Водний баланс і здоров’я дитини

Вода — це життя, і дитячий організм не виняток. Дотримання питного режиму потрібно для забезпечення правильного травлення, оптимальної роботи різних систем організму, відмінного самопочуття. Коли в родині з’являється малюк, у батьків виникає резонне питання — чи потрібно його допаювати, і якщо так, то як саме і чим.

Допоювання новонародженого

Педіатри кажуть, що допаювати малюків потрібно, незалежно від типу харчування — грудне молоко або штучна суміш. Якщо виникають сумніви, питання, варто проконсультуватися зі своїм лікарем. Зазвичай дитина на грудному вигодовуванні отримує достатню кількість рідини з грудним молоком. Якщо потрібна додаткова рідини, він просить груди знову і задовольняє спрагу молозивом або переднім, «рідким» молоком.

З штучниками ситуація дещо інакше. При нестачі води давати додаткову суміш щоб уникнути перегодовування не можна. Тому педіатри радять допоювання, але в певних обсягах. Обов’язково враховуйте клімат регіону проживання, стан здоров’я дитини. Лікар може порекомендувати допоювати і деток на ГВ — все індивідуально. Є матері, які надходять простіше — вони кажуть, що якщо дитина п’є запропоновану водичку, значить йому це потрібно, якщо відмовляється — то немає.

Як п’є дитина після введення прикорму

Коли ви починаєте давати малюкові прикорм , обов’язково вводите додаткову воду. Недолік рідини під час введення твердої їжі провокує запори. Поняття норми в даному випадку немає — зазвичай дитина п’є стільки, скільки хоче. Ви пропонуйте, а далі орієнтуйтеся на індивідуальні переваги малюка.

Чим поїти

Багато чого буде залежати від якості води. Для діток беріть спеціальну бутильовану воду — вона проходить контроль якості за мікробіологічними, хімічними показниками. Невисоким буде відсоток мінералізації, що важливо для незрілої дитячої видільної системи. Таку воду можна знайти в магазині дитячих товарів або аптеці. Обсяги різні, вигідно брати відразу 5-6 л.

 

Чому пити важливо

Вода відіграє величезну роль у здоров’ї дитини і дорослого. Вона бере участь в життєво важливих процесах, покращує самопочуття, запускає обмін речовин, нормалізує температуру тіла, артеріальний тиск, мінімізує ризики розвитку алергічних реакцій, позитивно впливає на настрій. Зневоднення — головна причина постійної втоми, появи різних захворювань, стомлюваності. Особливо небезпечний дефіцит води при високій температурі тіла і/або в спеку.

Важливий склад води. Дитина, як і дорослий, повинен регулярно отримувати з їжою повний набір мікроелементів в їх оптимальному поєднанні. В даному випадку це фтор, йод, цинк, калій, селен. З цієї причини краще всього купувати спеціальну дитячу бутильовану воду.

Достатній питний режим — це красива здорова шкіра, відсутність каменів в нирках, проблем з шлунково-кишкового тракту, метаболізмом, проблемні спина і суглоби, патології ясен, зубів. Також багато пити знижує ризики частого зараження інфекційними захворюваннями, появи алергічних реакцій. Вода — природний компонент тіла людини. Для дітей правильного питного режимі теж дуже важливий, оскільки в дитячому віці формуються всі системи і органи. 

Вистачає чи ні?

У кожної дитини і дорослої людини існує своя норма вживання рідини. Порушення водного балансу виникають і на тлі неправильного питного режиму, і в результаті хвороб, теплових ударів, перегрівів, блювоти, діареї, різних інфекціях. В цілому потреба в чистій воді у дитини набагато вище, ніж у дорослого, а зневоднення в проблемних випадках настає значно швидше, ніж могло б. На нього вказують сонливість, млявість, сухість слизових оболонок і губ. Стан часто погіршується стрімко, так що будьте уважні. Якщо виявили у дитини симптоми зневоднення, не чекайте незрозуміло чого, а телефонуйте лікарю.

Папа-блог. Водний раціон малюка.


Що таке коліки?

Задати питання?