Кишкова інфекція: як уберегти дитину

Гостра кишкова інфекція інфекційний запальний процес в шлунку і кишечнику, який проявляється у вигляді діареї (рідкого стільця тричі на добу і більше), часто нудотою, блювотою, підвищеною температурою тіла. У 80% випадків кишкову інфекцію викликають віруси (часторотавірус), тому застосовувати антибіотики недоцільно. Головна небезпека зневоднення. При патологічному стані дитини кладуть в стаціонар.

Гостра кишкова інфекція: що робити

Кишкові інфекції можна лікувати в домашніх умовах. Але попередьте лікаря, опишіть симптоми і попросіть рекомендації. В результаті блювоти, діареї організм втрачає солі і воду, тому важливо компенсувати втрати. Для нормалізації стану в добу потрібно давати не менше 100 мл на кожен кілограм ваги. Шкіра повинна бути зволоженою, пісяє дитина в нормі кожні 3 години. Якщо це не так, води мало.

Поїть маленького пацієнта звичайною водою або сольовим розчином. Розчин можна купити в аптеці або зробити самостійно з літра води, 3 чайних ложок цукру і ½ ложки солі. Якщо дитина категорично відмовиться пити його (а таке можливо), давайте будь-яку воду без газіков, корисний при кишкових інфекціях відвар сухофруктів. Грудничкам можна давати груди кожні 15 хвилин.

Про харчування

Поки блювота сильна, їжа не потрібна вистачить рідини. Коли вона закінчиться, Прикормлюємо з урахуванням апетиту і тим, чим просить малюк. Насильно годувати не потрібно це загрожує проносами і блювотою.

Медикаменти

ВООЗ рекомендує при кишкових інфекціях препарати з цинком. Вони зменшують тривалість і тяжкість діареї. Максимальний курс 2 тижні. Корисні пробіотики з ними діарея буде не такою сильною і пройде швидше. У будь-якому випадку запасіться терпінням уникнути загострення вийде, залишається дочекатися поліпшення.

А ось прийом ліків від проносу з лоперамідом протипоказаний. Дані препарати підвищують ризики розвитку небезпечних для життя побочек. Сорбенти приймати можна, але на перебіг захворювання вони практично не впливають. Деякі пацієнти відзначають ослаблення діареї, але це теж не обов’язково плюс зростають ризики формування каловой «пробки». Так що сорбенти дітям при кишкової інфекції слід давати тільки за рекомендацією лікаря.

Ефективність «противірусних» ліків, імуномодуляторів в лікуванні гострих кишкових інфекційних патологій не доведена. Саме тому призначають їх не всі лікарі. Антибіотики при гострих інфекціях показані в рідкісних випадках – переважно при інвазивних діареях з домішками крові в калі. Також антибіотикотерапія обов’язкове в разі холери, позакишкових бактеріальних інфекцій, що супроводжуються проносом.

Профілактика

Головний метод профілактики ротавірусу  вакцинація. Грудничкам її роблять у віці 6 або 8 місяців, і в багатьох випадках це доцільно. Інші заходи запобігання зараженню виключення контакту з хворими дітьми, особиста гігієна. Але тільки щеплення гарантує практично 100% захист.

Поради батькам

● Гостра кишкова інфекція це неприємно, але не смертельно, головне вчасно вживати заходів. Високу температуру дозволено збивати ибупрофеном і парацетамолом.
● Пити потрібно обов’язково. Якщо дитина відмовляється робити це, візьміть шприц на 10 кубів, зніміть з нього голку і впорскують рідину за щоку.
● Запасіться терпінням гостра фаза триває зазвичай до тижня, потім стан поліпшується. Стілець нормалізується довше, але профузного понос не буде.
● Госпіталізація необхідна в виняткових ситуаціях. Перша в калі присутня кров, друга дитина не писав 6 годин і більше.

Будьте здорові!

Мама-блог. Кишкова інфекція.


Що таке коліки?

Задати питання?