Як правильно купати новонароджених дітей: пам’ятка батькам

Купание малыша не так сложно, как кажется молодым и неопытным родителям. Далее вы узнаете все о соблюдении правил гигиены и будете проводить процедуру по всем правилам.

Коли починати

Ось мама з малюком приїхали з пологового будинку і починають звикати один до одного. Перше питання, яке виникає купати чи ні, коли і як купати. В принципі немає ніяких обмежень можете набирати першу ванночку відразу ж. Виберіть зручний час для процедури і намагайтеся не відступати від нього. Дитині буде простіше приймати ванни в один і той же час. Бажано вибрати час перед сном, але врахуйте, що спочатку вам буде потрібна допомога чоловіка або іншого члена сім’ї. Згодом ви навчитеся купати малюка в поодинці.

Що потрібно

Базовий набір для купання немовляти включає:
● ванночку її можна купити в будь-якому магазині, зручні моделі з гірками, перед кожним застосуванням ванночку обдають окропом, миють із содою;
● мило і шампуні їх використовують не більше одного разу на тиждень, щоб не пересушити шкіру;
● мочалку на ваш розсуд, на перших порах вона не обов’язкова;
● трав’яні настої малюка краще купати в натуральній траві, а не пінках, є зручні продукти для заварювання в пакетиках;
● термометр вода повинна бути 38 градусів;
● рушник бажано спеціальний «куточок» для новонароджених.

Температура повинна бути середнім не гарячою і не холодною, тобто комфортної для малюка. Поки не заживе пупок, бажано воду кип’ятити. Температура повітря в кімнаті, використовуваної для купання, повинна бути в районі 22 градусів. Якщо у ванній влаштовувати плавання незручно, обладнайте місце в спальні або на кухні.

Сам процес

Малюка купають відразу після роздягання або дають полежати хвилин 10. Занурювати його потрібно повільно, до рівня шиї і плечей. Тельці утримуйте лівою рукою, спинку і голову акуратно притримуйте. Зручно одну руку класти під головку, підтримуючи її, а другий поливати дитини водою. Гірка спрощує процедуру, особливо якщо помічників немає.

Порядок дій:
1. Промийте личко крихти чистою водою.
2. Акуратно обмийте різні частини тіла, слідуючи в напрямку зверху вниз. Пройдіться по всьому складочкам, так як в них накопичується бруд.
3. Промийте тіло з ковша чистою водою.
Перші купання тривають хвилин 5, потім час можна збільшувати до 15-30 хвилин, якщо дитині подобаються довгі водні процедури. Коли особливого захоплення немає, вистачить і 10 хвилин.

Після купання

Дістаньте малюка з ванночки, покладіть на накритий рушником пеленальний столик і починайте промаківать. Терти шкіру не потрібно досить легких натиснень. Обов’язково просушіть і обробіть присипкою складочки, щоб в них не було попрілостей. Використовуйте крем або масло кілька разів на тиждень. Дорослі крему для дитячої шкіри не підходять, так що не експериментуйте.

Збудливим малюкам бажано додавати в ванночку заспокійливі травички так вони краще засинають. Якщо дитина вередує після миття, зробіть легкий масаж, заспівайте пісеньку. Відразу після їжі водні процедури небажані це може викликати дискомфорт або нудоту. Голод теж заважає дитині насолоджуватися купанням витримайте близько години до і після їжі, налаштуйте режим.

Малюк переймає настрій батьків якщо ви втомилися, роздратовані, і є така можливість, попросіть допомогти бабусь-дідусів або інших родичів. Можна включати заспокійливу музику. Коли малюк вередує кожне купання, задумайтеся, що ви робите не так. Причина точно є потрібно знайти і усунути її.

Мама-блог. Все про купання малюка.


Що таке коліки?

Задати питання?