Як організувати здоровий сон малюка і мами

Здоровий сон це просто

Відсутність нормального сну перетворює батьків у зомбі, а дитини в вічно незадоволене, голосно кричуще створення. Так, після народження нового члена сім’ї ви не будете безтурботно спати до ранку, як раніше. Але, якщо забезпечите малюкові всі умови для здорового сну, то значно полегшите життя всієї сім’ї. Про те, як це зробити, далі.

Чому це важливо

Дитячий сон це відпочинок всієї родини, запорука спокою, відмінного самопочуття і банально комфорту. Тому в кімнаті повинно бути чисто, провітрено, використовувати підгузники обов’язково, класти дитину спати голодним або переевшім не можна. Якщо малюк довго не може заспокоїтися, відійти до сну, шукайте проблему глибше в неврологічних порушеннях, недостатню активність, малій кількості прогулянок, неправильному режимі дня. Іноді проблеми бувають у всіх, насторожитися потрібно, коли вони носять постійний характер.

Як все зробити правильно

Є правила здорового сну, яких потрібно дотримуватися для відпочинку всієї сім’ї, це: 

1. Правильна розстановка пріоритетів нормально піклуватися про малюка зможуть відпочилі задоволені батьки. Зробіть все, що в ваших силах, для забезпечення нормального сну в першу чергу, свого власного.

2. Режим він повинен бути підпорядкований режиму сім’ї, який склався давно, а не малюка, в 99% випадків спраглого поміняти день з вночі місцями. З першої спроби дитина на зустріч вам не піде, але грамотний підхід і певний завзятість дадуть свої плоди. Привчайте грудничка засипати тоді, коли зручно вам о 21.00 або 00.00 з розрахунку, що відпочивати він буде 6-8 годин. 

3. Вибір місця сну малюка можна класти в батьківському ліжку або окремо. Ідеального для всіх рішення немає кому-то зручно класти новонародженого під бік, а кому-то бігати в сусідню кімнату. Ваше завдання вибрати оптимальний для себе варіант. 

4. Мінімізація денних сонних годин якщо дитина непогано висипається вранці і вдень, то у нього пропадає сенс не спати вночі. Норма сну залежить від віку новонароджені до 3 місяців сплять в районі 18 годин на добу, піврічні дітки 15 годин, годовасік не більше 13. На ніч доводиться в районі 8 годин, решта «розкидаються» в межах дня. Якщо малюк у віці 6 місяців, розсипає півдня, вночі укласти його буде непросто. 

5. Нормалізація графіка годувань перші 3 місяці життя діти їдять вночі 1-2 рази, потім 1 раз, після півроку це вже не потрібно взагалі. Щоб малюк зайвий раз не прокидався вночі, чи не догодуйте його в передостанню годівлю і ретельно нагодуйте в останню. Також пам’ятайте, що причина нічного плачу далеко не завжди в голоді можливо, дитині потрібна вода, руки матері, а ви привчаєте його закривати рот грудьми або соскою.

6. Активність протягом дня чим більше прогулянок та ігор в денні години, тим міцніше сон в нічні.

7. Мікроклімат в спальні приміщення повинно бути чистим, провітреним, досить прохолодним. Використовуйте зволожувач повітря, регулярно мийте підлоги і витирайте пил, своєчасно міняйте постільну білизну у крихти. Висока температура повітря в кімнаті також може перешкоджати хорошому сну 18 градусів більш ніж достатньо.

8.Водні процедури купання перед сном, з додаванням заспокійливих трав втомить новонародженого, налаштує його на потрібний лад. Легка гімнастика після ванночки вітається.

9. Правильна ліжко з щільним матрацом, яка не прогинає маса тіла дитини, відсутність подушок, якісне і натуральне постільна білизна. Якщо малюк весь час розкривається, купите спальний мішок. 

10. Підгузки тільки одноразові, якщо не хочете міняти всю білизну і одяг по кілька разів за ніч. Діти швидко звикають до режиму, їм самим комфортніше, коли він є. «Збої» бувають при нападах кольок, під час прорізування зубів. В інші тижні і дні намагайтеся дотримуватися наміченого плану від цього виграє вся сім’я.

Мама-блог. Все про сон мами і немовляти.


Що таке коліки?

Задати питання?