимально комфортно. Вживайте заходів, якщо малюк або підліток став занадто збудливим, погано спить, їсть, багато вередує, метушиться, проявляє агресію. Корисною буде консультація у невролога або психолога.

Що робити

Для захисту від стресів в дитячому віці застосовуються різні методики.

Розглянемо їх:

Режим дня — він повинен бути в принципі і строго дотримуватися. Якщо сон неспокійний, і нічого не допомагає, приберіть агресивні ігри, працюйте з диханням, спробуйте давати дитині трав’яні заспокійливі збори. Творчість при дитячій безсонні допомагає непогано, а ось телевізор краще буде прибрати.

Спокій — діти, які знають, що знаходяться в безпеці, ростуть впевненими в собі. Обіймайте, цілуйте, розмовляйте, приймайте — часто цього достатньо для нормалізації ситуації.

Підготовка — до серйозних змін дитину потрібно готувати заздалегідь. Ведіть бесіди, робіть вправи, обговорюйте, як зміниться життя в недалекому майбутньому, шукайте плюси.

Ігри — є спеціальні сюжети, які допомагають переносити стреси і напруги в розважальний формат. Граючи таким чином, дитина вчиться працювати зі своїми емоціями.

Робота з обставинами — розберіться, в чому саме причина зміни поведінки вашого школяра. Якщо це проблеми з учителем, іншими дітьми, можливо, буде сенс змінити школу.

Прийом вітамінів — біологічно активні добавки непогано підтримують організм, мінімізують вплив стресів. Гомеопатія теж допомагає і робить це без шкоди для здоров’я.

Правильне харчування — раціон повинен бути збалансованим, містити достатньо вітамінів, мінералів, вуглеводів, жирів, білків.

Спорт — фізичні навантаження потрібні всім, незалежно від віку і стану здоров’я. Головне, щоб вони були збалансованими і помірними.

Робота з диханням дає дуже хороші результати. Якщо дитина багато нервує, погано спить, неуважний на уроках, освойте спеціальні вправи. Вони допомагають дихати глибоко, розмірено, рівно, забезпечують повноцінне живлення клітин мозку киснем. Видихи робіть триваліше вдихів в 3 рази, повітря випускайте через стислі (але не сильно) губи, як ніби дуєте на ложку з кашею.

Школярів середнього, старшого віку процес захоплює сам по собі, молодших можна підкупити захоплюючою грою. І пам’ятайте, що будь-який стрес, особливо хронічний, що викликає серйозні проблеми зі здоров’ям, вимагає грамотної, своєчасної лікарської допомоги. Спеціаліст оцінить стан дитини і призначить дієву терапевтичну схему.

Мама-блог. Як уберегти нервову систему малюка.

Папа-блог. Нервовий зрив.


Що таке коліки?

Задати питання?