Все про гімнастику для немовлят, які фізичні вправи

Гімнастику для немовляти робить фахівець або батько. Більшість вправ досить прості і несуть неоціненну користь здоров’ю головне навчитися правильно їх виконувати. Приділяючи увагу фізичному розвитку немовляти, ви робите неоціненний внесок у його здоров’я.

Основні корисні властивості гімнастики:
● збільшення протоки крові до м’язів, тканин;
● активізація метаболізму;
● поліпшення роботи кори надниркових залоз;
● міцна зчіпка м’язів, кісток.

Дуже важливо, щоб зарядка була регулярної (інакше не буде толку) і комфортною (тобто не дратує малюка). Для дитини будь-яка діяльність гра, а режисером активності є батько. Так що ваше завдання розробити план дій і відслідковувати реакції сина чи доньки. Якщо дитині щось не подобається, це краще припинити і придумати нові дії, підібрати інші вправи.

Основні правила

Груднічкової гімнастику робити вдома не важко. Зазвичай її проводять при зміні підгузників, коли малюк повністю голенький і може активно рухатися. Для вправ виберіть рівну поверхню – звичайний або пеленальний стіл, ліжко.

Інші важливі моменти:
1. Проводити зарядку бажано в один і той же час, кожен або майже кожен день.
2. До і після годування витримуйте паузу в одну годину.
3. У кімнаті має бути тепло, але не жарко до 21 градуса. Якомога швидше витріть протягів.
4. Кожну вправу повторюйте тричі.
5. Тривалість комплексу мінімум 15 хвилин.

Не змушуйте малюка якщо бачите, що йому щось дуже не подобається, підберіть інші вправи. Ймовірно, до деяких дій він просто не доріс  то, що нам здається природним і простим, для грудничка ціла наука. Супроводжуйте дії ласкавими словами, усмішкою це допоможе виробити позитивну емоційну реакцію.
До і після гімнастики погладжуйте ручки, ніжки, животик і спинку малюка. Сильний тиск не робіть. Руки гладьте від кистей до плечей, ноги від ступень до паху, живіт до пупка від боків, навколо пупка за годинниковою стрілкою. Під час хвороби гімнастику не проводять. Якщо дитина втомилася, вередує, комплекс теж краще буде відкласти.

Популярні вправи

Комплексів гімнастики багато, подивитися їх можна в мережі або книгах для батьків. Пропонуємо вам простий набір вправ, які виконуються на пеленальном столі. Вихідна позиція малюк на спині ніжками до дорослого.

Чий животик

Масажуйте і ніжно гладьте животик за годинниковою стрілкою, уникаючи натискань в області печінки (це праве підребер’я). Масаж відмінно допомагає при кольках і запорах.

Ромашка

Дії по типу любить-не любить. Обхопіть кисті дитини, починайте розгинати руки в ліктях, відводячи їх в сторони на рівні плечового пояса. Дії виконуються до дотику до поверхні столу. Повільно піднімайте руки, схрещуйте їх на грудях малюка, як ніби обіймаєте його.

Ручки

Візьміть руки малюка у ліктів, акуратно зведіть їх і починайте погладжувати одну про іншу. Кулачки повинні розкритися, але без зусилля з вашого боку. Якщо дитина при потягивании ручок закидає голову, зверніться до лікаря в нормі цього бути не повинно.

Масаж обличчя

Візьміть руки в ліктях і зведіть їх. Великі пальці дорослого повинні лежати зсередини передпліччя малюка. Підніміть руку дитини, акуратно проведіть їй по обличчю. Кулачок повинен розкриватися і закриватися. Долоні направляйте на-віч. Якщо дитина весь час повертає руки всередину, можна говорити про тонусі.

Сонце

Розігнуті в ліктях ручки потрібно піднімати вперед, а потім вгору до повного зіткнення з поверхнею столу над головкою малюка. Потім, акуратно ковзаючи по столу, відводите руки в сторони і вниз до торкання тулуба. Повертайтеся в початкове положення, виконуючи зворотний послідовність дій.

Бокс

Згинайте і розгинайте руки в ліктях, як ніби імітуєте удари. Малюкам подобається така зарядка, але різких сильних рухів краще уникати.
Доповнюйте зарядку потешками, примовками, пісеньками. Згодом дитина звикне і буде виконувати дії сам. Якщо боїтеся щось зробити не так, запросіть масажиста для проведення пробного заняття. Також допомогу фахівця знадобиться при підвищеному тонусі, неврологічних проблемах.

Мама-блог. Що потрібно знати про гімнастику для немовлят.


Що таке коліки?

Задати питання?