Як захистити малюка від сонця

Засмага — візуальний ознака, наслідок посиленого виділення меланіну. Цей пігмент починається вироблятися в підвищених обсягах при значних обсягах сонячного світла. Певний час організм нормально долає наслідки пошкоджень сам, потім підвищена сонячна активність виводить захисні механізми з ладу. Саме тому засмагати потрібно з розумом — особливо в дитячому віці. Дотримання простих правил допоможе запобігти розвитку серйозних проблем, дозволить уникнути розвиток ряду захворювань.

Що таке ультрафіолет

Сонячне випромінювання— ультрафіолетова радіація, видиме світло і інфрачервоне випромінювання. Останнє дозволяє нам грітися на сонці і не мерзнути. Тобто інфрачервоне світло — це тепло сонця. Воно небезпечно для здоров’я не менше, ніж пар від звичайного чайника. В обох випадках легко можна отримати опік.

Також ультрафіолет є єдиним надійним джерелом для отримання вітаміну Д. Сонячні промені беруть участь в синтезі речовини, відповідально за фортеця зубів, кісток, що захищає організм людини від раку. Саме опромінення ультрафіолетом — один з основних засобів для лікування патологій епідермісу. Сонячні промені корисні хворим на псоріаз, покращують стан при екземі, себореї, атопічний дерматит. Ультрафіолетові ванни здатні нормалізувати психоемоційний фон, сприяють виробленню ендорфінів — хімічних речовин, які представляють мозку сигнал про те, що все добре. Також УФ-промені підвищують вміст в крові антитіл, збільшують ступінь опірності вірусним, інфекційним патологій.

Коли сонця мало, організм відчуває так зване світлове голодування, зазвичай воно супроводжується погіршенням самопочуття, може ставати причиною дитячого рахіту. Падає загальна захист, можуть проявлятися системні захворювання, виникають шкірні ушкодження. Підсумок – УФ світло є цілющим, але у відповідних дозуваннях. Якщо обсяги випромінювання перевищують допустимі, стан здоров’я погіршиться.

Діти і сонце

Дитяча шкіра дуже тонка, процеси вироблення меланіну в ній не відрегульовані, тому пряме світло може бути дуже небезпечний. І пекло можна бути не в тіні. Чим менший вік дитини, тим менше часу йому слід проводити на сонці, особливо в години підвищеної активності. Бажано носити головний убір або косинку, а відкриті частини обличчя і тіла захищати із застосуванням спеціальних засобів від сонця. При великій кількості родимок час перебування на сонці теж обмежують.

Врахуйте, що малюки перегріваються на сонці набагато швидше дорослих. Є дітки з сонячними лентіго — це ні що інше як наслідки опіків в минулому, тому потрібно приділяти захисту в майбутньому особливу увагу, ризики зіткнутися з проблемою повторно високі.

Як засмагати правильно

Існує ряд правил безпечної засмаги, дотримання яких дозволить батькам уникнути несприятливих наслідків для здоров’я.

Основні:
● до 11 ранку і після 16 вечора в період підвищеної сонячної активності влітку на вулицю краще не виходити, якщо вийти потрібно, то по справі, швидко, в головному уборі, не забувати заповнювати дефіцит вологи (постійно пити очищену воду);
● засмагати в безпечні години рекомендовано під тентом або в тіні дерев — це мінімізує ризики появи опіків, дасть гарну рівну засмагу;
● застосовувати захисні засоби обов’язково, вибирайте ті, на яких є позначка «для дітей».

Визначте тип шкіри дитини — якщо смагляві малята можуть перебувати під відкритим сонцем досить довго, то для кельтського типу навіть 10 хвилин активного засмаги чреваті сильними опіками. Захист, годинник виходу на вулицю вибираються в тому числі з урахуванням даного параметра.

З вологою шкірою по пляжу бігати не слід, оскільки крапельки води будуть притягувати промені сонця, надавати палюче дію. Так що або йдіть, або хоча б гарненько витріть після купання.

Сонцезахисні окуляри теж обов’язково — краще використовувати спеціальні для малюків, вони йдуть з надійними фільтрами. Додатково педіатри рекомендують на час підвищеної сонячної активності скорегувати дієту — налягати треба на абрикоси, шпинат, гарбуз, солодка картопля, морква та інші багаті бета-каротином продукти. Пиття повинне бути рясним — це не тільки вода, але і чаї, морси, соки.

Мама-блог. Як пережити спеку.


Що таке коліки?

Задати питання?