Що потрібно враховувати при виборі дитячого автокрісла

Згідно з правилами безпечного водіння, перевозити дітей в автомобільному транспорті можна тільки в спеціальному кріслі. Воно знижує ризики смертності, отримання травм під час аварій. Існують різні типи крісел з урахуванням віку та інших факторів – докладніше.

Види

Автокрісла бувають трьох видів, принцип класифікації – вік і/або вага. Rатегорії:
• перша ( «нульова»);
• друга ( «I» і «I-II»);
• третя ( «II-III» і «III»).

«0»

Перша категорія розрахована на немовлят – маса тіла повинна бути не більше 13 кг, вік до 50 місяців. М’язи ще слабкі, хребет теж, тому голову дітки тримають невпевнено. Крісло для даної групи виконується у вигляді люльки, де дитина лягає вперед спиною. Маха головою при фронтальному ударі транспортного засобу в цьому випадку не буде.

При виборі крісел даної групи дивіться на:
• наявність зручної ручки, що розкладається козирка над головою;
• спосіб кріплення – зазвичай крісло встановлюють на заднє сидіння, на передньому відключають фронтальну подушку;
• вибирайте автокрісло з коляскою – так ви зможете зупинитися на універсальної моделі (крісло ставиться на колясочні шасі).

«I-II»

Група для малюків від року до п’яти з масою тіла не більше 20 кг. У такій моделі крісла дитина сидить, спосіб установки – особою до напрямку руху. Наявність положення для сну обов’язково, так як в цьому віці дитина може спати вдень.

Інші рекомендації:
• розвинена бічний захист грудей з головою дуже бажана – при бічних ударах вона захистить дитину від пошкодження важливих органів про деталі в салоні автомобіля;
• база крісла великої бути не повинна щоб уникнути сильного примикання до спинок сидінь спереду.

«II-III»

Автокрісло третьої групи розраховане до 12 років, вага не повинна бути більше 36 кг. Головна вимога – наявність можливостей для трансформації:
• висоти підголівника, спинки;
• ширини;
• бажано, щоб спинку можна було знімати.

Низ крісла – це бустер, він продається в комплектах і окремо. Врахуйте, що бустер без верху погано захищає при бічних ударах.

Універсальні варіанти – бути чи не бути?

Є автокрісла, які відносяться відразу до пари категорій – це друга і третя, а не тільки друга і так далі. Вони є компромісом – в першу чергу між безпекою та ціною. Так, витратите ви менше, але страждає захист. Тому краще для кожного віку брати окрему модель, а далі орієнтуйтеся на фінансові можливості.

Варіанти кріплення

Виділяється два способи монтажу дитячих крісел:
• за допомогою штатних ременів безпеки;
• ISOFIX (жорстке кріплення).
Перший спосіб підходить для всіх машин, тобто є універсальним. Для фіксації конструкції використовуються штатні ремені безпеки. Мінус рішення – жорсткої фіксації немає, при ударі ремені тягнуться. Изофикс варіант більш надійний, головне, щоб конкретний комплект ременів мав високу якість. Дитяче автокрісло з ISOFIX фіксується просто, жорстко і чітко, завдяки нижньому упору або механізму типу «якір». Деякі моделі крісел можна встановлювати і так, і так.

І ще

Замки ременів в районі паху – строго надійні і міцні. Бажано наявність м’якої накладки. Сертифікати потрібні – саме система сертифікації є головним контролем за безпекою виробів. Краш-тести до покупки теж вивчити можна – вони дадуть уявлення про те, наскільки реальні параметри відповідають заявленим, чи справляється крісло зі своїми основними функціями.
Наявність регулювань обов’язково – від них залежать комфортність, функціональність певної моделі. Боковини найкраще розвинені. Колір оббивки – справа смаку, але мазкі тканини просто не практичні. Знімні чохли легко знімати і прати, так що для перших двох вікових категорій це найкраще рішення. Аксесуари вибирайте на свій розсуд – ігровий кермо, органайзер, підставка для ніг розширюють функціонал моделі.


Що таке коліки?

Задати питання?