Яким має бути розвиток малюка в тримісячному віці

Перший рік – найважливіший у розвитку дитини, на нього припадають основні скачки зростання. Буквально тиждень різниці – а дитина вміє щось нове і став набагато більш осмисленим, ніж раніше. Третій місяць є одним з найбільш показових в цьому плані. Поступово закріплюється режим дня, малюк звикає до людей, починає усвідомлено реагувати на них, вдивлятися в обличчя.

Фізичний розвиток

Малюк в 3 місяці вже не такий крихкий, як раніше, його тільце стає пухким, пружним, з’являються щічки. На ногах і руках повинні бути складки – вони вказують на те, що підшкірно-жирова тканина розвивається нормально. Малюк повинен лежачи на животі впевнено тримати голову. Спроби злегка піднятися, спираючись на руки, діти теж в нормі роблять. Зазвичай присутні перевороти зі спинки на животик.

Режим сну і неспання є – дитина звикає все робити в один час. Активно все тягнеться в рот – так що ховайте все, що не потрібно їсти, подалі. Що стосується зростання-ваги, то тут багато що залежить від генетики, конституції, системи харчування. Орієнтовні норми маси тіла 3-6 кг, зростання 54-64 см. При штучному вигодовуванні сумішами ризики набрати зайву будуть вище.

Тривожні рефлекси

У всіх новонароджених присутній певні рефлекси, які до трьох місяців повинні проходити. Якщо вони зберігаються, можна говорити про проблеми з ЦНС.

Тривожні дзвіночки:
● легко торкніться куточка губ малюка – він повинен розгорнути голівку в цю сторону, відкрити рот, відсутність пошукового рефлексу не норма;
● при торканні верхньої губи дитини він повинен зробити хоботок;
● злегка натисніть пальцем в середню частину дитячої долоньки, і дитина підніме голову вперед, трохи відкриє рот – рефлекс Бабкіна.

Рефлекси смоктання з повзання тільки починають активізуватися, тому оцінювати їх рано. При викладанні на спину або підніманні ніжок над опорою повинен спрацьовувати захисний рефлекс від падінь. Малюк розчепірює пальці ніг і підкидає вгору ручки.

Психічне розвиток

В тримісячному віці батьки відзначають, що дитина демонструє емоції, характер. Позитивні реакції проявляються як посмішки, сміх, взвізгі. Переляк дає плач. Характер звуків визначає також бажання малюка – пхикання привертає увагу, гучний крик висловлює вимога.

У 3 місяці дитина вимовляє гласно-приголосні звуки. Можна вести діалоги – дітки вже відповідають на своєму дитячому мовою. Більшість малюків обожнюють купатися і готові плескатися у воді годинами.

Рекомендації батькам

Дитина в 3 місяці вимагає уваги, похвали батьків – спілкуйтеся з ним, відзначайте успіхи. Оскільки в цьому віці підвищується активність, діток не можна залишати одних без нагляду – це не безпечно. Пара хвилин – і активний пізнавальний світу буде на підлозі, а не ліжка.

У розглянутий період активно розвиваються органи чуття. Діти стежать за переміщаються предметами і пробують вивчити їх. Також будуть спроби тягнути все в рот, щоб пробувати смак. Розвиток слуху стрімке. Дитина дізнається голоси мами-тата з десятка інших, відразу реагуючи посмішкою. Місце відтворення звуку розпізнається безпомилково.

В тримісячному віці з’являються перші «агу». Активне гуление висловлює позитивні емоції, проявляється «комплекс пожвавлення». Малюк усвідомлено, відкрито посміхається, смикає ручками-ніжками. Оскільки період неспання досить довгий, придумайте дитині цікаві заняття. Подобаються немовлятам мобілі, ігрові килимки, різні іграшки. Сну повинно бути достатньо – вночі близько 10 години, вдень дитина спить приблизно 4 рази. Годуєте на вимогу або розкладом, прикорм вводити поки що рано. Можливі лактаційний криз, але це не привід припиняти годування – потрібно просто перечекати. Також корисні в цьому віці масажі гімнастика, пальчикові ігри.


Що таке коліки?

Задати питання?