Яким має бути розвиток малюка в тримісячному віці

Перший рік найважливіший у розвитку дитини, на нього припадають основні скачки зростання. Буквально тиждень різниці а дитина вміє щось нове і став набагато більш осмисленим, ніж раніше. Третій місяць є одним з найбільш показових в цьому плані. Поступово закріплюється режим дня, малюк звикає до людей, починає усвідомлено реагувати на них, вдивлятися в обличчя.

Фізичний розвиток

Малюк в 3 місяці вже не такий крихкий, як раніше, його тільце стає пухким, пружним, з’являються щічки. На ногах і руках повинні бути складки вони вказують на те, що підшкірно-жирова тканина розвивається нормально. Малюк повинен лежачи на животі впевнено тримати голову. Спроби злегка піднятися, спираючись на руки, діти теж в нормі роблять. Зазвичай присутні перевороти зі спинки на животик.

Режим сну і неспання є дитина звикає все робити в один час. Активно все тягнеться в рот так що ховайте все, що не потрібно їсти, подалі. Що стосується зростання-ваги, то тут багато що залежить від генетики, конституції, системи харчування. Орієнтовні норми маси тіла 3-6 кг, зростання 54-64 см. При штучному вигодовуванні сумішами ризики набрати зайву будуть вище.

Тривожні рефлекси

У всіх новонароджених присутній певні рефлекси, які до трьох місяців повинні проходити. Якщо вони зберігаються, можна говорити про проблеми з ЦНС.

Тривожні дзвіночки:
● легко торкніться куточка губ малюка він повинен розгорнути голівку в цю сторону, відкрити рот, відсутність пошукового рефлексу не норма;
● при торканні верхньої губи дитини він повинен зробити хоботок;
● злегка натисніть пальцем в середню частину дитячої долоньки, і дитина підніме голову вперед, трохи відкриє рот рефлекс Бабкіна.

Рефлекси смоктання з повзання тільки починають активізуватися, тому оцінювати їх рано. При викладанні на спину або підніманні ніжок над опорою повинен спрацьовувати захисний рефлекс від падінь. Малюк розчепірює пальці ніг і підкидає вгору ручки.

Психічне розвиток

В тримісячному віці батьки відзначають, що дитина демонструє емоції, характер. Позитивні реакції проявляються як посмішки, сміх, взвізгі. Переляк дає плач. Характер звуків визначає також бажання малюка пхикання привертає увагу, гучний крик висловлює вимога.

У 3 місяці дитина вимовляє гласно-приголосні звуки. Можна вести діалоги дітки вже відповідають на своєму дитячому мовою. Більшість малюків обожнюють купатися і готові плескатися у воді годинами.

Рекомендації батькам

Дитина в 3 місяці вимагає уваги, похвали батьків – спілкуйтеся з ним, відзначайте успіхи. Оскільки в цьому віці підвищується активність, діток не можна залишати одних без нагляду це не безпечно. Пара хвилин і активний пізнавальний світу буде на підлозі, а не ліжка.

У розглянутий період активно розвиваються органи чуття. Діти стежать за переміщаються предметами і пробують вивчити їх. Також будуть спроби тягнути все в рот, щоб пробувати смак. Розвиток слуху стрімке. Дитина дізнається голоси мами-тата з десятка інших, відразу реагуючи посмішкою. Місце відтворення звуку розпізнається безпомилково.

В тримісячному віці з’являються перші «агу». Активне гуление висловлює позитивні емоції, проявляється «комплекс пожвавлення». Малюк усвідомлено, відкрито посміхається, смикає ручками-ніжками. Оскільки період неспання досить довгий, придумайте дитині цікаві заняття. Подобаються немовлятам мобілі, ігрові килимки, різні іграшки. Сну повинно бути достатньо вночі близько 10 години, вдень дитина спить приблизно 4 рази. Годуєте на вимогу або розкладом, прикорм вводити поки що рано. Можливі лактаційний криз, але це не привід припиняти годування потрібно просто перечекати. Також корисні в цьому віці масажі гімнастика, пальчикові ігри.

Мама-блог. Як розвивати малюка в три місяці.


Що таке коліки?

Задати питання?