Профілактичний масаж для немовлят, який можна робити масаж

Все про дитячий масаж для немовлят

Профілактичний масаж показаний всім немовлятам, незалежно від стану здоров’я та індивідуальних рекомендацій педіатра. При підвищеному м’язовому тонусі, деяких хронічних захворюваннях, проблемах з опорно-руховим апаратом робити його потрібно обов’язково — курсами у професійного масажиста. Самомасаж будинку не займе багато часу і надасть неоціненну користь здоров’ю малюка. Він підвищить м’язовий тонус, активізує кровообіг, поліпшить постачання клітин киснем.

Масаж — це енергія дотиків Звичайно, головне призначення дитячого масажу — лікувально-профілактичний, тобто оздоровлення, поліпшення тонусу м’язів, зміцнення імунітету. Але на цьому його користь не закінчується. Тактильний контакт сприяє активній опрацювання різних частин тіла малюка, покращує мозкову діяльність. Дитина активніше розвивається, пізнає навколишній світ, отримує енергію матері або іншої близької людини, який взаємодіє з ним. Діти, яким з перших місяців життя робили масаж, більш активні, ніж інші однолітки, краще розвиваються, відрізняються гарним настроєм. Оскільки під час дотиків до шкіри виділяється гормон мієлін, який відповідає за стан нервових волокон, дитина набуває підвищену стійкість до нервових перенапруг, стресів. Він росте спокійним, впевненим у собі, адекватно сприймає події навколишньої дійсності.

Основні техніки

Дитячий масаж — відмінна профілактика ряду захворювань, відхилень у розвитку, запорука міцного імунітету і відмінного самопочуття. Якщо просто «запобігти» недостатньо, вибирається терапевтичне напрямок, показаний при певних захворюваннях. Масаж ефективний при пупкових грижах, рахітах, проблеми з ЦНС, суглобами, опорно-руховим апаратом, бронхіальній астмі, діатезі, кольках.

Популярні техніки:
● лікувальні;
● профілактичні;
● корекційні.

Лікувальний масаж призначає лікар при наявності певних розладів. Про всяк випадок техніка не застосовується. Корекційний масаж — підтримка при проходженні курсу лікування, підвищує результати терапії, перешкоджає розвитку ускладнень. Профілактичний — це просто приємна і корисна процедура, яка підійде кожному грудничку. Техніку її виконання самостійно освоїти не важко — по відео в інтернеті або під керівництвом педіатра, медичної сестри, масажиста.

Чи робити самомасаж?

Якщо ви розумієте, що це важлива для здоров’я дитини процедура, готові освоїти популярні техніки, то так. Складно тільки починати — майстерність швидко прийде разом з досвідом, ви будете робити все можливе для всебічного розвитку малюка вдома, кожен день, в зручний для вас час і абсолютно безкоштовно. Маленьке уточнення — мова йде про профілактичному масажі, лікувальний повинен проводити лікар.

Основні руху:
● розминання;
● погладжування;
● розтирання;
● вібрації;
● легкі постукування;
● витягування.

Починати завжди потрібно з легких погладжувань — вони послаблять, заспокоять дитину, налаштують його на потрібний лад. Також ніжні розтирання розслаблюють м’язи, посилюють приплив крові до шкіри. Переміщатися потрібно у напрямку течії крові до лімфовузлів, працюйте долонею, потім її ребром, робіть рухи плавними. Коли підготуєте тіло малюка до процедури, можете переходити до більш активних дій — розтирання. Вони посилять кровообіг, поліпшать приплив кисню. Розтирання робіть за годинниковою стрілкою. Якщо малюк зовсім маленький, обробляйте шкіру декількома пальцями, якщо йому вже є кілька місяців, використовуйте всю долоню.

Розминання потрібні для опрацювання м’язів, суглобів. Рухи — поступальні і кругові, що стимулюють відтік лімфи і крові, знімають набряки, відновлюють нормальну роботу органів дихання. Вібрації добре тонізують, знімають спазми, усувають дискомфорт, прискорюють метаболізм. Рухи повинні бути досить інтенсивними, але не грубими. Дотримуйтеся вимог паузу між масажем і годуванням в 30 хвилин. Найкраще проводити процедуру перед сном.

Мама-блог. Профілактичний масаж для немовлят.


Що таке коліки?

Задати питання?