Пелюшковий дерматит — страшний чи ні?

Пелюшковий дерматит виникає тому, що шкіра малюка дуже ніжна і дуже схильна до впливу агресивних зовнішніх факторів. Запалення, подразнення викликають волога і патогенна флора. Як би батьки не намагалися стежити за гігієною і чистотою, висипання в результаті виникають у всіх малюків. До цього потрібно бути готовим і своєчасно вживати заходів. Легка форма пелюшкового дерматиту проходить порівняно легко, головне не запускати.

Як це виглядає

Візуально пелюшковий дерматит можна визначити по плямам червоного кольору в області підгузника. Вони можуть переходити в заповнені рідиною папули, пухирці. Малюк стає плаксивим, примхливим, тому що йому постійно докучає сильний свербіж.
Не лякайтеся — яскрава червона висипка проходить за умови грамотного лікування досить швидко. Якщо не будете запускати, повернете дитині нормальне самопочуття, і він перехворіє в легкій формі. Важлива причина пелюшкового дерматиту — підвищена температура повітря в кімнаті, тому проблема частіше трапляється влітку, ніж в холодну пору року.

Головна міра профілактиці — підтримка правильної гігієни. Залишайте дитину голеньким «подихати», це теж дуже важливо. Після гігієнічних процедур витирайте шкіру насухо і тільки потім надягайте підгузник. Не зловживайте маслами і кремами — вони можуть створювати в отже чутливої ​​області плівку, парниковий ефект. Це посилить ситуацію і спровокує дерматит. Роздратування зазвичай починається з почервоніння на складочках, після переходить на поперек, гомілку. Для успішного лікування дуже важливо прибрати дратівливі чинники, поки почервоніння не перейшла в висип і бульбашки. При ускладнених формах дерматиту з’являються скоринки і виразки.

Все залежить від тяжкості випадку. Пелюшковий дерматит — хоч і неприємна, але досить нешкідлива проблема. Головне вчасно почати лікування, тоді вийде усунути її в мінімальні терміни, а малюк не буде мучитися від роздратування і свербіння.

Чи варто бити тривогу?

Йти до лікаря потрібно обов’язково, якщо:
● висип не проходить три доби і довше;
● температура на тлі дерматиту піднялася до 38 градусів і вище;
● область висипань збільшилася, висип стала синюшного, роздутою;
● в ураженій області присутні гнійники.

Дуже часто на тлі захворювання розвивають бактеріальні та грибкові інфекції. Якщо помітили у себе будь-який із симптомів, бачите, що краю висипань неоднорідні, зверніться до лікаря. Точний діагноз допоможе поставити зішкріб.

Що робити

Після виявлення висипу почніть якомога частіше залишати малюка без підгузника, шкіра повинна бути голою і дихати. Після водних процедур акуратно промаківайте тільце дитини серветкою. Залишати його голяка слід так довго, як це можливо — з урахуванням вільного часу, стану здоров’я, температури повітря в приміщенні. Якщо можете тимчасово перейти на повзунки замість підгузників і одноразові вбираючі пелюшки, ще краще. Ні — стежте за тим, щоб малюк не знаходився в брудному памперсі.
Непогані результати дають ванночки з трав’яними відварами. При подразненнях рекомендують череду, ромашку. Після купання можна точково наносити мазі з оксидом цинку. Вони підсушують шкіру, формують захисний шар і нівелюють вплив негативних зовнішніх чинників. Креми з дексапантенол прискорюють регенерацію клітин і купируют запалення.
Потрібно відрізняти пелюшковий дерматит від, наприклад, грибкового пеленочного і себорейного, звичайної потнички. Заходи в кожному випадку потрібно буде приймати різні. Якщо до звичайного запалення приєдналася грибкова інфекція, характер висипань зміниться, вони стануть яскравими червоними, схожими на висип. Іноді грибковий дерматит вражає шкіру малюка після вірусної інфекції на тлі кандидозу. При слабкому імунітеті, недоліковані грибку дивуватися можуть найвразливіші і складно доступні місця.

Папа-блог. пелюшковий дерматит.


Що таке коліки?

Задати питання?