Що повинен уміти малюк у 4 місяці

Дитина у віці 4 місяців сильно відрізняється від дитини, яка з’явилася на світ. Він уже підріс, багато вміє в психологічному плані. Змінюються пропорції тіла голова вже не виглядає такою великою на тлі грудної клітини. Маса збільшується стрімко, ніжки, ручки, плечики набувають округлі обриси. А ще новонароджений в цьому віці багато чого вміє завдяки активному розвитку ЦНС, опорно-рухового апарату.

Хапання

Хапальний рефлекс у грудничка в 4 місяці притупляється, хапання виходить неусвідомленим. Що потрапило малюк вже взяти не намагається, але, якщо бере щось в ручки, то починає стискати річ в кулачок. Так виявляються спроби управління тілом. Хапання процес складний, новий, побудований на що йдуть від нервової системи імпульсах. Дитину цікавить певна річ і він намагається її взяти. Коли немовля тримає в руках його предмет, він намагається його розглянути, підносить до рота тобто вже не просто бере і стискає. Починається період стукання іграшками, брязкальцями по твердих поверхнях. Подовгу утримувати річ малюк ще не може, але вже намагається робити це.

Рухи

В 4 місяці багато діток починають намагатися перевертатися на животик і назад. Слідкуйте за активним немовлям він може падати з дивана на підлогу, ударятся про кути. Захистіть простір, наскільки це буде можливим. З положення лежачи на спині новонароджений може пробувати підніматися і легенько тягнутися вгору, як би намагаючись сісти. Навряд чи у нього щось вийде, але спроби мали б бути. Сідати спеціально малюка не потрібно — дайте йому простір для дій і час, щоб він сам міг до всього дійти.

Роблять немовлята спроби повзти. Виглядає це наступним чином новонароджений характерно піднімає попку вгору і починає відштовхуватися ніжками. У більшості випадків виходить повзання по-пластунськи, причому в напрямку назад. Якщо хочете прискорити активність дитини, мотивируйте його яскравими іграшками, розмовами, кличте до себе.

Зір і слух

Набагато краще в 4 місяці працюють органи зору, слуху. Чітко малюк бачить ті предмети, які розташовуються на відстані 3.5 метрів раніше дана відстань була не більше 70 см. Звуки теж сприймаються набагато чіткіше, дитина розрізняє музичні композиції, розмова, мова різних людей. Можуть з’являтися перші прості склади, спроби наслідувати розмови дорослих, лепетання. Спілкування між батьком і дитиною в цьому віці дуже важливо.

Соціальний розвиток

У віці 4 місяців малюк активно соціалізується. Мама з татом, як і раніше, грають найголовнішу роль, але додатково проявляється інтерес до інших людей. Дитина дізнається родичів, друзів сім’ї, навіть якщо бачить їх не надто часто. Чужі люди зазвичай викликають реакцію відторгнення немовля реагує на них плачем, капризами.

Пам’ять розвинена недостатньо добре, тому основне значення дитина надає подіям, що відбуваються тут і зараз. Батьки повинні постійно спілкуватися, займатися з дитиною, уважно реагувати на його потреби. Пам’ятайте, що будь-які плани розвитку відносні хтось освоює навички раніше, хтось пізніше, багато що залежить від темпераменту. Якщо діти знайомих вже все знають і вміють, а ваш поки що не поспішає, можливо, просто варто трохи почекати. Слідкуйте за набором маси тіла, збільшенням у зростанні. Емоційне і фізичний розвиток у віці до року грає однаково важливу роль.

Мама-блог. Що повинен уміти малюк у 4 місяці?


Що таке коліки?

Задати питання?