Що потрібно знати про синдром раптової смерті немовлят

Синдром раптової дитячої смерті діагноз страшний і трагічний. Дитина у віці до року ввечері засинає, а зранку не прокидається від сну. Пережити таке найсильніший страх будь-якого батька. Найголовніше, що точні причини синдрому раптової дитячої смерті достовірно невідомі, вчені висувають різні гіпотези, але однієї точки зору з питання немає.

Сон на спині це важливо

І порівняно безпечно. У 70-х роках у світовій педіатрії з’явилася практика по викладанню малюків на животик після їжі. Так, це покращувало самопочуття, процеси травлення, але частота нападів СРДС зросла в рази. Так як сон на боці і на животі є одним з факторів ризику, його краще буде виключити. Кладіть дитину на спину вночі і вдень, захлинатися він не повинен, оскільки рефлекси відкашлювання і ковтання розвинені нормально. Щоб підстрахуватися додатково, злегка підніміть ліжечко з боку головки немовляти.

Стресори — прибирайте

СРДС (скорочена назва патології) найчастіше зустрічається у недоношених діток, хлопчики в порівнянні з дівчатками теж в зоні ризику. Оскільки точні причини розвитку синдрому достовірно невідомі, можна тільки виключати фактори ризику. Стресори провокують небезпечні впливу потрібно буде прибрати. Найнебезпечнішими вважають ті, які безпосередньо пов’язані зі сном малюка.

Серед них:
1. Занадто м’які матраци, подушки, ковдри в ліжечку вони можуть закрити ніс грудничка, перекривши нормальний доступ кисню. Кладіть малюка на жорсткий матрац, простирадло заправляйте туго. Якщо переживаєте, що дитина мерзне, купите конверт або надягайте на нього комбінезон це безпечні альтернативи звичайним ковдрам.
2. Перегрів в кімнаті повинно бути свіжо (але не холодно), одяг підбирайте по погоді, спальне місце укомплектовується теж.
3. Спільний сон задихнутися в одному ліжку з батьком набагато простіше. Не менш небезпечною буде ситуація, коли ліжечко стоїть в окремій кімнаті. Оптимальний варіант сон в одному приміщенні з батьками, але на різних спальних місцях.
4. Тютюновий дим куріння в присутності дитини неприпустимо. Ризики СРДС нікотин під час вагітності.
5. Мед до рочки його не можна давати взагалі. Продукти бджільництва одна з причин ботулізму і, відповідно, синдрому раптової смерті.

Кардіомонітори, електронні респіратори застосовувати немає сенсу, оскільки ефективність пристосувань взагалі не доведена. Залишати сплячого малюка в кріслі, візку, перенесенні теж небажано.
Діти, що знаходяться на грудному вигодовуванні, вдові рідше вмирають від синдрому раптової смерті в порівнянні з штучниками. Точних пояснень, чому так відбувається немає, але статистика не помиляється. Мати, що годує ні в якому разі не повинна вживати алкоголь.

Що можна зробити для зниження ризиків

Щоб мінімізувати ймовірність розвитку СРДС, лікарі рекомендують:
1. Давати немовлятам пустушки при укладанні на сон, на вимогу. Без шкоди для ГВ до соски привчають, починаючи з місячного віку.
2. Відмовлятися від сповивання після двомісячного віку обмеження рухливості не тільки не потрібно, але і може бути небезпечним. Дитина починає перевертатися, і вірогідний розвиток подій, коли він ляже на живіт, назад перекотитися не зможе і задихнеться. До двох місяців сповивання не так небезпечно, але теж небажано через перегрів, утрудненого прокидання.
3. Робити щеплення все і за графіком.

Застереження в 2-4 місяці потрібно уникати вакцин з високим набором антигенів.

І не переживайте сильно синдром раптової смерті зустрічається не так вже й часто. Слідкуйте за здоров’ям малюка, забезпечте йому нормальні умови розвитку, і багатьох проблем можна буде уникнути. Дотримання зазначених вище рекомендацій також знизить ризики розвитку СРДС.

Мама-блог. Що потрібно знати про синдром раптової смерті немовлят.

Папа-блог. Синдром раптової дитячої смерті.


Що таке коліки?

Задати питання?