Привчаємо дитину до твердої їжі

Введення дорослої їжі здійснюється поступово. Потрібно привчати дитину спочатку до одного продукту, потім до інших. Також не слід відразу брати тверду їжу – досить буде пюре. Якщо ви не будете поспішати, опинитеся досить уважними до свого чада, проблем не виникне. У даній статті ми поговоримо нема про введення прикорму як такого, а про початок вживання твердої їжі. Жування, ковтання – абсолютно нові для вчорашнього грудничка навички. Хтось освоює їх на раз-два, іншим дітям потрібно більше часу.

Основні моменти

Будова щелепно-лицьової системи дитини – головна проблема всіх причин з жуванням. Малюкові потрібно докладати незвичні для нього зусилля, ретельно пережовувати їжу.

Правильний порядок дій батьків при введенні прикорму:
• 4 місяці – вводиться рідке пюре;
• 6 місяців – можна починати вживати пюре з волокнами або густе;
• 9 місяців – підійде м’яка їжа з шматочками.

Після року можна давати тверду їжу – яблуко, грушу, огірок, шматок вареної курки, пр. Якщо 6-8 зубів виростуть раніше, ці терміни можна зрушити. Деякі батьки орієнтуються на календарі прикорму, інші чекають, коли дитина сама попросить дати їм певний продукт (зазвичай з батьківського столу).

Різні типи пюре

Серед представленого асортименту баночного харчування зустрічаються якісно різні типи продуктів. Виробники враховують здатність дитини перетравлювати певної продукт і адаптацію ШКТ для конкретного типу їжі. Рідке пюре по консистенції схоже на млинцеве тісто. Якщо в нього занурити ложку, а потім дістати її, пюре почне повільно стікати. Є густе пюре – воно зберігає форму в ложці, оскільки рідини в продукті не так багато. Мова про консистенції густої сметани, але без харчових волокон. Пюре з волокнами мають аналогічну густому пюре консистенцію плюс часто містять грудки і волокна.

Зовсім густе пюре дозволено розбавляти. Для цих цілей зазвичай застосовують грудне молоко, овочевий бульйон або суміш.

Тверда їжа

Коли дитина розбереться для себе з різними видами пюре, можна буде вводити тверду їжу. Роблять це строго за графіком – звичайні рідкі пюре вводять після півроку для природничників, іноді трохи раніше для штучному вигодовуванні. Тверда їжа буде до речі ближче до року і пізніше. Слідкуйте за реакцією малюка – не тільки в плані самопочуття, відсутність алергій, але і по відношенню до особистих смаків, уподобань. Деякі діти повністю відмовляються від певних продуктів – не потрібно змушувати.

Подрібнювати чи ні – дивіться самі, але цільні шматки дітям молодше рочки зазвичай не дають. Є малюки, готові подовгу жувати шматок курячої грудки, але їх не так багато. Якщо їжа мажеться, використовуйте ниблер – в ньому банани не буде потім на всіх стінах і меблів. До подрібненої їжі відносять натертий на середній тертці продукт, але не перетворений в густе або рідке пюре. Сюди відносять яблуко з блендера, м’ясо з м’ясорубки, пр.

М’яка їжа на зразок відвареної вермішелі, вареного яйця, распаренной рисової каші вимагає жування, але без докладання особливих зусиль. Багато батьків починають після рочки давати дитині їжу з дорослого столу, це непоганий варіант, головне готувати дієтичні страви. Але перехід від суміші і грудного молока до дорослої їжі повинен бути плавним.

Труднощі жування: що не вдавитися

Універсального рецепту немає – жувати потрібно ретельно, спокійно, ковтати по одному шматочку. Але це все в теорії – на практиці батько бачить, як дитина жував-жував шматок їжі, почав ковтати, і той у нього застряг. Введіть в ротову порожнину вказівний палець і, як гачком, вийміть їжу. Палець засовувати потрібно збоку, з кутовий боку рота.

В 2 роки дитина повинна нормально жувати, ковтати і користуватися ложкою. Тому давайте синові чи доньці їсти самостійно, не зважаючи на потенційну бруд, яку вони неминуче при цьому будуть розводити. Відмовтеся від ідеї годувати дитину з ложки до школи і примушувати їсти по їжу, віршики та інші традиційні розваги наших бабусь.

Папа-блог. Приучаем ребенка к твердой еде.


Що таке коліки?

Задати питання?