Як зберегти спогади дитини

Діти ростуть дуже швидко, навіть якщо в період постійних кольок і безсонних ночей нам так не здається. Повірте, зовсім скоро ваші немовлята підуть в школу, а потім заміж і ваше завдання провести ці роки так, щоб було про що згадати. Добре, якщо вийде зберегти пам’ять, на яку можна буде подивитися і відновити пам’ятні фрагменти. Отже, відмінні секрети для теплих дитячих спогадів

Скриня пам’яті

Скриня пам’яті — це така універсальна тепла річ, яка буде цікава всім. Підберіть коробку зручного розміру в яку будете складати пам’ятні дрібнички — ярличок з пологового будинку, зрізані локони, УЗД знімки, відбитки ніжок і ручок малюка, бодік, шапочку, крихітні пінетки, улюблені брязкальця. Брати величезну скриню ні до чого, хоча при великому бажанні можна. Складайте в коробку будь-які дрібниці — через 15-20 років розглядати їх буде особливо приємно.

Фотокнига

Ми все рідше друкуємо фото і абсолютно даремно. В електронному вигляді помацати і відчути їх не вийде, флешку можна втратити, як і позбутися доступу до бази даних. Тому своєчасно сортуйте знімки, зберігайте тільки найякісніші і час від часу друкуйте їх. Фотокнига — найлаконічніший спосіб створити книгу спогадів. Не потрібні антресолі фотографій — не полінуйтеся, витратьте час і виберіть найкращі.

Відео

Знімайте відео якомога частіше — дітки дуже швидко змінюються, різниця величезна навіть через півроку. Якщо ви створите такий сімейний архів, то отримаєте безліч спогадів на майбутнє. Не забувайте відзначати вік.

Робіть нотатки

Блокноти на коліщатах або щоденники можна вести без тематики або в честь певних подій. Сьогодні звичайні дрібниці завтра стануть кращими спогадами для вашої дитини, тим більше, що багато подробиць просто забудуться, зітруться, зникнуть з пам’яті. Пишіть про подорожі, цікавих ситуаціях, своїх думках. Додавайте малюнки (свої, дитини), листи, фото, листівки, записки — що душа забажає. Писати можна регулярно або час від часу, головне, робити хоча б щось — в майбутньому вийде дуже тепла книга спогадів.

Вироби і малюнки

Зараз їх там багато, і всі вони відносяться до категорії мотлоху, а через роки стануть справжнім раритетом. Всі поспіль зберігати, звичайно, не потрібно, але кращі або пам’ятні малюнки можна підшити в папочку і потім діставати. При виборі враховуйте свій смак або побажання дитини. Решту можна буде сфотографувати і теж прикріпити до бази пам’ятних спогадів. Плоскі роботи структуруйте за допомогою папки з файлами. Знову ж — бажано вказувати вік.

Улюблені книги

Зберігайте улюблені книжки — онукам потім цікаво буде почитати їх та й дитина через роки з задоволенням вивчить те, чим цікавився раніше. Будучи дорослим, буває дуже приємно доторкнутися до теплої добрій казці і відчути тепло маминих рук, відчути ті самі емоції.

Листи в майбутнє і анкети

Своєрідний діалог, який в майбутньому виявиться дуже кумедним, незвичним, пам’ятним. Робіть анкетування дитини щороку, можна частіше. Всі записи оформляйте красиво або скромно, лаконічно — як вам більше подобається. Можете підключити малюка до оформлення таких щоденників.

Листи майбутнього — це розповіді, побажання батьків своєму майбутньому дорослому чаду. Пишіть чим живете, про що мрієте, як любите. Сьогодні це зробити не важко і багато часу не займе, а завтра стане книгою спогадів.

Почати збирати враження ніколи не пізно — якщо згадали про таку можливість в 5, 8 років дитини, не страшно. Намагайтеся привносити позитив і яскраві емоції в кожен день, збирати пам’ятні дрібнички, радувати дрібницями. Саме такі речі в майбутньому дають вже дорослому опору і відчуття дому, де б він не був.

Мама-блог. Як зберегти спогади.


Що таке коліки?

Задати питання?