Харчуємося правильно! Коли і як вводити прикорм для малюків

Про те, коли потрібно вводити нові продукти в раціон малюка, ведуться активні суперечки. Свого часу до цього питання підключилася Всесвітня організація здоров’я. Згідно з даними ВООЗ, починати підгодовувати крихіток варто з віку 6 місяців. Правда, ряд вчених доведуть вам, що і раніше можливо — з 4 місяців.

Насправді, все залежить від стану дитини. Точно можна сказати, що до 4 місяців малюка варто годувати виключно молоком. Прикорм з 4 до 6 місяців — лише за вказівками педіатра. А ось як тільки виповниться 6 місяців, сміливо додавайте щось новеньке.

А тепер детальніше…

Як же підгодовувати дитину? Яким повинен бути ідеальний раціон харчування? Відповіді на ці та інші питання ви дізнаєтеся, ознайомившись зі статтею.

Прикорм — це якісний новий вид їжі, метою якого є ознайомлення дітей з іншими видами їжі і, крім того, покриттям їх потреб в основних нутрієнтів: білках, жирах, вуглеводах.

Повторимо, годувати малюка не тільки молоком, а вводити в раціон і інші продукти лікарі рекомендують з піврічного віку. На той час молоко матері або адаптовані молочні суміші вже не здатні повністю забезпечити зростаючий організм необхідними речовинами.

Варто врахувати, що неправильно введений прикорм може зашкодити здоров’ю карапуза. Додавання нових продуктів — серйозний перехід від одного способу годування до іншого. Якщо неправильно вводити прикорм, тобто відразу і багато, це може привести до інвагінації кишечника, або по-простому — завороту кишок.

Щоб уникнути неприємних наслідків, краще за все ознайомлювати малюка з кожним новим продуктом не частіше, ніж раз на два тижні. Починати слід в однієї чайної ложки (5 мл), поступово збільшуючи дозу. Уважно стежте за реакцією організму на кожен новий продукт. Якщо виникає висип, або малюк неспокійно поводиться, зверніться до лікаря.

З чого почати? Перевагу віддають овочевому прикорму, особливо пюрешку. Якщо приступити з фруктів, то дітки потім можуть відмовлятися від наслідках овочів. Таким чином, починають з овочевого харчування, а потім в проміжках пропонують солодкі фрукти. У хід йдуть свіжі яблука і банани, наприклад.

Підгодовувати можна і кашами: рисової, гречаної або кукурудзяної. Вони і корисні, і низько алергенні. Потім сміливо додають кисломолочні продукти і м’ясо. Знову ж, починайте з 1 чайної ложки продукту і звертайте увагу, чи немає побічних реакцій.

Ще зупинимося на одному улюбленому продукті… Прийнято вважати, що “хліб — усьому голова”, але вводити його в раціон малюка лікарі рекомендують в останню чергу, тільки коли дитині виповниться 11-12 місяців.

А як щодо соків? Якщо у дитини виявили низький рівень гемоглобіну або анемію, педіатр може призначити раніше введення соку, який допоможе заповнити дефіцит заліза. Починати корисно з яблучного і грушевого.

Спеціальні дитячі магазинні соки сміливо давайте малятку в тому вигляді, в якому вони продаються. А ось домашні соки варто розбавляти кип’яченою водою в пропорції 1:2. Вживати сік потрібно після основного прийому їжі через години-півтори.

Таким чином, за прикорм здорову дитину (незалежно від того, був він на грудному годуванні, або штучному) слід братися, коли малюкові виповнилося півроку. Головне — починати з маленьких порцій (5 мл) і вводити по одному новому продукту раз в два тижні.

Уявіть собі, скільки корисних смакоти тільки належить відкрити своїй дитині!

Мама-блог. Перший прикорм.

Папа-блог. Прикорм для малюків.


Що таке коліки?

Задати питання?