Як правильно купати новонароджених дітей: пам’ятка батькам

Купание малыша — не так сложно, как кажется молодым и неопытным родителям. Далее вы узнаете все о соблюдении правил гигиены и будете проводить процедуру по всем правилам.
Коли починати
Ось мама з малюком приїхали з пологового будинку і починають звикати один до одного. Перше питання, яке виникає — купати чи ні, коли і як купати. В принципі немає ніяких обмежень — можете набирати першу ванночку відразу ж. Виберіть зручний час для процедури і намагайтеся не відступати від нього. Дитині буде простіше приймати ванни в один і той же час. Бажано вибрати час перед сном, але врахуйте, що спочатку вам буде потрібна допомога чоловіка або іншого члена сім’ї. Згодом ви навчитеся купати малюка в поодинці.
Що потрібно
Базовий набір для купання немовляти включає:
● ванночку — її можна купити в будь-якому магазині, зручні моделі з гірками, перед кожним застосуванням ванночку обдають окропом, миють із содою;
● мило і шампуні — їх використовують не більше одного разу на тиждень, щоб не пересушити шкіру;
● мочалку — на ваш розсуд, на перших порах вона не обов’язкова;
● трав’яні настої — малюка краще купати в натуральній траві, а не пінках, є зручні продукти для заварювання в пакетиках;
● термометр — вода повинна бути 38 градусів;
● рушник — бажано спеціальний «куточок» для новонароджених.
Температура повинна бути середнім — не гарячою і не холодною, тобто комфортної для малюка. Поки не заживе пупок, бажано воду кип’ятити. Температура повітря в кімнаті, використовуваної для купання, повинна бути в районі 22 градусів. Якщо у ванній влаштовувати плавання незручно, обладнайте місце в спальні або на кухні.
Сам процес
Малюка купають відразу після роздягання або дають полежати хвилин 10. Занурювати його потрібно повільно, до рівня шиї і плечей. Тельці утримуйте лівою рукою, спинку і голову акуратно притримуйте. Зручно одну руку класти під головку, підтримуючи її, а другий поливати дитини водою. Гірка спрощує процедуру, особливо якщо помічників немає.
Порядок дій:
1. Промийте личко крихти чистою водою.
2. Акуратно обмийте різні частини тіла, слідуючи в напрямку зверху вниз. Пройдіться по всьому складочкам, так як в них накопичується бруд.
3. Промийте тіло з ковша чистою водою.
Перші купання тривають хвилин 5, потім час можна збільшувати до 15-30 хвилин, якщо дитині подобаються довгі водні процедури. Коли особливого захоплення немає, вистачить і 10 хвилин.
Після купання
Дістаньте малюка з ванночки, покладіть на накритий рушником пеленальний столик і починайте промаківать. Терти шкіру не потрібно — досить легких натиснень. Обов’язково просушіть і обробіть присипкою складочки, щоб в них не було попрілостей. Використовуйте крем або масло кілька разів на тиждень. Дорослі крему для дитячої шкіри не підходять, так що не експериментуйте.
Збудливим малюкам бажано додавати в ванночку заспокійливі травички — так вони краще засинають. Якщо дитина вередує після миття, зробіть легкий масаж, заспівайте пісеньку. Відразу після їжі водні процедури небажані — це може викликати дискомфорт або нудоту. Голод теж заважає дитині насолоджуватися купанням — витримайте близько години до і після їжі, налаштуйте режим.
Малюк переймає настрій батьків — якщо ви втомилися, роздратовані, і є така можливість, попросіть допомогти бабусь-дідусів або інших родичів. Можна включати заспокійливу музику. Коли малюк вередує кожне купання, задумайтеся, що ви робите не так. Причина точно є — потрібно знайти і усунути її.