Стреси в дитячому віці

Дитинство — час безтурботне, але тільки не для самої дитини. Цей період пов’язаний з рядом складнощів, в тому числі в розрізі соціальної адаптації, необхідністю постійного навчання, ймовірними проблемами в сім’ї. У будь-якому випадку завданням батьків є своєчасна підтримка дитини і пошук способів для правильного виходу із ситуації. Розповімо, які складнощі вірогідні в якому періоді, що з ними робити.

Перші роки

Уже в цей час малюки можуть відчувати стреси. Їх викликає прорізування зубів, масу негативних емоцій доставляє розлука з мамою, навіть якщо вона короткочасна, відвідування лікаря. Адаптація до дитячого садка легко і безболісно не дається в принципі нікому, як і зміна часових поясів, переїзд в інший регіон, розлучення батьків.

Тривожні симптоми:
● гіперактивність;
● порушення сну;
● проблеми з апетитом;
● підвищена примхливість;
● нехарактерна міміка;
● метушливість;
● агресія;
● тики.

Слідкуйте за режимом сну і відпочинку, вживайте заходів в разі потреби. При збої сну допомагають гомеопатичні засоби, заспокійливі чаї, трави. Виражений гармонізуючий вплив надають творчі заняття — наприклад, ліплення з пластиліну, малювання. Якщо є проблеми з засипанням, потрібно дозувати час перегляду телевізора. Важливим для малюка є відчуття безпеки — якщо вдома несприятлива обстановка, стрес буде хронічним.

З агресією можна попрацювати з психологом — вона нізвідки не береться, для початку слід точно визначити причини. Непогано допомагають різні способи для швидкого заспокоєння — знайдіть і використовуйте їх (полежати поруч, обійняти, потримати за руку). З тієї ж адаптацією до дитячого садка потрібно проявляти обережність і делікатність. Це складний період для дитини і батьків, багато чого буде залежати від вашої поведінки.

Молодша школа

У цей час діти відчувають сильну хронічну стомлюваність, яка є реакцією на різку зміну звичного розпорядку дня. Дитина звикла грати і спати в обід, тепер він не може управляти звичними справами, що викликає стрес. З’являються нові обов’язки, проблеми, в тому числі в спілкуванні з однолітками. Школа — це і друзі, і сварки, і переживання через погані оцінки. З’являються страхи, дитина втрачає здатність так, як раніше, реагувати на обставини, що змінюються.

Симптоми стресу:
● погіршення пам’яті;
● стомлюваність;
● перепади настрою;
● погана концентрація уваги;
● переривчастий сон, складності із засинанням;
● прикусування губ і інші шкідливі звички;
● ізоляція, замкнутість;
● головні болі;
● дратівливість без видимих ​​причин.

Батькам потрібно запастися терпінням і починати поступово «вбудовуватися» в новий режим. Обов’язково лягати спати і вставати в один час, особливо якщо погіршилася пам’ять, підвищилася стомлюваність. Душ потрібно приймати комфортної температури — це поліпшить якість сну. Допоможе додатковий прийом вітамінів, правильне харчування, активні ігри, прогулянки на свіжому повітрі.

Говоріть з дитиною по душам, питайте, що його турбує, дозволяйте висловлювати свої почуття. Вчіться спілкуватися делікатно — інакше син або дочка можуть вирішити, що ви не розумієте їх, закритися. Важливі регулярні фізичні навантаження.

Що ще

У підлітків проблем більше, ніж у дітей молодшого шкільного віку, що пов’язано з гормональною перебудовою, іншими особливостями періоду. Завдання батьків — дати чаду підтримку і створити комфортні умови для росту, розвитку. Приймати БАДи можна після консультації з лікарем — вони нормалізують стан нервової системи, поліпшать сон і вирішать інші проблеми.

Мама-блог. Емоційне перенапруження.


Що таке коліки?

Задати питання?