Пустушка — «за» або «проти»

Чи відомо вам, що звичайна пустушка може врятувати малюка від раптової смерті? Просто з її допомогою ймовірність того, що дитя проковтне мову, відразу виключається. У той же час, існує ряд недоліків, пов’язаних з соскою. Ось тут і виникає питання: давати її дитині чи ні?

Чи справді пустушка настільки шкідлива, як багато хто вважає? Негативні моменти можна знайти… Ряд сосок містить латекс, на який у багатьох дітей можлива алергія. Крім того, часте використання соски може затримати розвиток мови у дитини.

А які корисні якості? Пустушка притискає мову карапузика і тим самим виключає можливість западання язика. Це дійсно великий плюс. Крім того, дітям, у яких недостатньо розвинена щелепу, педіатри та стоматологи, навпаки, рекомендують спеціальні пустишечкі зі скошеною верхньою частиною. Вони дозволяють розробляти нижню щелепу і таким чином створюють умови для її найкращого формування.

Якщо ви вирішили давати малюкові соску…

Купуйте пустушки тільки в аптеках або спеціалізованих магазинах. Важливо, щоб вік, на який розрахована пустушка, збігався з віком дитини. Пам’ятайте: кращий спосіб стерилізації — кип’ятіння. Для кип’ятіння виділіть окрему каструльку, яку вже не використовуйте в інших цілях. Кип’ятіть, по крайней мере, 10 хвилин.

ВАЖЛИВІ МОМЕНТИ:

— Дитяча пустушка — це не універсальний заспокоювач. Так, вона нейтралізує смоктальний рефлекс у дитинчати, залишає в спокої маму, але… Не варто її давати дитині, коли просто потрібно, образно кажучи, закрити йому рот. Заспокоювати своє чадо потрібно іншими методами.
— Категорично не можна давати пустушки новонародженим. Вони повинні смоктати материнські груди. Саме смоктання материнських грудей є найпотужнішим стимулятором адекватної лактації.
— Соска може виручити, коли у мами виникли тимчасові проблеми з молоком. Шалені матері теж хворіють.
— Бувають ситуації, коли малюка потрібно повести на здачу аналізів. Зазвичай до цього не можна їсти. Пустушка нехай трохи, але виручить!
— Відучувати від соски важливо на першому році, зазвичай до 10-місячного віку. До речі, це буває не так вже просто. Можна спробувати схитрувати: дайте дитині менше зручну пустушку, і, швидше за все, йому буде настільки незручно, що і зовсім пропаде бажання її смоктати.

Чи існує золота середина?

Так, пустушка не так страшна, як її малюють. Якщо не робити з неї цілий культ і використовувати тільки в крайніх цілях, то її застосування ніяк не позначиться на здоров’ї малюка.

Мама-блог. Пустушка: за і проти.


Що таке коліки?

Задати питання?