Вчимо малюка сидіти: чи потрібно це робити

Розвиток малюка — процес поступовий, він постійно вчиться чомусь новому, пізнає навколишній світ. Батьки, особливо якщо дитина перша, переживають, а чи правильно розвивається їх чадо, де і як потрібно допомогти, щоб прискорити процес сидіння, стояння, ходіння. Далі ми поговоримо про те, як діти вчаться сидіти, чи варто їм у цьому сприяти.

Коли дитина починає сидіти

Перед тим, як з’ясовувати, коли і як правильно сідають діти, потрібно зрозуміти процеси нарощування м’язової маси і сили у новонародженого.

Фізичний розвиток відбувається в кілька етапів, а саме:
● в 3-4 тижні крихітка робить перші спроби тримати голову;
● в 1-2 місяці дитина вже тримає голову, спираючись на ручки;
● в 3 місяці немовля перевертається зі спини на животик і назад або намагається зробити це;
● в 6 місяців дитина сідає.

Це середні норми, відступу від них можливі. Є більш розвинені, фізичні активні і міцні дітки, які обганяють однолітків, є спокійні флегматики, що плетуться за паровозом. Тому темперамент і особливості характеру враховувати потрібно обов’язково.

Послідовне зміцнення м’язів грудної клітки і спини готує новонародженого до повзання, скоєння перших самостійних кроків. Мами відзначають, що спроби сісти діти роблять близько 4 місяців, спочатку напружуючи м’язи живота, а потім здійснюючи характерні руху ручками. У цьому віці ніяк сприяти виконанню дій не потрібно, достатньо спостерігати і не заважати. Ряд досліджень підтверджує, що дівчатка сідають трохи раніше хлопчиків.

Як зрозуміти, що дитина готова

Розвиток немовляти буде гармонійним тоді, коли воно послідовне і поступове. Нарощування м’язової маси, сил допоможе дитині освоювати нові дії, навички, а своєчасна правильна підтримка батьків дасть можливості для зростання, зміцнить здоров’я. Поки дитина не сидить і не показує, що готовий робити це, висаджування робити не слід — горизонтальне положення тіла буде протиприродним.

На готовність м’язового корсету до сидіння вказують такі ознаки:
● малюк впевнено тримає голівку — м’язи шиї достатньо зміцніли;
● в лежачому положенні на животі немовля піднімає голову, потім утримує верх тулуба на руках — так показують себе м’язи грудного відділу;
● в позі лежачи на спині крихітка намагається піднятися, коли дорослих тримає його за ручки — зміцнюються м’язи преса.

Побічно на бажання якомога швидше сісти вказує прагнення дитини змінити лежаче положення на будь-яке інше, навіть якщо зробити це не виходить. Малюк в ліжечку може нити, кричати, а на руках заспокоюється і починає активно дивитися по сторонах.

Заходи безпеки: не нашкодить

Коли малюк намагається сідає, батьки в прагненні допомогти йому можуть перестаратися і нашкодити.

Є речі, робити які категорично не можна, щоб зберегти здоров’я, а саме:
● не саджайте малюка тоді, коли він не готовий до цього, до півроку педіатри не рекомендують втручатися в процес фізичного розвитку;
● відмовтеся від ідеї підкладати подушки, опори — вони допоможуть утримувати заданий сидяче положення;
● зупиніть спроби саджати дитину, якщо той сидить з округленої спиною або падає на бік, ці ознаки вказують на неготовність м’язового корсету до виконання подібних дій.

У віці півроку багато діток вже сидять або хочуть зробити це, але, якщо ваш малюк не поспішає скоряти горизонти, не варто турбуватися. Допоможе консультація у педіатра, але ніяк не форсування подій. Тривогу бити можна тільки після 9 місяців. Зазвичай причина уповільненого розвитку криється в фізичному відставанні — через рахіту, м’язової слабкості і т.д.

Висаджувати малюка не потрібно і утримувати його в заданому положенні теж. Що може бути реально корисним — так це стимулювання підйому тулуба. Коли бачите, що малюк хоче сісти, але у нього нічого не виходить, простягніть йому руки і надайте підтримку. Таких дій досить. Також покращує фізичний розвиток спеціальна гімнастика, її роблять в ранкові години, ні в якому разі не відразу після їжі.

Мама-блог. Вчимо малюка сидіти.


Що таке коліки?

Задати питання?