Як правильно лікувати нежить у немовлят

Нежить симптом інфекційних захворювань, застуд, алергій. Дорослі лікують його різними засобами або чекають, поки той пройде сам. Питання в тому, що робити з немовлятами, наскільки небезпечні для них соплі, і чи потрібні спеціальні препарати.

Нежить: лікувати чи ні

Риніт супроводжує більшість вірусних, простудних захворювань, зустрічається у дітей і дорослих. Соплі можуть бути слабкими і майже не заважати або негативно впливати на якість життя, ставати причиною значного дискомфорту.

Немовля стикається з тими ж симптомами риніту, що дорослий:
● сухість ротової порожнини;
● суха запалена шкіра над губою;
● свербіж в носових ходах.

В результаті порушується сон, можуть з’являтися проблеми з годуванням. Нерідко нежить у малюка ускладнюється запаленнями в гортані, глотці, трахеїтами, бронхітами, пневмонією. Тому все риніти, крім прозорих фізіологічних виділень слизу з носових ходів, вимагають лікування.

Препарати

Дорослим підходять практично всі засоби від нежиті аби допомагали і не викликали різко негативних реакцій. З немовлятами головний принцип звучить як «не нашкодь».

Препарат для лікування риніту повинен призначати лікар, можливі варіанти:
● судинозвужувальні краплі;
● антисептики;
● противірусні формули;
● зволожуючі розчини.

В силу анатомічних особливостей дитячого організму, перевагу рекомендується віддавати не спреям, а краплях від нежиті. Судинозвужувальні засоби швидко знімають набряк носової слизової, підсушують її, покращують загальний стан. Також вони усувають закладеність, допомагають вільно дихати. Користуватися такими препаратами постійно не можна оптимальний курс лікування становить 4 дні, в добу проводять до 3 закопувань. Дозування не перевищуйте, оскільки це небезпечно. Грудничкам краплі закапують перед сном, щоб прискорити засинання і полегшити сон.

Антисептичні засоби при ринітах використовують, коли тип відокремлюваної слизу (непрозора, з зеленою) явно вказує на бактеріальну інфекцію. Грудничкам зазвичай призначають Протаргол. Краплі містять срібло, продаються в рецептурних аптеках, на тривале застосування не розраховані. Без призначення лікаря Протаргол використовувати не рекомендується.

Противірусні препарати у немовлят при риніті практично не застосовуються. В рамках комплексної терапії призначають імуномодулюючі краплі на кшталт Гріппферона, інтерферону. Тривалість курсу визначає фахівець. Засоби для зволоження слизових показані при всіх типах риніту, застосовуватися можуть практично без обмежень. Вони швидко покращують стан, прочищають носові ходи, видаляють слиз. Найпопулярніші засоби Салін і Аквамаріс. Дешевший аналог морської води фізіологічний розчин. Він санує слизову, розріджує виділення, усуває дискомфорт. Також промивання носика рекомендовані перед застосуванням будь-яких інших препаратів так їх ефективність буде набагато вище.

Як закопувати

Немовля зазвичай негативно реагує на спроби промити або закапати ніс. Щоб він не виривався, попросіть когось допомогти провести вам процедуру. Постарайтеся робити все в ігровій формі, відволікаючи сина або дочку, придумайте казку про чарівний пилесосик або доктора-піпетці, який швидко лікує дитячі носики. Промивання зручно робити у ванній, якщо налаштуєте дитини на потрібний лад, він звикне і не буде заважати вам проводити процедуру.

Головку грудничка потрібно злегка закинути назад і тільки потім вводити розчин. Тримайте її, щоб дитина не смикнувся це може заподіяти йому біль, або ви просто заллєте ліки не туди. Купуйте спеціальні дитячі піпетки з вигнутими кінчиками. Одні дітки краще реагують на процедуру інші гірше, але привчити можна кожного малюка.

Мама-блог. Як правильно лікувати нежить у немовлят.

Папа-блог. Застуда у дитини — як лікувати і не нашкодити?


Що таке коліки?

Задати питання?