Солодощі для дітей

Які солодощі можна давати малюкам?

— Чи не в пирогах щастя!!
— 
Ти що, з глузду, чи що, з’їхав? А в чому ж ще?

Астрід Ліндгрен «Карлсон, який живе на даху»

 

Ви прекрасно знаєте, що всі діти люблять солодке. Але зізнайтеся, будь ласка: до якої категорії батьків ви ставитеся — які взагалі не дають малюкам солодощі або, навпаки, балують хлопців різними смаколиками?

Поспішаємо запевнити, що тут крайнощі зайві. Краще дізнайтеся, чи варто діткам вживати ласощі і як знайти золоту середину, якщо все ж можна.

До солодкого більшість дітей звикають дуже швидко, тому педіатри радять знайомити дітей з печивом і шоколадом якомога пізніше. Просто такі продукти швидко насичують організм, але майже ніякої користі не приносять. Іноді навпаки — можуть провокувати коліки, так як містять вуглевод лактозу.

Солодке як заохочення

На жаль, багатьом мамам заради своїх справ просто зручно пригостити дитини печиво, щоб той заспокоївся і не заважав. Ще гірше, коли солодке виступає в якості нагороди за слухняність. Це не тільки розвиває негативний харчову поведінку, а й призводить до ожиріння і в цілому до неправильного аналізу дитиною навколишнього світу.

Якщо ваш малюк вже ласун — не біда. Існує маса смачних і корисних речей. Ось, наприклад, сухофрукти. Запропонуйте йому родзинки, курагу або фініки. У них набагато більше корисного. Адже висушені фрукти зберігають клітковину і більшу частину вітамінів.

Знайомити дошкільників з цукром, звичайно, необхідно. Але норма вживання у малюка 3-6 років дорівнює 15-25 грамам. До трьох років ця норма — 10-15 грам, але з цукерками краще дитину не залишати наодинці. Карамель або льодяники теж не бажані в раціоні дітей до чотирьох років.

Що щодо пиття?

Чи можна хлопцям солодку воду або компот? Педіатри не рекомендують пити нічого крім звичайної води, так як цукровмісні компоти є рідкої формою цукерок. Починаючи з рочки, діткам можна давати свіжовичавлені соки, фруктові та овочеві пюре.

Мед: давати чи ні?

Давайте окремо поговоримо про мед. Незаперечні його цілющі властивості при прийомі під час застуди. Бджолиний делікатес сприятливо впливає майже на всі органи людини. Особливе його вплив на органи травлення малюків. Але вживання його у віці до трьох років небажано.

Зрозуміло, регулювати вживання дітьми цукру необхідно. Це той продукт, який при надмірному вживанні може нашкодити здоров’ю малюка. Наприклад, цукор викликає карієс! Всі ласуни схильні до хвороби зубок, і всі діти бояться стоматологів. Ось такі наслідки солодкого життя! Але карієс не мучитиме дитину, якщо рівень споживання цукру буде в розумних межах.

Окреме питання — це ожиріння, спричинене надмірним споживанням ласощів. Так зване аліментарне ожиріння часто стає причиною цукрового діабету, функціональних змін центральної нервової системи, зниження імунітету і підвищення ризику розвитку захворювань серцево-судинної системи. А про психологічні наслідки можна навіть не говорити!

Саме батьки повинні сформувати у дитини любов до правильного раціону: овочам, фруктам, каш і супів. Батько з матір’ю зобов’язані навчити дитинча харчуватися правильно і вчасно. Кондитерські вироби завжди були каменем спотикання і причиною компромісів на кухні. Не йдіть на поводу у малюків, відкуповуючись цукерками.

З вищесказаного випливає відповідь: вживати солодке малюкам можна, але з певного віку, в певній кількості і під жорстким контролем батьків.


Що таке коліки?

Задати питання?