Спільний фітнес з малюком

Фітнес для мами — не розкіш, а необхідність. Ми розповімо, як обійтися без професійних тренерів для дорослих і масажистів для немовлят — досить регулярно повторювати простий комбінований комплекс. Сучасна мама — та, якою захоплюються, і стати їй не важко.

Домашній дитячо-батьківський фітнес: в чому сенс

Вправи для мам і малюків представлені простими ефективними комплексами, які можна робити щодня, без обмежень, починаючи з півтора місяців дитини. Краще, щоб малюк тримав голову, але ще особливо не ходив (спокійно сидів на руках). Дитина — відмінна гантелька для мами плюс в ході тренувань буде створена спільна діяльність, батько і дитина отримають необхідний тактильний контакт.
Мамі, що годує займатися фітнесом не тільки можна, а й треба — якщо немає особливих обмежень, заборон. Щоб вправи були безпечними, досить дотримуватися певного набору правил. Від екстриму доведеться відмовитися — рухи повинні бути плавними, простими, повільними і обережними. Слідкуйте за реакцією малюка — якщо певні дії лякають його, краще буде їх з комплексу прибрати.

Інші правила:
1. Тренуйтеся тільки через 40 хвилин після їжі — це стосується і мами, і дитини.
2. Починайте з 10 повторів для кожної вправи, потім кількість можна буде збільшувати.
3. Тряску виключіть — ніяких стрибків і бігу.

Уникайте надмірних навантажень на хребет немовляти, вони для нього не безпечні. З цієї причини слід прибирати сильну тряску. Мало вправ — не страшно, це вже краще, ніж нічого. Згодом, коли втягнетеся, зможете нарощувати навантаження. Не забувайте приділяти увагу дитині — частина гімнастики робіть тільки для нього. Обов’язково виконуйте легкий масаж, погладжування, пр. Знову ж — ніякого екстриму, оскільки він не безпечний.

Цікаві ідеї для занять

Фітнес для мам і малюків хороший тим, що він простий, доступний, допомагає підтягти різні частини тіла. Зараз подібні програми реалізують різні фітнес-клуби, можна займатися і самостійно.

Корисні ідеї:
1. Танці — візьміть дитину на руки або в слінг і починайте танцювати. Бажано, щоб руху були середньої активності, плавними. Притискайте дитину до себе, утримуйте його голову. Можна підспівувати, погладжувати тільце.
2. Прес — лягайте на спину на підлогу, ноги згинайте в колінах. Дитину покладіть собі на живіт і починайте повільно піднімати таз вгору. Зробіть до 20 повторів, відпочиньте. Не забувайте, що малюка потрібно ретельно притримувати.
3. Нижній прес — лягайте на спину, піднімайте коліна до грудей, дитини кладіть на гомілки, розташовані паралельно по відношенню до підлоги. Тримайте дитину міцно, силою напружуйте м’язи преса, сідниці відривайте від підлоги, одночасно піднімайте лопатки і голову. 20 підходів буде досить.
4. Жим — дуже гарна вправа для плечового пояса. Сядьте на килимок, ноги схрестіть, малюка притисніть до грудей, акуратно підніміть над головою, руки повинні бути практично прямими. Утримуйте положення пару-трійку секунд. Підходів вистачить 10, паузи робіть на своїй розсуд.
5. Сідниці і ноги — посадіть малюка на плечі або в слінг і починайте повільно присідати, широко розставивши ноги. 

Головне не поспішати, уникати різких рухів. Аналогічно можна робити випади.
Якщо любите бігати, купіть коляску-джоггер. Також можна урізноманітнити фізичними вправами прогулянки в парку. Подивіться приклади відео уроків — можливо, ви знайдете щось цікаве для себе. Музика теж не завадить, головне, щоб вона подобалася всім учасникам тренування.

Пара слів про масаж для дітей

Легкий масаж батьки можуть робити самі — це розтирання, погладжування, інші подібні дії. Працювати краще по книжці або відео, уникаючи самодіяльності. При наявності серйозних проблем зі здоров’ям малюка зверніться за допомогу до мануального терапевта або дитячому професійного масажиста.

Мама-блог. Спільна гімнастика з малюком.


Що таке коліки?

Задати питання?