Неспокійний сон

Причини неспокійного сну у малюків

Кожен батько знає, коли малюк засинає, настає довгоочікувана тиша. Багато мам докладають багато зусиль, щоб дитина солодко спав і набирався сил. Але батькам не варто панічно боятися потурбувати сон дитинчати. Ваше дитя повинне звикнути до будь-невеликому, але постійному рівню шуму в будинку. Чим раніше ви почнете до цього привчати — тим краще. До речі, багатьом дітям це легко вдається!

Намагайтеся готувати дитину до сну в один і той же час. Бажано, щоб приготування до солодких сновидінь супроводжувалися діями, які нагадували б карапузові, що пора засипати. При цьому порядок цих кроків має бути один і той же. Наприклад: вмилися, надягли піжаму, почитали казку.

Часто дитина не може заснути після нічного годування, тому і вередує. Як же бути в таких ситуаціях? Тут потрібно звести спілкування з малюком до мінімуму, щоб він емоційно не перепорушувалися. Так йому буде набагато легше заснути, як і вам…

Під час нічного годування запропонуйте малюкові спеціальну нічну суміш. Вона добре насичує, і дитина не прокидається щогодини через почуття голоду, тим самим не турбує вас зайвий раз.

Якщо ж сон порушений остаточно і дитя плаче годинами, то скоріше за все ц коліки або ріжуться зубки. І те й інше — неминуче. Зубки прорізаються у всіх дітей, а кольки бувають майже у всіх (80-90%). У кожному разі варто проконсультуватися у педіатра.

На рахунок дитячих кольок, то розпізнати їх легко.

Існує так зване правило трьох:

● з’являються у малюків, починаючи з тритижневого віку;
● завжди тривають близько трьох годин;
● перестають набридати в тримісячному віці.

Починаються коліки у дитини приблизно через 20 хвилин після годування і мають нападоподібний характер.

У половині випадків основна причина кольок у дітей — це порушення перетравлення основного вуглеводу молока, або лактози (молочного цукру), внаслідок дефіциту ферменту лактази. Це проявляється у дітей з ще незрілим кишечником і його ферментативних систем.

Не займайтеся лікуванням самі. У таких випадках потрібно звернутися до фахівця!

Хочемо лише додати, що часто вередують навіть цілком здорові малюки. Може, справа в звикання до вашої сверхзаботе?

Не варто вриватися в кімнату дитини після першого ж схлипування. Потрапити буквально пару хвилин (залежить від інтуїції і чуття матері), багато хлопців самі припиняють плакати і засипають спокійно.

Досить переконатися, що дитина сухий і йому зручно. Не беріть дитинку на руки без гострої необхідності, так ви тільки ще більше його пробудити. Дитина повинна спати в своїй колисці, чи не забирайте його в своє ліжко, там йому затишно не буде.

Щоб перед сном карапуз легше переносив розлуку з вами, заведіть йому іграшку. Вона дасть малюку відчуття спокою і стабільності. Це може бути улюблена м’яка зайка або лялька, з якою дитина любить гратися.

А ось щоб дитя міцно спала після обіду, його денна активність повинна бути насиченою. Грайте з ним, більше смійтеся, щоб співати з ним пісеньки.

Сподіваємося, що наші поради допоможуть знайти здоровий сон маленькому ангелика в його самому тривожному віці, адже саме уві сні малюк росте, міцніє і розвивається.


Що таке коліки?

Задати питання?