Як правильно розмовляти з немовлям

Хоча малюк в перші роки життя особливо не розмовляє сам, батьки повинні робити це з ним обов’язково. Численні дослідження психологів показали, що діти при постійному контакті набагато краще розвиваються, у них активно працює мислення і уяву. Причому саме дорослий повинен розмовляти прослуховування телевізора, аудіокнига таких результатів не дадуть. Для батьків рекомендації такі спілкуватися потрібно постійно, обіймати якомога частіше, обов’язково налагоджувати діалог.

Налаштовуйтеся на малюка

Всі люди різні, і діти грудного віку не виняток. Придивляйтеся до грудничку, щоб зрозуміти, що йому потрібно, цікаво, пропонуйте задовольняти його потреби в спілкуванні, а не свої власні. Проявляйте увагу до занять комусь подобається дивитися навколо, інший активно гулит, третій гортає книжку. У різні моменти інтерес пробуджується до різних занять це момент теж обов’язково потрібно враховувати. Налаштуватися на дитину це значить зрозуміти, що саме йому важливо, потрібно, цікаво на даний момент часу.

Перемикати увагу можна, щоб заспокоїти, зупинити істерику. Робити це просто так, щоб зацікавити в чомусь погана ідея. Дитині в конкретний момент часу потрібна певна діяльність ось і задовольните його запит. Спілкуючись, будьте з малюком на одному рівні тримайте на колінах, присідайте, опускайтеся на підлогу. Так ви будете ближче і фізично, і емоційно. Сюсюкання, всупереч поширеному переконанню, теж може бути корисним  по-дорослому ви ще встигнете наговоритися. Слова використовуйте прості, знайомі.

Спілкуйтеся

Взаємодія батька з немовлям має бути активним. Говоріть, що робите і що будете робити, коментуйте свої дії, підтримуйте постійний контакт. Це потрібно для вироблення зв’язків між діями і словами, освоєння основних понять, термінів. Дитина починає розвиватися саме з народження, а не у віці 3 років. Робіть ставку на почуття, характеристики наприклад, м’який, теплий, чи не мокрий, об’ємний. Ці поняття малюк освоює саме через батьків. Коментувати можна будь-які дії надягання взуття, видавлювання зубної пасти і так далі.

Займенники використовуйте якомога рідше. Він і вона занадто абстрактні поняття для дитини, замініть їх на кішку, лавку, дівчинку і так далі. Деталізуйте, доповнюйте фрази так дитина вивчить максимум явища, слів, значень.

Для порівняння наведемо дві фрази:
● «Пора спати»;
● «У тебе має злипаються очі, вони, напевно, дуже втомилися. Ніжок, голівці теж потрібно дати відпочити. Зараз ми приймемо ванночку, щоб налаштуватися на сон».

Додатки, деталізації стимулюють всебічний, максимально активний розвиток. Саме тому у батьків, які розумні, начитані, багато говорять, акцентують увагу на почуттях, дітки починають швидше мислити, формувати образи, збирати слова в фрази.

Формуйте діалог

Спілкування має бути двостороннім тобто мати вигляд діалогу. Так, батько каже більше, «веде», а й у малюка повинно бути право голосу. Спочатку він буде реагувати гуленієм, посмішками, потім простими словами. Терпляче чекайте реакції, не забувайте про принцип чергування ролей. Доповнюйте міміку, жести словами передбачуваними, потім імітованими і реальними, щоб дитина розуміла, як їх підбирати. Це вимагає багато часу, але не поспішайте.

Задавайте питання, але не односкладові, які передбачають відповіді «так» і «ні» малюк повинен вчитися вибудовувати фрази, пропозиції. Спонукайте його робити це, вибудовувати думка. Звичайно, набагато зручніше і простіше кивати головою, як би підтверджуючи дії  але цього недостатньо. І саме правильно вибудуваний діалог допоможе дитині активно мислити, освоїти навички мовлення.

Мама-блог. Як правильно розмовляти з немовлям.


Що таке коліки?

Задати питання?