Патронаж новонароджених. Перший візит лікаря

З народженням дитини закінчується тільки вагітність — і починається ряд нових турбот. Читайте статті, книги, консультуйтеся з подругами, родичками, але головне — звертайтеся за лікарською допомогою. Відразу після пологів маму з немовлям повинні будуть відвідати лікар і патронажна медсестра. Вони ходять по прописаному в законі графіком, якщо це необхідно, візити робляться більш частішими.

Навіщо це потрібно

Новонароджений має слабкий імунітет, оскільки ще не встиг адаптуватися до зовнішнього середовища після 9 місяців перебування в утробі матері. У немовлят підвищена сприйнятливість до вірусів, мікробів, тому відвідувати громадські місця зайвий раз небажано. У перший місяць життя ходити в поліклініку не доведеться — лікар буде приходити додому сам. Візит він завдає відразу після виписки з пологового будинку. Патронаж безкоштовний для всіх дітей. Якщо рівень обслуговування державної поліклініки вас не влаштовує, можете звернутися в приватну медустанову, що надає відповідні послуги.

Як часто повинні приходити

Перший раз педіатр з медсестрою відвідують немовляти протягом трьох днів поле виписки. Приходити вони можуть разом або окремо. Друге відвідування лікаря доводиться на 20-у добу після пологів (приблизно), медсестра повинна приходити раз на тиждень. Під час останнього візиту педіатр скаже, який день в поліклініці є «грудним» (найчастіше це понеділок) і зорієнтує щодо часу візитів. Стандартний графік відвідувань — щомісячний, тобто раз на місяць дитини потрібно буде показувати лікаря.

Якщо малюк відноситься до групи ризику за станом здоров’я, лікар буде приходити частіше і в майбутньому теж сформує індивідуальний графік відвідування поліклініки.

«Проблемними» є немовлята, які:
● з’явилися на світ раніше покладеного терміну;
● мають серйозні хронічні захворювання;
● народилися з ускладненнями.

Не варто переживати — підвищена увага допоможе запобігти ряд ускладнень в майбутньому, постійно моніторити ситуацію і вживати заходів у разі потреби.

Порядок оглядів

Лікар і медсестра відвідують новонародженого з різними цілями. Педіатр під час першого візиту повинен буде оцінити загальний стан малюка. Він оглядає шкірні покриви, слизові, діагностує наявність запалень, обов’язково оцінює форму голови, джерельце. Також педіатр повинен буде перевірити животик, пупкову ранку, кінцівки на ступінь рухливості. Він розпитає батьків про спадкові захворювання, щоб розуміти, що потрібно перевірити в першу чергу. Медсестра з’ясовує, в яких умовах малюк буде розвиватися і рости. Якщо вони будуть визнані незадовільними, відповідну інформацію вона подасть в соціальні органи. Для скарг повинні бути вагомі підстави — питущі батьки, повна антисанітарія в приміщеннях, пр. Також медсестра повинна буде відповісти на питання по догляду за немовлям.

Підготовка до візиту

Ідеальну чистоту наводити до прийому медпрацівників не обов’язково, але загальне прибирання не зашкодить. Якщо врахувати, що перед випискою мами і малюка з пологового будинку все наводять порядки, готуватися до першого патронажної відвідування особливим чином не доведеться.
Підготуйте бахіли — лікарі і медсестри зазвичай не роззуваються і йдуть по квартирі у взутті. Так, ви можете вимагати щось від них, лаятися, але правильніше й ефективніше буде подбати про наявність бахіл самостійно.

Якщо у вас є конкретні питання до медиків, складіть їх перелік заздалегідь — інакше можете бути впевнені, що до потрібного моменту половину просто забудете. Запишете основну інформацію — розпитайте медсестру або лікаря про все важливе.

Місце для огляду немовляти теж потрібно буде підготувати. Зручніше за все використовувати для цих цілей пеленальний стіл, дошку-пеленатор, але можна просто постелити на ліжко клейонку з пелюшкою або одноразову простирадло. В принципі, це все — залишиться тільки зустріти лікаря в призначений час. Обов’язково уточніть адресу поліклініки, години прийому. Можна попросити у педіатра особистий мобільний номер телефону.

Мама-блог. Патронаж новонароджених. Перший візит лікаря.


Що таке коліки?

Задати питання?