Секрети щасливого дитинства і пару слів про скарбничку радісних спогадів

Усі батьки хочуть, щоб його дитина була радісним і щасливим, але далеко не всі мами і тата роблять вірні дії для досягнення такої мети. Адже є як вчити грати в футбол зрозуміло, то як правильно виховувати — не дуже. Тому пропонуємо замінити термін «виховувати» на «ростити» і розповімо, як зробити дитинство сина або дочки дійсно щасливим. 

Любіть 

Але не як-то, як звикли, як вас мама, а безумовно. Безумовно — це означає завжди і не дивлячись ні на що. Тобто не слід говорити дитині, що ви не будете його любити, якщо той не припинить здійснювати певні дії або якщо не почне вести себе так, як ви того хочете. Тим більше не можна в кризові моменти загрожувати дитбудинком або називати поганим хлопчиком/дівчинкою. Ви можете бути як завгодно праві в решту часу, але на роки малюк або школяр запам’ятає саме образливі слова, які так його поранили. 

Дайте віру 

Подарувати віру в себе і в підтримку — головне, що можуть зробити люблячі батьки. Мама і тато повинні зміцнити у чада віру у власні сили, навчити помилятися і нести відповідальність за скоєні вчинки, ніколи не сумувати. Фільтр коло спілкування, включаючи вчителів – якщо бачите, що викладач музики або іншої дисципліни відверто тисне сина або дочку, вселяє невпевненість у власних силах, потрібен інший фахівець. У наших школах, на жаль, багато вчителів працюють, як було прийнято раніше, роблять ставку не на прийняття і успіх, а як ніби культивують мінуси і невдачі. У нормі цього бути не повинно.

Продумайте правила

Справедливі правила, яким слідують всі члени сім’ї, роблять життя простіше, а дитинство просто щасливим. Продумайте звід норм, яким будете слідувати ви самі і ваша дитина. Ці правила можуть стосуватися розпорядку дня, побутових справ, штрафних санкцій, свят — та чого завгодно. 

Шукайте плюси в усьому 

Самі і показуйте, як це робити, дитині. Оптимістичним дітям простіше доводиться по життю, вони краще справляються з невдачами, виростають щасливими і, що не менш важливо, не бояться невдач. Помилка — не поразка, а просто чергова сходинка, яку потрібно пройти з гідністю і зробивши правильні висновки. 

Піклуйтеся 

Приязна турботлива атмосфера вдома і за його межами — це основа основ, яка дає впевненість у собі і просто додає сил в складних життєвих обставинах. Турбота проявляється в дрібницях — мова про увагу, невеликих сюрпризи, бесідах і обіймах перед сном, маленьких традиціях. Продумайте, що б це могло бути і реалізовуйте. 

Шукайте диво

Звичайно, у великих речах, подіях, подарунки знаходити щось неймовірне простіше, але ви спробуйте робити це в дрібницях. Чи зможете — подаруйте дітям невичерпне джерело радості, оскільки неймовірне в простому завжди поруч. А ще постійні пошуки чарівництва гарантують відмінні емоції — тут, зараз, завтра і завжди. 

Вивчайте справлятися з невдачами 

Чорні смуги трапляються у всіх до кінця життя. Продумайте ритуали, які допоможуть синові або дочці справлятися з перипетіями долі і утримуватися на плаву. Не варто голосити, коли все тепер не дуже гладко — подумайте, як підтримати і що можна зробити. Оптимально діяти на особистому прикладі.

Прищеплюйте… здивування 

Уміння дивуватися гарантує захоплюючу і повну незабутніх хвилин життя. Великі приводи для приємних здивувань не обов’язкові — можна шукати їх в хмарах на небі, обличчях перехожих, квітці біля дороги, склянці з чаєм. Починати зазвичай складно, зате потім звикнете і будете дивуватися, як жили без цього.

Створіть банк щастя

Банк щастя — це індивідуальна колекція спогадів і позитивних емоцій. Колекціонувати все це потрібно в пам’яті і по можливості в матеріальному вигляді.

Порядок дій:
● регулярно проводити час з сім’єю, радувати близьких подарунками, приємними сюрпризами;

● придумати власні традиції і дотримуватися їх (готувати разом, відвідувати вистави, влаштовувати вечірні п’ятихвилинки, пр.); 

● збирати сувеніри та інші пам’ятні речі, які будуть нагадувати про щасливі моменти. Приклад такого банку пам’яті — фотоальбом зі знімками, підписами, квитками в кіно, малюнками, сувенірами, монетками. Все і одразу збирати в одному місці не потрібно, виділіть основне. Число альбомів не обмежена, але, повірте, чим більше їх вийде зробити сьогодні, тим тепліше буде гортати пам’ятні сторінки всією сім’єю завтра.


Що таке коліки?

Задати питання?