Що потрібно враховувати при виборі дитячого автокрісла

Згідно з правилами безпечного водіння, перевозити дітей в автомобільному транспорті можна тільки в спеціальному кріслі. Воно знижує ризики смертності, отримання травм під час аварій. Існують різні типи крісел з урахуванням віку та інших факторів — докладніше.
Види
Автокрісла бувають трьох видів, принцип класифікації — вік і/або вага.
Категорії:
● перша («нульова»);
● друга («I» і «I-II»);
● третя («II-III» і «III»).
«0»
Перша категорія розрахована на немовлят — маса тіла повинна бути не більше 13 кг, вік до 50 місяців. М’язи ще слабкі, хребет теж, тому голову дітки тримають невпевнено. Крісло для даної групи виконується у вигляді люльки, де дитина лягає вперед спиною. Маха головою при фронтальному ударі транспортного засобу в цьому випадку не буде.
При виборі крісел даної групи дивіться на:
● наявність зручної ручки, що розкладається козирка над головою;
● спосіб кріплення — зазвичай крісло встановлюють на заднє сидіння, на передньому відключають фронтальну подушку;
● вибирайте автокрісло з коляскою — так ви зможете зупинитися на універсальної моделі (крісло ставиться на колясочні шасі).
«I-II»
Група для малюків від року до п’яти з масою тіла не більше 20 кг. У такій моделі крісла дитина сидить, спосіб установки — особою до напрямку руху. Наявність положення для сну обов’язково, так як в цьому віці дитина може спати вдень.
Інші рекомендації:
● розвинена бічний захист грудей з головою дуже бажана — при бічних ударах вона захистить дитину від пошкодження важливих органів про деталі в салоні автомобіля;
● база крісла великої бути не повинна щоб уникнути сильного примикання до спинок сидінь спереду.
«II-III»
Автокрісло третьої групи розраховане до 12 років, вага не повинна бути більше 36 кг.
Головна вимога — наявність можливостей для трансформації:
● висоти підголівника, спинки;
● ширини;
● бажано, щоб спинку можна було знімати.
Низ крісла — це бустер, він продається в комплектах і окремо. Врахуйте, що бустер без верху погано захищає при бічних ударах.
Універсальні варіанти — бути чи не бути?
Є автокрісла, які відносяться відразу до пари категорій — це друга і третя, а не тільки друга і так далі. Вони є компромісом — в першу чергу між безпекою та ціною. Так, витратите ви менше, але страждає захист. Тому краще для кожного віку брати окрему модель, а далі орієнтуйтеся на фінансові можливості.
Варіанти кріплення
Виділяється два способи монтажу дитячих крісел:
● за допомогою штатних ременів безпеки;
● ISOFIX (жорстке кріплення).
Перший спосіб підходить для всіх машин, тобто є універсальним. Для фіксації конструкції використовуються штатні ремені безпеки. Мінус рішення — жорсткої фіксації немає, при ударі ремені тягнуться. Изофикс варіант більш надійний, головне, щоб конкретний комплект ременів мав високу якість. Дитяче автокрісло з ISOFIX фіксується просто, жорстко і чітко, завдяки нижньому упору або механізму типу «якір». Деякі моделі крісел можна встановлювати і так, і так.
І ще
Замки ременів в районі паху — строго надійні і міцні. Бажано наявність м’якої накладки. Сертифікати потрібні — саме система сертифікації є головним контролем за безпекою виробів. Краш-тести до покупки теж вивчити можна — вони дадуть уявлення про те, наскільки реальні параметри відповідають заявленим, чи справляється крісло зі своїми основними функціями.
Наявність регулювань обов’язково — від них залежать комфортність, функціональність певної моделі. Боковини найкраще розвинені. Колір оббивки — справа смаку, але мазкі тканини просто не практичні. Знімні чохли легко знімати і прати, так що для перших двох вікових категорій це найкраще рішення. Аксесуари вибирайте на свій розсуд — ігровий кермо, органайзер, підставка для ніг розширюють функціонал моделі.