Правила відпочинку з малюком

Сімейні відпустки — це і добрі сімейні традиції, і просто необхідність відволіктися, зміцнити здоров’я. Щоб поїздка з маленькою дитиною обернулася позитивними емоціями, а не хворобами і стресами, до неї потрібно грамотно готуватися.
Вибір напрямку
Перше і головне, що ви повинні зробити — це вибрати напрямок, яке сподобається всім учасникам поїздки. Тут враховують особисті переваги, оптимальний формат програми, вік, стан здоров’я мандрівників. Важливо розуміти, що малюкам більше подобаються пляжі і дозований активний відпочинок, ніж постійні екскурсії, а кожен день йти до моря по півгодини незручно і некомфортно. Це ті дрібниці, з яких складається загальний комфорт подорожі.
Складання кошторису
Різні туристичні напрямки передбачають ті чи інші ціни на відпочинок. Краще прорахувати бюджет заздалегідь і відправитися в подорож, яке буде відповідати вашим можливостям. Якщо вибрати преміальний тур при скромних засобах, є ризики, що доведеться економити на всьому, на розваги просто не вистачить грошей. Тому дивіться, де і які послуги скільки коштують, вибирайте такий напрямок, яке буде для вас не накладна.
Плануйте заздалегідь
Бронювати готель, замовляти трансфер, прораховувати час у дорозі, перекушування в разі подорожей всією сім’єю обов’язково. Це дорослі можуть не поїсти, переночувати на вокзалі або їхати в некомфортних умовах з пересадками, а для дитини такий атракціон — справжній стрес. Так що відразу продумайте деталі — потім буде простіше.
Дізнавайтеся все про цей готель
Потрібно дізнатися його місце розташування, ступінь комфортності, які надаються послуги, чи є дитяче меню. Бажано, щоб були окремі ліжечка, якщо малюк спить ні з вами, відповідна кухня. При виборі апартаментів, приватного житла вимоги аналогічні. Вони багато в чому пояснюють фактор сусідства — в ваших інтересах проживати з сімейними туристами, а не галасливою молоддю, яка гуляє до ранку.
Що з їжею
Харчування для сімейного відпочинку має бути по системі все включено, якщо плануєте готувати самі, переконайтеся, що для цього є необхідні можливості. Особливо важливий момент при поїздках в екзотичні країни, де в місцевих кафе часто подають занадто оригінальні страви, які дітям давати не можна. Для малюків можна брати в поїздку соки, пюре, головне, не порушувати обмеження по провозу продуктів харчування в ручній поклажі.
Продумайте транспорт
Дітям до 3 років, а то і старше оптимально подорожувати в колясці. Малюки швидко втомлюються, починають вередувати, і вам набагато простіше буде возити їх, а не носити на руках. Також в колясці дитина може трохи подрімати, якщо втомиться в дорозі.
Перевірте здоров’я
Подорож буде всім учасникам в радість тільки в тому випадку, якщо вони здорові. Тому відвідайте педіатра, здайте необхідні аналізи. Малюк повинен залишати батьківщину здоровим, будь-які дрібні проблеми загострюються при зміні клімату. З урахуванням рекомендацій педіатра потрібно буде скласти аптечку, зробити запас ліків. Якщо особливих проблем немає, збирають стандартний набір — засоби від жару, кишкових розладів, алергії, опіків, мігрені.
Продумайте багаж
Зібрати все необхідне і при цьому не накласти зайвого — головні завдання під час поїздки. Врахуйте, що може не бути можливості прати речі або вони будуть довго сохнути. Для дитини потрібно взяти не тільки одяг, взуття, а й іграшки, улюблену книжку
Що взяти в літак
Навіть до короткого перельоту потрібно правильно готуватися. Беріть змінний одяг, перекус, пиття, планшет, книгу, іграшки або інші розваги. Якщо дитина зовсім маленька і не всеїдна, продумайте харчування, так як купити в шляху все необхідне не вийде.
Підсумки
Правильна підготовка — запорука успішного подорожі. У випадку з маленькими дітьми важлива кожна дрібниця — від обстеження у педіатра, здачі аналізів до планування бюджету, розваг, багажу.