Правила гарного сну малюка

Чи знали ви, що самостійно, без дорослих, можуть заснути тільки 20% малюків? Так, проблема зі сном у маленьких дітей залишається актуальною темою для більшості молодих сімей, тому варто зрозумілий її витоки і навчиться з нею справлятися.

Здоровий сон дуже важливий для розвитку крихкого чоловічка, і кожній мамі хочеться надати малюкові найоптимальніші умови для необхідного відпочинку.

Звичайно, не слід забувати, що до кожної дитини передбачають індивідуальний підхід. Однак педіатри виділяють загальні рекомендації, які варто враховувати при заколисування крихіток.

Дотримуйтесь цих рекомендацій — і ви помітите, що ваша дитина буде швидше засипати і краще висипатися.

Давайте розставимо пріоритети

Дитині потрібні щасливі і здорові батьки, тобто до всього іншого і виспалися. Якщо (особливо) мами жертвують своїм відпочинком заради сну дитя, то втоми і нервозності не уникнути.

Це ваш вибір — спати з дитиною або окремо, але пам’ятайте одне: з моменту народження час сну малюка повинен відповідати режиму сім’ї.

А як щодо режиму сну?

Правильна організація сну виступає запорукою високої продуктивності і міцного імунітету. Дотримуючись розпорядку ще з народження, маленька людина стає менш сприйнятливим до захворювань. А допоможуть з цим улюблені батьки!

Зверніть увагу на наступні середні показники і врахуйте їх при складанні розпорядку дня всієї родини: новонародженим потрібно не менше 18 годин сну на добу, від півроку — 14-15 годин, від року — від 12-13 годин.

При складанні режиму сну також враховують індивідуальні особливості дитинку, тому батькам важливо залишатися гнучкими, але не ігнорувати свої фізіологічні потреби.

Не бійтеся будити

Якщо згідно з режимом пора будити крихітку, не переживайте! Зайвий денний сон призведе до вашого недосипання вночі, і в цьому немає нічого хорошого. Також не потрібно ходити навшпиньки, коли дитя споживає сон. Як виявляється, багатьом малюкам навіть легше засинати при невеликому побутовому шумі.

Надайте хороші умови в кімнаті

А саме: температура — 18 ° C, вологість повітря — 50-70%. До того ж зверніть увагу, що для здорового сну малюкові потрібен жорсткий матрац, до двох років обходяться без подушки.

Що допомагає дитині розслабитися, заспокоїтися і, нарешті, заснути?

● Штучні шуми і тиха музика.
● Музичний мобіль.
● Нічний світильник або проектор.
● М’які іграшки.
● Пустушка.
● «Прогулянка» в колясці.
● Сповивання.

На закінчення хочеться додати, що труднощі зі сном у маленьких дітей можуть бути пов’язані навіть не так з відсутністю ритму дня, як з фізіологічним дискомфортом. Часом заснути не дають дитячі коліки. Якщо ніякі з вищенаведених порад не допомогли, краще звернутися до фахівців.

Мама-блог. Все про сон мами і немовляти.


Що таке коліки?

Задати питання?