Все готово до зустрічі малюка, що потрібно зібрати в пологовий будинок

Пологи — це завжди реальність, а не очікування. Щось йде так, як нам хотілося б, щось ні, хтось народжує раніше терміну, а хтось сильно переходжує. Але правила підготовки до пологів єдині для всіх майбутніх мам. Чи не останнє питання, яким ви повинні замислитися в ході підготовки до пологів — це збір сумки з речами для мами і майбутнього малюк. Вона в ідеалі повинна бути зібрана за місяць до попередньої дати пологів — так ви точно зустрінете день Х у всеозброєнні.

Обов’язковий набір

Під час сутичок вам буде не до збору дрібниць, а після пологів не завжди просто пояснити чоловікові, де знайти потрібні труси, і що таке пінетки.

Тому заздалегідь складіть в сумку:
● свои документы;
● обмінну карту, напрямок з ЖК;
● контракт на пологи (якщо є);
● результати додаткових обстежень (при необхідності);
● нічну сорочку, халат, спортивний костюм з урахуванням сезону та особистих уподобань;
● шкарпетки, труси, інше білизна;
● тапки (бажано гумові);
● щітку, пасту, мило, бритву, шампунь;
● зарядку для телефону;
● інші дрібниці, якщо вони потрібні.

Дитині знадобиться кілька змінних комплектів одягу, чепчик і носочки беріть навіть влітку, оскільки новонароджені мерзнуть. Основна «форма» — це сліпи, бодіки, повзунки, сорочечки, пелюшки. Для початку візьміть 3-5 комплектів — зазвичай цього достатньо.

М’які паперові серветки, одноразові пелюшки, антиварикозні панчохи, одноразові труси і прокладки знадобляться майбутній мамі. Краще мати ці дрібниці під рукою, щоб потім не бігати і не шукати їх в останній момент.

Інші важливі дрібниці:
● бюст для годування і вкладиші від протікання молока;
● гумка для волосся, гребінець;
● дитячий крем;
● бандаж;
● набір посуду;
● молокоотсос (бажано);
● рушник;
● вологі серветки;
● підгузники;
● пустушка.

Медикаменти варто брати тільки в тому випадку, якщо це потрібно в конкретному пологовому будинку. Перелік ліків (від вати до крапельниць) вам видадуть.

На сторожі компактності

Набирати величезні мішки в пологовий будинок не потрібно, вас туди з ними просто не пустять. Навіть якщо бажано брати власні ліжку і все інше, спробуйте упакуватися компактно в один-два великих пакета. Змінні набори без зайвої потреби не беріть — їх вам завжди зможуть донести. Багато їжі теж ні до чого. Якщо думаєте, що захочете перекусити, візьміть фрукти, йогурти, шоколад, воду, але не перестарайтеся — дитина на грудному вигодовуванні широкий перелік вишуканих продуктів може не оцінити. Досвідчені мами рекомендують брати з собою суміш — молоко приходить не відразу, малюк може не наїдатися. Поборниці природного вигодовування вважають, що суміш використовувати ні в якому разі не можна. Визначитися можна і по ситуації, а харчування купити безпосередньо в пологовому будинку – це не проблема.

Для виписки

Виписуватися потрібно в одязі по сезону і відповідне взуття. Для малюка зазвичай беруть теплий або простий конверт — його потрібно буде замовити заздалегідь. Не забудьте про шапочці, пінетках, антіцарапках і інших предметах дитячого гардеробу. Якщо хочете зробити фото і відео на пам’ять, таку послугу можна отримати в будь-якому пологовому будинку, головне попередньо узгодити час, мами зазвичай прагнуть привести себе в порядок (гарний одяг, зачіска, макіяж — не забудьте взяти все необхідне з собою або попросіть чоловіка, маму принести косметику, плаття). Верхній одяг, взуття породіллі зберігають в пологовому будинку в шафі, якщо такої можливості немає, їх забирають і приносять родичі. Ці моменти уточнюйте.

Автокрісло потрібно, якщо ви поїдете додому на авто. Коли його немає, ви викликали таксі, не страшно — можна взяти дитину на руки і сісти на заднє сидіння. Як бачите, нічого складного і страшного в зборах немає — головне все продумати заздалегідь, підготувати сумки до дати попередніх пологів, проінструктувати чоловіка на тему того, що де лежить (якщо вам це може знадобитися). Бажаємо відмінного самопочуття і легких пологів!

Мама-блог. Все готово до зустрічі малюка. Є час для фотосесії.


Що таке коліки?

Задати питання?