Все про слінги: «за» і «проти»

Серед молодих сучасних мам слінг з кожним роком стає все більш популярним. У магазинах він коштує чимало, хоча його можна зробити і самому. Але чи потрібно взагалі використовувати таку незвичайну річ?

Почнемо з того, а що таке слінг?

Це дуже давнє пристосування для носіння дитинки. Ще в Давньому Єгипті мами носили своїх малюків, огорнувши їх тканиною спеціальним способом. До сих пір в деяких народності Африки залишилася традиція слінгоношенія. А у нас? У минулому наші праматері переміщали своїх малюків на перев’язі у грудях або на стегні. А зараз слінги знову повернулися, стали таким собі модним трендом і дивують нас різновидом: травень-слінги, шарф-слінги, з кільцями, і інші.

Та ось тільки питання стоїть в тому, а чи потрібні вони?

Тут думки фахівців і самих мам поділяються…

Головна перевага слінгу — це те, що він (майже) повністю звільняє руки мами. До того ж навіть після свого народження дитя може відчувати тепло, запах матері, чути її серцебиття.

Звичайно, варто згадати про мобільність такого пристосування. Поки дитина відпочиває на грудях, мама може зайнятися чимось по дому або вийти прогулятися. А наскільки легше тримати так малюка, вирушаючи в подорожі! Тільки не варто зараз перебільшувати — все, без жодного сумніву, в заходи розумного.

До речі, в слінгу можна тримати малюків як в горизонтальному, так і у вертикальному положенні. Головне — попереду, а не на спині. Останній варіант явно не для немовлят, так як їх тіло лише розвивається.

А ще існує думка, що слінгоматусі (так зараз модно говорити) менше страждають від післяпологової депресії і проблем з годуванням, оскільки така близькість з дитиною приносити глибокі, приємні емоції.

Якщо все так добре, то чому навколо так багато противників?

Справа в незнанні того, як правильно зав’язувати слінг і укладати в нього дитину, а також в слінгофанатізме (вже вибачте за авторський неологізм).

Як відомо, до 6 місяців хребет немовляти ще не в змозі утримувати тіло і голову. Тому потрібно врахувати той факт, що вертикальне положення дитини вельми небезпечно, якщо недбало носитися з малюком.

По суті, дітки знаходяться в довгому прив’язаному, нерухомому і вимушеному положенні. Їх акт дихання важкий перебіг, немає повного глибокого вдиху і виходу, голівка не тримається, перекривається кровопостачання мозку… діти задихаються. Нажаль, статистика засмучує, тому так багато можна почути про кампаніях проти використання слінгів через смертності дітей.

Насправді, нікого не хочеться лякати. Не так винні самі пристосування, як безтурботне їх застосування. Діти не повинні жити в слінгу. Використовувати їх потрібно тільки при необхідності, 30-40 хвилин в день. Пам’ятайте: це не панацея, а лише додатковий варіант перенесення улюблених малюків, коли коляску не візьмеш, а на руках тримати незручно для спини.

Купити або зробити?

Уявімо, що ви зважилися на використання слінгу для таких рідкісних ходінь з малюком. Якщо в магазині ціни трохи завищені, то не біда. Ви можете зробити це пристосування своїми руками!

Існує ряд технік, як зав’язувати слінг. У більшості випадків вам знадобиться довгий шарф або обріз трикотажної тканини шириною 60-80 см і довжиною приблизно 5 метрів. Для утримання голови немовляти прийнято використовувати валик з рушника.

Але, в цілому, набуваючи або роблячи слінг, обов’язково пройдіть інструктаж у спеціальних консультантів. Вам повинні показати, як все акуратно і правильно робити.

І найцікавіший момент! Не ставте малюка спиною до себе, тобто особою до навколишнього світу. Дитина і так пізнає світ в нормальному темпі, а надлишок інформації може позначитися на його апетиті і сні.

У підсумку, давайте дійдемо до золотої середини… Носити малюка в слінгу не забороняє. Просто робити це потрібно акуратно і при необхідності.

Мама-блог. Як зробити слінг своїми руками.


Що таке коліки?

Задати питання?