Температура тіла дитини: яка вона буде і на що впливає

Надмірне підвищення температури тіла небезпечно для здоров’я, тому батьки постійно стежать, скільки там у дитини, і чи не потрібно вживати заходів. Але давайте з’ясуємо, на що саме впливає показник і які заходи вживати, якщо значення перевищені.

Жоден педіатр при зверненні хворого дитини не проігнорує температуру його тіла. І правда 39-40 градусів завжди вказують на серйозний патологічний процес, вимагають негайного вжиття заходів. Але з тією ж температурою 37 все не так однозначно, і терміново щось робити теж потрібно не завжди.

Батьки піддаються паніці разом з педіатрами і вважають найменше підвищення температури тіла вагомим приводом для звернення до фахівця, прийому ліків і організації масової істерики. Наскільки це виправдано, здогадатися не важко, так що запрошуємо до прочитання огляду. З нього ви дізнаєтеся, про що говорить висока температура тіла і чи завжди потрібно бити на сполох.

37 майже норма

37 градусів не є патологічно підвищеною температурою. Норма теж з них умовна, так як є більш гарячі і холодні люди. У малюків показник може перебувати в діапазоні 35.9-37.5 градусів, лікування при цьому не потрібно. Іноді температура змінюється протягом доби ввечері вона вище, ніж в ранкові години. Так що міряти міряйте, але не бийте на сполох завчасно і не заліковуйте малюка.

Температура живе своїм життям

Так-так, це правда, і підвищуватися вона може по внутрішнім, зрозумілим тільки їй і тілу причин. Наприклад, у дівчаток-підлітків в період овуляції температура завжди вище норми, може відзначатися різкий стрибок після вживання важкої їжі. Впливають на показник антигістамінні і деякі інші лікарські препарати. Без об’єктивних причин немає приводів для занепокоєнь.

Температура, якої дійсно варто побоюватися, зазвичай має очевидні причини. У більшості випадків представляє загрозу для здоров’я, життя зростання виникає на тлі отруєнь токсичними речовинами, в результаті програвав (тепловий удар). Так що будьте обережні на пляжі, в джакузі, сауні, в разі отруєння вживайте заходів по детоксикації організму. Якщо є підозри, що дитина проковтнула отруту, терміново викликайте швидку. Небезпечні для дітей і дорослих стани, що супроводжуються втратою свідомості.

Як ви міряєте?

Від відповіді на це питання будуть залежати особливості трактування отриманих показників. Ректальна (тобто в прямій кишці) температура в середньому на градус вище оральної (в роті), пахвова десь на градус менше. У немовлят різниці особливої ​​немає, так що вставляйте градусник в пахву. Ректальні показники в дитячому віці не потрібні в принципі.

Не збивайте

У більшості випадків штучно збивати температуру абсолютно ні до чого. Виняток становлять інфіковані новонароджені, ситуації, коли є небезпека для життя. У будь-якому випадку збивати 37 градусів кожен раз точно не потрібно. Якщо у немовляти в перші місяці життя регулярно піднімається висока температура, покажіть його лікареві.

Укутування шкідливі

У дитячому віці кутати малюків ні до чого, також це може викликати різке підвищення температури тіла. Якщо дітки постарше можуть роздягнутися, коли їм жарко, немовлята просто перегріваються. Чи не кутайте хворого немовляти озноб від цього тільки посилиться, а температура тіла підвищиться. Корисна порада: одягайте дитину, як себе, більше не потрібно.

А якщо це інфекція

Температура при інфекціях – нормальне явище, вона вказує на те, що організм бореться. Якщо відсутня загроза для життя, збивати її не обов’язково поступово організм відновиться сам. Єдина небезпека високі ризики зневоднення через сильний потовиділення, частого пульсу, кашлю, блювоти, що збився дихання, проносу. Щоб уникнути зневоднення, давайте багато пити. Підходять чаї, соки, лимонади, компоти, звичайна вода. Норма стакан в годину. До речі, користь антибіотиків неоднозначна вони надають токсичну дію на організм і іноді стають причиною затягування інфекції.

Висока температура складна хвороба?

Не обов’язково, багато що залежить від індивідуальних особливостей організму. Висока температура не говорить, що ви тяжко хворі, і потрібно терміново госпіталізуватися в стаціонар. Слідкуйте за станом, змінами самопочуття, але зайві істерики ні до чого. До речі, деякі небезпечні для здоров’я, життя патології протікають без температури взагалі.

Міфи про нескінченному зростанні

Якщо температуру не збивати, вона може рости або знижуватися це індивідуально. Що точно не правда так це те, що без втручання людини зростання температури буде нескінченним.

Мама-блог. Як міряти температуру дитині.

Папа-блог. Підвищена температура у дитини.


Що таке коліки?

Задати питання?