Проблеми грудного вигодовування

Грудне вигодовування — це здорово, природно і корисно. Ось тільки процес його налагодження не завжди виходить таким гладким, як задумала природа. Не переживайте — більшість мам стикаються з різними заворушеннями, реальними труднощами і долають їх. Ділимося досвідом — можливо, серед зазначених рекомендацій знайдуться цінні поради для вас.

Годувати боляче?

Перші дні і тижні після пологів так, потім процес можна відрегулювати. У деяких мам соски можуть кровоточити, тріскатися — це доставляє масу хворобливих відчуттів. У нормі можлива загальна хворобливість в перший час годування. Синці та, тим більше, рани з’являються, якщо дитина неправильно бере груди. Запитайте консультанта по ГВ, як потрібно давати сосок, або подивіться відповідні відео в інтернеті.

Інші поради:
● спробуйте різні пози під час годування — зупиняйтеся на тих, в яких всім буде зручно;
● якщо є ранки, після кожного годування промивайте соски змоченими в теплій воді ватними дисками, промаківайте насухо;
● використовуйте ланолін або інший засіб для пом’якшення, загоєння шкіри — на пам’ятайте, що воно не повинно відлякати малюка, інакше той відмовиться від грудей.
Зазвичай запалення за кілька днів проходить. Якщо воно тримається дуже довго, зверніться до лікаря — проблем може бути в інфекції.

Молока мало

Постійно або час від часу — не важливо, мамі з дитиною дискомфорт доставить в будь-якому випадку. У першу добу після пологів молока дійсно мало, але маленьким, середнім діткам його вистачає, а найбільшого не будуть наїдатися і почнуть вередувати.

Згодом обсяги вироблення молока у мами будуть підлаштовуватися під потреби дитини. Чим він більше їсть — тим більше буде молочка, і навпаки. Іноді картину затьмарюють лактаційний криз — вони в ході грудного вигодовування виникають періодично, супроводжуються різким зниженням обсягів вироблення молока. Пробуйте народні ради (чаї, коров’яче молоко), запасіться терпінням — все пройде. Догодовувати дитину сумішшю можна, але врахуйте, що це може стати причиною перегорання молока, відмови від грудей. Під час кризів рекомендовано зціджувати, годувати малюка на вимогу так часто, як він захоче.

Груди важка і тягне

Нормальна ситуація після припливу. Згодом лактація устаканиться, молока буде приходити стільки, скільки потрібно, тяжкість з молочних залоз піде. Проблеми починаються, коли груди стає твердою і горить. Якщо дитина при цьому не може взяти сосок, розм’якшіть залозу. Допоможуть в цьому теплі компреси (вода плюс рушник) і зціджування. При підтікання використовуйте спеціальні одноразові прокладки. При бажанні замість них можна використовувати накладки міні-контейнери.

Коли молока надто багато, припиняють зціджування. Взагалі не чіпайте груди — тільки давайте її дитині на першу вимогу, і обсяги вироблення устаканиться. Якщо молоко тече в рот малюкові занадто активно під час годування, пошукайте іншу позу, притримуйте груди рукою.

Коліки

Дієта мами, що годує — страшне слово, яке знайоме всім бувалим матусям. Будь-яке відходження від звичної схеми живлення — і у дитини починаються коліки, які перетворюються в нестямні крики вечорами і безсонні ночі. Коліки або газики є свого роду фізіологічною нормою, у міру дозрівання ШКТ проходять самі.


Що таке коліки?

Задати питання?