Як не розпестити дитину

Улюблена дитина може бути розпещеною, нелюбима теж. І якщо любові багато не буває, то неправильно збудовані моделі поведінки в сім’ї розхитують кордону і дозволяють маленькому царю думати, що він має право встановлювати свої правила гри для дорослих. Розповімо, як вести себе правильно, щоб жити в гармонії і не вестися на провокації малюка.

Важливо знати кожному з батьків

Для початку виховного процесу немає мінімального віку — дитина постійно вбирає те, що бачить і чує, розвивається з урахуванням отриманої інформації. Діяти потрібно не словами, а вчинками — малюк частково чує те, що ми говоримо йому робити, і в повній мірі повторює батьківські моделі. Саме любов, базові принципи, отримані в дитинстві, допоможуть малюкові вирости людиною з великої літери. Якщо говорити про таке поняття як «Перелюб», то це неможливо — вітамін батьківської любові зцілює від всього і не буває надмірним. Зате розбалувати цілком реально, і всій родині буде простіше, якщо цього не станеться.

Правила виховання дитини зі здоровими межами

Саме здорові кордони — запорука екологічного спілкування в родині. Вони повинні бути у всіх членів маленького суспільства.

А допоможуть у вихованні нерозпещеного дитини такі правила:
1. Встановіть кордони і межі в спілкуванні — діти люблять промацувати, щоб зрозуміти, а що ще можна зробити. Якщо одного разу були обрані ліміти в поведінці, словах, їх потрібно дотримуватися завжди — інакше малюк вирішить, що щось можна рухати і стояти на своєму до нестями.
2. Слідуйте правилам гри — коли прийнято рішення по справі, ситуації, здаватися, піддаватися на провокації не можна. Є вчинок — є наслідок, є норма споживання цукерок і за неї не можна виходити. Наявність чітких рамок істотно спрощує життя всім членам сім’ї.
3. Стійте на своєму до кінця — мова не про самодурство, а про розумні заборони. Досить проявити слабкість одного разу і дитина буде намагатися продавлювати вас нескінченно. Заборона перестане бути остаточною і стане приводом для початку суперечок. Завдання батьків, дитина яка вимагає свого — дати зрозуміти те, що час просто витрачається даремно, є правила і грати доведеться з ним.
4. Говоріть «ні» і не відчувайте за це докорів сумління. Відмовляти нормально, особливо якщо є кордони, правила, а дитина щосили намагається порушити їх. Будь-які «так», що суперечать ситуації, дають малюкові надію на те, що свого ще вийде добитися. Такі слабкості в результаті дорого обходяться батькам.
5. Хваліть за хорошу поведінку — похвала приємна всім, особливо якщо вона доречна, виправдана, послідовна. Вам не важко — дитині приємно.
6. Продумайте систему покарань — опускатися до насильства не можна, а ось ввести тайм-аути, санкції на мультики, солодощі можна. Дитина повинна розуміти, що поводиться неправильно, і ніхто не буде йти у нього на поводу. Малюкам досить позбавлення чогось улюбленого, для дітей старшого віку краще працює схема «вчинок-природний наслідок». У першому варіанті покарання спрацює як обмежувач, у другому як інструмент, який вчить нести відповідальність. Не забувайте говорити дитині, що ви любите його, але так само поводитися не можна.
7. Вивчайте на особистому прикладі — слова, обіцянки, вмовляння звучать, але рідко працюють, а ось правильний приклад практично завжди дає потрібні результати. Дитина — всього лише дзеркало батьків, якщо вас щось сильно дратує в малюкові, почніть з себе.

Правила повинні бути єдиними для всіх членів сім’ї. Адже саме дитина, що росте в повазі і прийнятті, вчиться розуміти, поважати інших. У сім’ї немає головних і другорядних — всі важливі однаково, і завдання батьків показати це правильно. Спочатку перебудуватися буває складно, але повірте, що в майбутньому така робота принесе хороші результати.

Мама-блог. Як не розпестити дитину?


Що таке коліки?

Задати питання?