Про що свідчить прискорене дихання у малюка

У новонароджених є свої особливості дихання, які можуть вводити в ступор молодих батьків. Також матусі нерідко пишуть на форумах про те, що ритм дихання у немовляти збився, запитують, чи безпечно це, яких заходів треба вжити. Дамо відповіді на ці та інші питання, допоможемо розвіяти популярні міфи.

Як зрозуміти, чи правильно дихає дитина

У новонароджених дихання забезпечує нормальний ріст в перші місяці життя. Повітря надходить в організм через ніс — через рот це відбуватися не повинно. Корисним буде стежити за малюком, коли той спить — в спокійному стані дихання в нормі носове, рот закритий, хропіння відсутне. При фізіологічно правильних процесах губи будуть закриті, а мова розташовуватися в положенні типу вперед і вгору, ледь торкатися неба.

Відкритий рот (навіть незначно) і хропіння — це вже ненормально. Язик в даному випадку буде перебувати внизу рота, ближче до його задньої частини, а така позиція небезпечна для розвитку — вона перешкоджає циркуляції повітря в легенях, негативно позначається на загальному самопочутті, порушує процеси росту в майбутньому. Також порушення дихання призводять до проблем зі сном і іншим негативним змінам в самопочутті зразок постійної дратівливості, втоми, приватних інфекційних захворюваннях ротової порожнини.

Поганий сон, поява інших проблем — достатні приводи для звернення до фахівця за консультацією. Лікар поставить батькам ряд питань, підкаже, як правильно спостерігати за дитиною, коли слід бити на сполох і викликати бригаду швидкої допомоги.

Один з основних способів навчити малюка правильно дихати – почати використовувати спеціальну пустушку. Така соска має особливу анатомічну форму, яка виштовхує мову трохи вгору і вперед, тим самим підтримуючи фізіологічно здорове дихання.

Небезпечні симптоми

Прискорене дихання може свідчити про захворювання на пневмонію. Це дуже небезпечне для здоров’я і життя стан, який здатний привести до летального результату. Якщо малюк млявий, у нього тримається висока температура, з’явився виражений кашель, потрібно звернутися до лікаря. При цьому лікар не завжди чує хрипи — багато в чому тому, що маленькі дітки крикливі, непосидючі. Розвивається запалення легенів стрімко, тому зволікати не можна. Підвищена пильність батьків допоможе уникнути багатьох проблем зі здоров’ям їх дитини.

У віці до 5 років і старше ризики захворювання на пневмонію високі. Перша ознака запалення легенів кашель, але його може не бути, або симптом не змусить батьків насторожитися в силу малої вираженості. Зверніть увагу на поведінку малюка — якщо він став млявим, толком не їсть і не п’є, проблема практично точно їсть. Висока температура — теж покажчик на запальний процес в організмі. Обов’язкові порушення дихання — воно стає частим, збитим, при підвищених навантаженнях або просто так може турбувати задишка. В акті дихання беруть активну задіюється мускулатура, чого бути не повинно, дитина дихає надривно, з працею.

Вірусна пневмонія зазвичай починається з ГРВІ — так що можете провести паралель. Зволікати в будь-якому випадку не варто — як тільки запідозрите недобре, звертайтеся за лікарською допомогою. Для постановки точного діагнозу потрібні аналізи сечі і крові, рентген легенів. Для лікування пневмонії показані фізіотерапевтичні процедури, прийом антибіотиків.

Прискорене дихання в грудному віці — не норма. Якщо воно пов’язане з неправильним диханням, зверніться до педіатра, і він підкаже, що можна зробити. Обов’язково слід виключити ризики наявності пневмонії, оскільки це гострий стан є дуже небезпечним і може викликати летальний результат.

Мама-блог. Прискорене дихання.


Що таке коліки?

Задати питання?