Що потрібно враховувати при виборі дитячого автокрісла

Згідно з правилами безпечного водіння, перевозити дітей в автомобільному транспорті можна тільки в спеціальному кріслі. Воно знижує ризики смертності, отримання травм під час аварій. Існують різні типи крісел з урахуванням віку та інших факторів докладніше.

Види

Автокрісла бувають трьох видів, принцип класифікації вік і/або вага.

Категорії:
● перша («нульова»);
● друга («I» і «I-II»);
● третя («II-III» і «III»).

«0»

Перша категорія розрахована на немовлят маса тіла повинна бути не більше 13 кг, вік до 50 місяців. М’язи ще слабкі, хребет теж, тому голову дітки тримають невпевнено. Крісло для даної групи виконується у вигляді люльки, де дитина лягає вперед спиною. Маха головою при фронтальному ударі транспортного засобу в цьому випадку не буде.

При виборі крісел даної групи дивіться на:
● наявність зручної ручки, що розкладається козирка над головою;
● спосіб кріплення зазвичай крісло встановлюють на заднє сидіння, на передньому відключають фронтальну подушку;
● вибирайте автокрісло з коляскою так ви зможете зупинитися на універсальної моделі (крісло ставиться на колясочні шасі).

«I-II»

Група для малюків від року до п’яти з масою тіла не більше 20 кг. У такій моделі крісла дитина сидить, спосіб установки особою до напрямку руху. Наявність положення для сну обов’язково, так як в цьому віці дитина може спати вдень.

Інші рекомендації:
● розвинена бічний захист грудей з головою дуже бажана при бічних ударах вона захистить дитину від пошкодження важливих органів про деталі в салоні автомобіля;
● база крісла великої бути не повинна щоб уникнути сильного примикання до спинок сидінь спереду.

«II-III»

Автокрісло третьої групи розраховане до 12 років, вага не повинна бути більше 36 кг.

Головна вимога — наявність можливостей для трансформації:
● висоти підголівника, спинки;
● ширини;
● бажано, щоб спинку можна було знімати.

Низ крісла це бустер, він продається в комплектах і окремо. Врахуйте, що бустер без верху погано захищає при бічних ударах.

Універсальні варіанти бути чи не бути?

Є автокрісла, які відносяться відразу до пари категорій це друга і третя, а не тільки друга і так далі. Вони є компромісом в першу чергу між безпекою та ціною. Так, витратите ви менше, але страждає захист. Тому краще для кожного віку брати окрему модель, а далі орієнтуйтеся на фінансові можливості.

Варіанти кріплення

Виділяється два способи монтажу дитячих крісел:
● за допомогою штатних ременів безпеки;
● ISOFIX (жорстке кріплення).

Перший спосіб підходить для всіх машин, тобто є універсальним. Для фіксації конструкції використовуються штатні ремені безпеки. Мінус рішення жорсткої фіксації немає, при ударі ремені тягнуться. Изофикс варіант більш надійний, головне, щоб конкретний комплект ременів мав високу якість. Дитяче автокрісло з ISOFIX фіксується просто, жорстко і чітко, завдяки нижньому упору або механізму типу «якір». Деякі моделі крісел можна встановлювати і так, і так.

І ще

Замки ременів в районі паху строго надійні і міцні. Бажано наявність м’якої накладки. Сертифікати потрібні саме система сертифікації є головним контролем за безпекою виробів. Краш-тести до покупки теж вивчити можна вони дадуть уявлення про те, наскільки реальні параметри відповідають заявленим, чи справляється крісло зі своїми основними функціями.

Наявність регулювань обов’язково від них залежать комфортність, функціональність певної моделі. Боковини найкраще розвинені. Колір оббивки справа смаку, але мазкі тканини просто не практичні. Знімні чохли легко знімати і прати, так що для перших двох вікових категорій це найкраще рішення. Аксесуари вибирайте на свій розсуд ігровий кермо, органайзер, підставка для ніг розширюють функціонал моделі.

Мама-блог. Як вибрати автокрісло.

Папа-блог. Вибираємо дитяче автокрісло.


Що таке коліки?

Задати питання?