Правильний догляд за пупкової ранкою немовляти

Пупок у немовлят в нормі заживає швидко, але потрібно організувати правильний догляд. Він не складний — досить знати, як, що і чому заживає, із застосуванням яких засобів слід проводити обробку ранки.

Что собой представляет пупочная ранка

Під час перебування в утробі матері дитина отримує поживні речовини через пуповину. Після народження цю «трубочку» обрізають, в результаті чого утворюється невелика ранка. У нормі загоєння займає 2-4 тижні, нагноєнь бути не повинно. Головне — дотримуватися правил догляду.

Загоюються пупок може трохи кровоточити, але частіше з нього виділяється тільки сукровиця. Дитині ранка доставляє незначний дискомфорт, але не біль. Через кілька днів після відсікання трубки на місці розрізу утворюється тверда скоринка. Щодня її потрібно буде размягчать і обережно вичищати, потім підсушувати і дезінфікувати. Складні засоби для обробки не застосовуються — зазвичай досить перекису або зеленки.

У пологовому будинку

У пологовому будинку пупком немовляти займеться акушерка або медсестра.

Можливі варіанти: 
1. Після перерізання трубки і повного відсікання її залишків гострим лезом на другу добу поле пологів накладається туга пов’язка.
2. На пупковий залишок накладається спеціальна прищіпка, залишки пуповини піддаються регулярної обробці до остаточного відсихання.

У випадку з прищіпкою ранка залишається відкритою. Потрібно буде уважно стежити за її станом, загоєнням, регулярно обробляти марганцевих розчином або перекисом водню. Поступово залишки пуповини будуть висихати і відпадуть. Процес займає до тижня. Після відсихання залишків трубки потрібно буде продовжити догляд за ранкою.

При накладенні тугої пов’язки загоєння виходить максимально швидким. Сильно затягувати її потрібно буде тільки в першу добу на кілька годин. На другий день пов’язка знімається, ранка обробляється тієї ж зеленкою або перекисом. Попросіть медсестру в пологовому будинку показати, що і як робити, щоб повторювати ці дії будинку. Якщо забудете, не страшно — завжди можна отримати допомогу від педіатра або патронажної сестри.

Будинки

Після виписки з пологового будинку вам потрібно буде продовжити обробляти ранку до її повного загоєння.

Засоби, що використовуються для цих цілей:
● перекис;
● хлорофіліпт;
● зеленка;
● спиртова настоянка календули;
● банеоцин;
● марганцівка.

Наносити їх можна ватною паличкою або піпеткою. Для початку краще всього капнути на ранку трохи перекису — вона почне пінитися, що абсолютно нормально. Піна пом’якшить корочку, і ви зможете вичистити залишки ватною паличкою. Дійте акуратно, щоб нічого не пошкодити, не заподіяти малюкові біль.

Потім наносите дезінфікуючий підсушує засіб. Відмінний варіант — зеленка або хлорофіліпт. Прозорий розчин хлорофіліпту є кращим вибором — ви будете бачити, як заживає ранка. Процедуру обробки роблять щодня після купання мінімум протягом 10 днів. Мити пупок можна і потрібно, акуратно розсовуючи його, оскільки від цього залежать темпи загоєння. У воду для копання рекомендується додавати ромашку, череду, інші лікарські трави.

Інші рекомендації

Корисні поради:
● Вибирайте такий одяг, який не буде натирати ранку.
● Підгузки не затягуйте занадто щільно в районі животика.
● Найчастіше раз на добу шкіру нічим не намазувати — вона почне пересихати.
● Чи не перекутуйте малюка — інакше почнуться попрілості, ранка буде погано гоїтися.
● Зеленку небажано наносити при припухлості, набряклості.

Якщо побачите, що ранка нагнаивается, сильно запалилася, дитина погано реагує на дотики до неї, зверніться до педіатра. Насторожити повинна мокнуча ранка на другого тижня, червоні плями, набряки, новоутворення, які мають вигляд кульки на ніжці. Це все поправимо проблеми, але потрібно прийняти правильні заходи. Кровоточивість в перший тиждень допускається, але стежте за ретельністю обробки.

Мама-блог. Правильний догляд за пупкової ранкою немовляти.


Що таке коліки?

Задати питання?