«Візьми мене на ручки!» Як правильно тримати малюка «летать»

Лежить ваш малюк, немов лялька, такий маленький, що напевно ви боїтеся до нього навіть підійти, щоб не нашкодити… Не переживайте: існує кілька перевірених способів, як правильно носити новонародженого. Забігаючи наперед, скажемо, що найголовніше — тримати крихітку міцно, притримуючи його голівку руками.

Якщо ви хочете взяти крихітку з люльки, правильним рішенням буде підкласти одну руку під потилицю, а другу — під попу. Не забувайте, всі дії повинні бути плавними і дуже обережними.

Найвідомішим і природним способом тримати на руках дитину вважається «колиска». Ось як це зробити: покладіть головку малюка на внутрішню частину ліктя лівої руки, ніжно притримуючи інший його тільце і ручки, а також притискаючи ліктем його ніжки. Природно, коли ваш животик і животик малюка торкаються один до одного. Так він зігрівається, що сприяє кращому перетравленню молока і уникнення болю при травленні.

Другий спосіб — коли дитя лежить на руці обличчям вниз. Одна рука тримає груди дитини так, щоб підборіддя лягав на внутрішню частину ліктя, а інша пропускається між ніжок, тим самим притримуючи животик долонею.

Перебуваючи на руках в такій позиції, діти люблять «літати». А ще, такий стан допомагає крихітка краще позбавлятися від газів. Це, в свою чергу, є для новонароджених профілактикою кольок. Ще дана поза корисна, адже сприяє розвитку м’язів шиї і спини.

Відомий ще один спосіб, називається він «Стовпчик». Це положення, особливо після прийому молока, сприятливо позначається на травленні малятка, адже так малюкові легше відригнути повітря, що скупчилося під час годівлі. Тримайте дитину так, щоб його підборіддя лежав у вас на плечі. Руками притримуйте малюка за поперек і шию. Забезпечте упор всієї спини і головки. Але не слід так носити дитину дуже довго, досить п’яти-десяти хвилин після їжі.

Другий варіант «стовпчик» — коли дитина лягає на ваші груди спиною. Голова дитини при цьому лягає на плечі потилицею, а ви притримуєте однією рукою попу і ніжки, а інший — ручки і груди.

Обережно:

— не можна тягнути і різко піднімати/опускати малюка;
— кінцівки грудничка не повинні звисати;
— не впритул дуже сильно дитини до себе;
— обов’язково тримайте чадо обома руками.

Ще один важливий момент — як правильно вкласти дитя назад в люльку? Дуже важливо, щоб мама всім тілом нахилялася в ліжечко разом з малюком. І не забирайте руки, як тільки дитина торкнеться перини. Спочатку відрахуйте кілька секунд. За цей час малюк звикне до нової обстановки і пристосується до нового положення тіла, як наслідок — злякається.

Мами, зверніть увагу: тримайте плечі рівними, руки притиснутими до тіла, не відстовбурчуються їх. Саме через «крил» руками багато хто страждає від болів в плечах і спині.

Той маленький чоловічок, якого ви тримаєте на руках, настільки крихкий, що щоб уникнути можливих пошкоджень необхідно максимально убезпечити його. Це — не іграшка, тому намагайтеся все робити акуратно.

А, і як не забути… Не нехтуйте носінням малятка на руках: більше розмовляйте з малюком — так він, відчуваючи турботу і тепло, буде швидше розвиватися!

Мама-блог. Як правильно тримати новонародженого.


Що таке коліки?

Задати питання?