Як боротися з гикавкою

Гикавка у новонароджених не рідкість. Зазвичай симптом це нешкідливий і небезпеки здоров’ю він не представляє. Але знати, що, звідки, чому і як бути, потрібно.

Основні причини гикавка:
● заковтування повітря під час годування;
● перегодувати;
● крики малюка, в результаті яких в легені, шлунок потрапляє багато повітря;
● надлишкове газоутворення, яким в перші місяці життя страждають практично всі діти;
● замерзання;
● переляк як реакція на гучні несподівані звуки, спалахи світла.

Набагато рідше симптом виникає на тлі різних патологій і хронічних захворювань. Так що якщо у вас є приводи для занепокоєнь, зверніться до лікаря.

Що робити з гикавкою

Недосвідчені батьки до педіатра з питанням про те, звідки береться гикавка, і що робити з нею, звертаються часто. По-перше, лікар порадить відкоригувати дієту, а, по-друге, створити комфортну обстановку будинку. Якщо турбують коліки, можна застосовувати відповідні препарати. При частих нападах гикавки проблема може критися в неправильних прикладаннях. Рот повинен захоплювати сосок, а не ареолу цілком. Інакше шлунок з стравоходом заповняться повітрям, почнуть розтягуватися, тиснути на діафрагму, а дитина стане посилено гикати.

Можете робити під час годування перерви. Чи не перегодовуйте дитини особливо важливо це для штучному вигодовуванні. Не натискайте сильно малюка до грудей постійно, на першу вимогу плач не завжди означає, що дитина голодна. Візьміть чадо на руки, покачайте, поговоріть з ним найчастіше це допомагає. Після годування поносіть сина або дочку стовпчиком і тільки потім кладіть у ліжечко. Інакше молоко або суміш почнуть тиснути на діафрагму, і з’явиться гикавка. При надмірному газоутворення ефективний масаж животика. Тепловий вплив відмінно знімає кишкові спазми і сприяє швидкому відходженню газів. Прикладена до животика тепла пелюшка полегшить стан малюка, знизить тиск на діафрагму, і гикавка пройде. Якщо нездужання з’явилося на тлі стресу, провокуючі фактори потрібно прибрати.

Переконайтеся, що дитину не лякають музичні іграшки або, наприклад, дзвінок вашого телефону. При переохолодженні малюка потрібно одягнути тепліше. Тривогу варто бути, якщо гикавка турбує постійно, є сильною і супроводжується загальним нездужанням. Тривожні симптоми задишка, кашель, підвищення температури тіла. Спеціаліст огляне дитину, при необхідності направить вас на аналізи.

Допомога народними засобами

Народні методи ефективні в лікуванні гикавки, якщо стан не є патологічним і турбує час від часу. До сумнівним радам на кшталт налякати малюка, щоб він перестав гикати, вдаватися не слід. Ефективний спосіб усунення гикавки прикладання до грудей або соска. Смоктання заспокоює, розслаблює м’язи. Дитина перестане плакати, дихання вирівняється. Але не забувайте про ризики перегодовування так що між прийомами їжі краще давати соску, а не груди.

Висновки

Педіатри одноголосно говорять, що гикавка сама по собі симптом безпечний. Якщо вона турбує рідко і не сильно, особливо не переживайте. Тривогу повинні викликати постійні рецидиви, тривалий час не проходить гикавка, що викликає проблеми зі сном. В інших випадках буде досить відкоригувати дієту, прибрати стреси, які не перегодовувати. Обов’язково носіть малюка на ручках після годування. Такі заходи профілактики прості і дійсно допомагають. Мамі при кольках показана дієта.

Мама-блог. Як боротися з гикавкою у малюка.


Що таке коліки?

Задати питання?