Що повинен уміти робити дитина в 6 тижнів

Розвиток дитини йде за графіком, і батько повинен відслідковувати зміни, вживати заходів у разі потреби. Незначні відхилення допустимі, але сильне відставання має бути причиною звернення до фахівця. Дітки віком 6 тижнів вже реагують на появу батьків, їх мова, посміхаються, спостерігають за чимось. Що вони ще повинні вміти і знати, далі.

Фізіологічні процеси

У перші тижні, місяці життя дітки активно набирають масу, швидко ростуть. Немовлята, які харчуються молоком матері, а не сумішшю, зазвичай розвиваються і набирають вагу активніше. До півтора місяців малюк вже досить міцний, робить усвідомлені руху. Ручки, ніжки рухаються хаотично, але вже не так сильно, грудничковая тремтіння зникає взагалі. Шеститижневий малюк із задоволенням довго не спить між годуваннями, стукає ручками і ніжками, прислухається до різних звуків в кімнаті, гулит.

Поведінкові реакції

У 6 тижнів малюк в нормі дізнається близьких, радіє, коли його беруть на ручки, вміє показувати її. Індивідуальність теж починає проявлятися  один малюк демонструє примхливість, нетерпимість, бажання опиратися батькам у всьому, інший податливий, спокійний, м’який. В часі доби при нормальному режимі дитина теж повинен орієнтуватися. Допомога батьків під час засипання все одно потрібна переважно малюк шукає контакт з близьким дорослим, увагу, обійми. Ігнорувати цю потребу можна  вона визначає психологічний комфорт і, як результат, розвиток, зростання дитини. Час йде швидко зараз варто потерпіти, щоб в майбутньому всім було добре. Коли грудничка мучать кольки, газики, кладіть його до себе на живіт стук серця, тепло материнського тіла здорово заспокоюють, заколисують, знімають біль.

Правила догляду

Гігієна, щоденні ритуали в півторамісячному віці дуже важливі. Чистка вух, носика, підмивання повинні проводитися вранці або ввечері в один і той же час. Одяг, пелюшки вибирайте натуральні, якісні синтетика викликає дискомфорт і може викликати різні неприємні відчуття. Для прання беріть м’яке мило, дитячий порошок вони не будуть дратувати ніжну шкіру. Ретельно обробляйте складочки з маслом, милом, тальком, щоб не було попрілостей.

У 6 тижнів купати дитину потрібно кожен день, але без мила і мочалки таке глибоке очищення поки що ні до чого. Ідеальна температура води у ванні  37-38 градусів. У ванній кімнаті повинно бути тепло. Можете купити коло із застібкою на шиї для діток він досить зручний. До плавання приступають вже в віці 6 тижнів.

Харчування

Щоб немовля ріс, розвивався так, як потрібно, організуйте йому правильне харчування. У добу потрібно в середньому 800 мл молока, але орієнтуйтеся на апетит. Якщо годуєте сумішшю, все одно лежите поруч так малюк отримає і їжу, і необхідний йому контакт. Тривалість годування може бути різною від 5 і до 40 хвилин. Поспішати не рекомендується.

Сон і ігри

У півтора місяці немовля повинен спати 18 годин, решту часу  гри, харчування, взаємодія зі світом навколо. Спати малюк може в своєму ліжечку або разом з батьками це кому як зручніше.

Правила прогулянок:
● захист від прямого сонця обов’язкове, вітру, опадів теж;
● ідеальний час для прогулянок до 11 ранку, після 16 вечора;
● не допускайте переохолоджень і перегрівів;
● в кабіні ліфта тримайте малюка на руках;
● завжди при зупинках використовуйте гальмо на візку.

Як оцінити розвиток

Оцінку розвитку дитини повинен проводити лікар. Самостійно виявити проблеми теж можна. Так малюк повинен водити очима за іграшкою, реагувати на зовнішні подразники якщо цього немає, зверніться до лікаря. Правильною повинна бути моторика, в нормі немовля у віці 6 тижнів лежить на животику, тримає голівку. Покажіться хірурга він перевірить стан тазостегнових суглобів, оцінить рівень тонусу і, можливо, дасть направлення на масаж. До речі, розвиток і зростання часто носять стрибкоподібний характер якщо дитина повинна щось робити, але все ще лежить і мило посміхається, просто почекайте час прийде. Флегматичні дітки розвиваються повільніше.

Мама-блог. Що повинен уміти дитина в 6 тижнів.


Що таке коліки?

Задати питання?