Проблеми з апетитом у дітей в спеку

Поганий апетит у дитини може бути з різних причин, особливо часто він з’являється в спеку. Батьки починають бити на сполох — чому малюк не їсть, що з ним, як підвищити апетит. Нагадуємо — лікарі не радять годувати дітей через силу, нічого хорошого це не дасть. Якщо немає апетиту, потрібно з’ясувати причину, усунути її і тільки потім давати дитині їжу.

Коли нічого робити не потрібно

Якщо малюк веселий, здоровий, не подає причин для занепокоєнь, але при цьому погано їсть, краще залишити його в спокої. Проблеми з апетитом бувають у всіх, насильницька годівля для здоров’я точно не корисна. Тим більше не варто порівнювати поведінку свого малюка з іншими дітьми — у кожного своя норма і в тому числі біоритми, для яких характерні посилення і зниження апетиту.

Ситуації норми:

● дитина не їсть, оскільки дивиться мультфільм, грає, зайнятий іншими справами, тільки що встала з ліжка;
● при надмірному збудженні апетит теж змінюється — в сторону зниження;
● під час хвороби організм витрачає сили на боротьбу з інфекцією, змушувати їсти не можна, це може бути шкідливим;
● апетит виборчий — тобто малюк просто не хоче певні продукти, це норма життя в цілому, незалежно від віку, батьки можуть коригувати раціон за рахунок додавання того ж білка в інших формах (яйце замість риби або навпаки);
● малорухливий спосіб життя — якщо енергія не витрачається, то і їсти особливо не хочеться.

Тому далеко не кожна ситуація під назвою «дитина погано їсть» — трагедія. Іноді варто залишити його в спокої, і все нормалізується само по собі. Небажання вживати певні продукти — нормальна поведінка для здорового організму, до таких сигналів варто прислухатися.

Вживайте заходів

Про проблеми можна говорити, якщо дитина хоче їсти, але з яких-небудь причин робити цього не може. Зазвичай з такими ситуаціями стикаються батьки немовлят.

Причини:
● малюк не смокче груди, оскільки та туга або сосок плоский;
● є запалення в ротовій порожнині, при контакті продуктів харчування з якими виникає біль (молочниця, стоматити, запалення ясен, пр.);
● роздратований кишечник — наприклад, відразу після надходження їжі посилюється перистальтика;
● проблеми з диханням — коли забитий ніс, в процесі смоктання з’явиться істотний дискомфорт, дихання через рот стане неможливим;
● погана їжа — а якщо говорити точніше, то смак, діти часто відмовляються від їжі саме з цієї причини;
● індивідуальна непереносимість продукту — коли дитина відмовляється їсти манну кашу, не варто годувати його насильно;
● несприятливі фізичні характеристики продуктів — вони гарячі, холодні, великі, дрібні.

Ні в якому разі не можна вдаватися до погроз, шантажу в спробах змусити чадо проковтнути шматочок їжі. Влаштовувати гру з обіду теж не потрібно, як і застосовувати відволікаючі маневри на зразок перегляду мультиків, читання книжок. Організм здорової дитини сам знає, скільки і чого йому потрібно — досить просто прислухатися.

Харчування в спеку

Влітку апетит падає у всіх — і маленькі діти не виняток. Перше, що повиненні зробити батьки – це скорегувати обсяги споживання рідини. Якщо її багато втрачається при потінні, потрібно більше пити — чаю, відварів, морсів, соків, звичайної води (головне не мінеральної).

Ставку при плануванні раціону роблять на свіжі овочі і фрукти — їх можна їсти практично не обмежено, скільки хочеться. М’ясо теж постійно має бути на столі, як і сир, кефір, яйця, крупи. Поспостерігайте, що подобається малюкові і пропонуйте йому продукти на смак — так і засвоюваність буде вище, і змушувати їсти не доведеться. При плануванні основних прийомів їжі орієнтуйтеся на потреби малюка — влітку багато дітей їдять, коли спаде спека.

Мама-блог. Молочна криза внаслідок спеки.


Що таке коліки?

Задати питання?