Відлучення дитини від грудей: коли і як

Завершення лактації — спірна тема для кожної матері-годувальниці. Хтось годує малюка грудьми кілька місяців, хтось рік і більше. Лактація може припинятися (поступово сходити нанівець) сама, або доводиться робити її штучну зупинку (перетягування грудей, прийом таблеток). ВООЗ радить сучасним батькам годувати малюка грудьми хоча б півроку, по можливості збільшувати даний період до 2-х років. Але навіть якщо довелося завершити лактацію раніше, не страшно — потрібно тільки все зробити правильно.

Коли завершувати

Лікарі всього світу сходяться в єдиній думці про те, що маляті до півроку потрібно тільки материнське молоко. Якщо з об’єктивних причин грудне вигодовування неможливо, його замінюють на суміш. Довше, а саме до 2-х років годувати можна спокійно — це здорово і корисно, коли влаштовує всіх учасників процесу.

До року дитину прикладають до грудей кожні 3 години або частіше, вночі теж. Пам’ятайте — чим рідше ви годуєте, тим менше буде вироблення молока. Якщо його тож багато, ніяких проблем, не у самих молочних мам можуть виникати складнощі з приливами, так що довгі паузи краще не робити.

В ідеалі закінчувати ГВ потрібно самоотлучення. Якщо враховувати антропологію, це 6-7-річний вік, але в сучасних реаліях таке неможливо. Прогодувати до 3 років — добре, менше — теж відмінно. Трьохлітка зазвичай відмовляється від грудей мами сам, це пов’язано з природними етапами розвитку маленького чоловічка. Деякі батьки поєднують відмова від грудей з переходом на роздільний сон. Раніше ви спали разом, годували дитину грудьми уві сні, а тепер переселятися в окреме ліжечко. Варто додатково розповідати малюкові, що він дорослий, а дорослі дітки вживають звичайну їжу.

Правила відлучення

При самостійній відмові від грудей нічого додатково робити не потрібно — просто чекайте. В інших ситуаціях потрібно слідувати таким правилам. Дітки після року повинні розуміти певні межі, наприклад, що мамині груди це її тіло, і тільки вона вирішує, як їм розпоряджатися. Малюк у цьому віці не повинен підходити до мами на вулиці, піднімати майку і шукати груди. Відразу дитина з вами не погодиться, так що проявіть завзятість. Крики, нерви не допоможуть — важливі чітка мова і зоровий контакт. Для дитини грудне вигодовування — прояв любові. Відмова давати груди на вимогу він теж сприймає дуже чутливо.

В ідеалі до відлучення дитина протягом місяця не повинен хворіти. Також в цей час не варто планувати переїзди та інші серйозні зміни в житті малюка (наприклад, похід в садок, початок маминої роботи). Якщо ви вагітні, завершуйте ГВ раніше, ніж народите. Інакше в малюка виникне зв’язка, що новий дитина забрав його маму і разом з нею молоко. Це ні до чого доброго в результаті не призведе.

Прибирайте по одному годуванню в день. Спочатку може не виходити, запасіться терпінням. Замість того, щоб давати малюкові груди, гладьте його, обіймайте, говорите, що дуже любите. Експерти по грудному вигодовуванню рекомендують спочатку прибирати все випадкові годування, потім ранкові. Прислухайтеся до себе і дитині — це дозволить зупинитися на оптимальній конкретно для вас схемі

Що робити ні в якому разі не можна

При природному відлучення гормональні засоби приймати не можна. Це екстрений випадок, він допоможе, якщо лактацію потрібно завершити терміново. Після прийому гормонів груди дитині вже не дають, а це теж суперечить принципам природного відлучення.

Старі бабусині методи на кшталт помазати зеленкою, гірчицею — теж не кращий варіант. Ви різко знецінилася то, що було так важливо для дитини. Забирати маму на тиждень теж погана ідея. Якщо дозволяє час і інші чинники, зробіть відлучення максимально плавним, поступовим, не відривайте мати від дитини. Всі екстрені заходи на те і називаються екстреними, що використовуються в особливих випадках — необхідний терміновий від’їзд мами, лікування важкими препаратами, пр.

Папа-блог. Коли відлучати дитину від грудного годування?


Що таке коліки?

Задати питання?