Зарядка на фітболі для малюка

Раніше вважалося, що немовля основну частину часу повинен спокійно лежати, щільно перетягнутий пелюшками. Сучасні фахівці дотримуються іншої думки і навпаки кажуть, що важливо забезпечити грудничку вільні умови для фізичного розвитку. Рухи потрібно не тільки не сковувати, а й стимулювати. Крім стандартної гімнастики, масажу можуть бути корисні тренування на фітбол. Розповімо, чим вони гарні, як все правильно робити.

Користь фітболу

Фітбол — це великий і міцний надувний м’яч. Старші діти можуть стрибати на ньому, маленькі займаються разом з мамами і татами. Серед медичних показань до тренувань — неврологічні захворювання, але звичайна гімнастика буде корисна абсолютно всім.

Регулярні тренування:
● зміцнять м’язи живота, спини, ніг і рук;
● допоможуть розвинути мускулатуру;
● знімуть гіпертонус м’язів;
● нададуть масажну дію;
● відновлять процеси травлення;
● допоможуть запобігти коліки;
● навчать малюка правильно координувати рухи;
● розвинуть вестибулярний апарат.

Похитування діють дуже розслабляючи і заспокійливо, нормалізують сон. Головне все робити правильно, дотримуватися програму тренувань, регулярність, не здійснювати потенційно небезпечних дій.

Запобіжні заходи

Протипоказання у фітболу теж є, враховувати їх обов’язково. Основні — патології сечостатевої системи, легенів, серця, недостатній маса тіла, підвищений внутрішньочерепний тиск. Будь-які питання ви можете задати лікарю.

Як обрати фітбол

Допустимий діаметр фітболу — 45-75 см. М’яч 75 см в діаметрі універсальний, підійде для дорослих і дітей. Мама теж може займатися на такому фітболі — разом з дитиною і сама. Якщо плануєте робити вправи з м’ячем тільки для тренувань малюка, краще буде вибрати діаметр поменше. Найзручнішими є моделі з ручками або ріжками, які дозволяють утримувати виріб в заданому положенні.

Рельєфна поверхня підійде немовлятам старше 4 місяців — до використовують тільки гладкі м’ячі. Відразу купіть насос, оскільки підкачувати фітбол доведеться регулярно. Максимальні якість і безпека виробів обов’язкові. При покупці можна спробувати вщипнути м’яч — якщо матеріал якісний, вм’ятина швидко зникне. Поява складок — поганий знак, краще пошукати ще. Оптимальна маркування — АБС, вона вказує на антивибухову обробку.

Правила занять

Кращий час для тренувань з м’ячем — ранок, коли малюк максимально активний, перебуває у відмінному настрої. Також переконайтеся, що немовля спокійне, добре себе почуває, ніякі об’єктивні і суб’єктивні чинники не викличуть дискомфорт. Між виконанням вправ і прийомом їжі витримують паузу в півтори години. Якщо ви бачите, що малюк вередує і займатися не хоче, краще буде трохи почекати.

Перші тренування роблять короткими, буквально по 5 хвилин, потім час занять збільшують. На заняттях батько або інший дорослий повинен постійно притримувати малюка за живіт, щиколотки, спинку, плечі або щиколотки, робити це максимально акуратно, уникаючи тягнуть рухів за кінцівки. Одну на фітболі дитину не залишають.

Одяг на час гімнастики краще знімати, застеляти м’яч зручно одноразовими пелюшками. Можна супроводжувати процес піснями, віршами, потішками. Вправи вибирайте з урахуванням віку.

Приблизний комплекс включає:

1. Похитування — малюка кладуть животиком на м’яч, однією рукою дорослий підтримує плечі і голівку дитини, другий стегна і ніжки. Потім робиться по кілька розгойдування вперед-назад, малюка перевертають, утримують, повторюють дії на спині.
2. Катання — вправа для дітей, які вже тримають голівку. Покладіть дитину на м’яч на живіт, однією рукою тримайте сідниці, другою щиколотки, малюк повинен обхопити виріб руками. При виконанні дій розгойдуйте м’яч вперед-назад, загальне число повторень 10.
3. Відштовхування — дитину садять на підлогу, до неї підкидають м’яч, просять (або спонукають) відштовхнути ніжками. Повторів потрібно близько 20.

Рекомендуємо запросити інструктора до початку занять або подивитися відео онлайн. Нічого складного в тренуваннях з фітболом немає — спробуйте, і ви самі переконаєтеся в цьому.

Мама-блог. Зарядка на фітболе.


Що таке коліки?

Задати питання?