Перші зубки

Коли у малюків ріжуться перші зубки, у батьків починаються безсонні ночі. Мало того, що цього не уникнути, так і важко передбачити, які саме симптоми будуть проявлятися у вашого чуда. Педіатри стверджують, що прорізування зубок у кожної дитини проходить по-різному.

Швидше за все, ви помітите у крихти почервонілі ясна і гарячі щічки. Малюк почне тягнуть все підряд в рот. Може піднятися температура, погіршитися апетит. А ще вам потрібно налаштуватися на надзвичайну вередливість і неспокійний сон у карапуза.

Важко сказати, коли точно вас чекає такий непростий для всієї родини період. У більшості випадків — в перші 6-7 місяців від народження. Іноді перший зубчик може з’явитися і раніше, іноді і після року. Не хвилюйтесь! Важливу роль відіграє генетична схильність.

Але існують і інші чинники, які впливають на можливе затримання прорізування зубів. Йдеться про низький рівень кальцію або вітаміну D в організмі, або про проблеми з щітовіткой.

У всіх випадках (навіть якщо таки ріжуться зубки) звертайтеся до дитячого лікаря. Тільки фахівець порадить правильний вихід з ситуації.

Як полегшити біль при прорізуванні зубів у дітей?

— Можна придбати малюкові спеціальні «зубні іграшки». Найкраще підійдуть охолоджені дитячі зубні кільця.

— Проконсультуйтеся з лікарем з приводу спеціальних гелів для ясен з анестетиком.

— Вам можуть порадити проробляти легкий масаж ясен.

— Заспокійливий ефект мають відвари кори дуба і ромашки.

— Також холодна їжа (наприклад, яблучне пюре або йогурт) можуть злегка полегшити біль.

— Не піднімайте тривогу! Перші зуби — це не проблема, а зазвичай протікає процес. Дитині все так же потрібні активність і цікаві ігри.

Зверніть увагу: іноді прорізування перших зубів супроводжуються симптомами, характерними для таких недуг, як лактазна недостатність, ГРВІ та ін.

Повторимо головне правило: ніякого самостійного лікування — тільки фахівець підкаже вам рішення.

Повернемося до малюка…

Зубки ростуть, у дитини з’явилася перша (спеціальна!) Зубна щітка. Їмо менше солодкого, але більше корисних речей… І посміхаємося на все 1-2-3… 32.

Здоров’я вам!

 

Мама-блог. Що робити, коли з’являються зуби.

Папа-блог. Перші зуби.


Що таке коліки?

Задати питання?