Календар розвитку дитини: вміння в 6 місяців

Дитина розвивається за певним графіком, тому батькам потрібно знати, які вміння характерні для того чи іншого віку. Перші півроку — знаковий рубіж в розвитку, за цей час малюк повинен освоїти ряд базових навичок.

Зростання, вага і моторика

Відразу після народження набір маси стрімкий — близько 600-900 г за місяць. Тобто у віці близько півроку дитина повинна важити орієнтовно вдвічі більше, ніж відразу після народження. Швидкість зростання буде поступово знижуватися.

У 5 місяців малюк повинен вставати на карачки або хоча б намагатися робити це, в 6 сидіти. Спочатку дитина спирається на ручки, як би допомагаючи собі, потім повинна сідати без підтримки. Перевороти зі спини на живіт і назад труднощів не викликають, активні малюки вже починають повзти — спочатку по-пластунськи, потім більш вправно.

Сон

Якщо здоров’я в порядку, малюк може спокійно спати всю ніч — хоча б до 5-6 ранку. Педіатри рекомендують батькам дітей, які погано засинають або швидко прокидаються, укладання в ліжечко для остаточного заколисування. Метод спрацьовує не завжди, але спробувати можна. Він привчить дитину самостійно засинати і не відчувати паніки при нічних пробудженнях.

Слух і зір

Дитина вже може довго тримати в руках іграшки, інші предмети, обмацувати і розглядати їх, уважно вивчати. Це дає розуміння їх властивостей, особливостей. Тобто малюк досліджує матеріали на дотик, усвідомлює, що одні предмети м’які, інші шорсткі, а треті можуть пищати. На джерело звуку він повертає голову, причому шум може бути зовсім тихим. У цей час дитина починає уважно дивитися в обличчя батькам, розуміти їх міміку, емоції, включається в своєрідну гру, наслідує звукам. Можна починати грати, виконувати вправи, розвивати навички активного спілкування.

Відтінок очей

До напівроку колір райдужки очей може значно змінитися. Зазвичай саме світлі очі темніють — це природний фізіологічний процес. Якщо після піврічного кордону небесно-блакитний відтінок зберігся, швидше за все, він буде таким завжди.

Раціон

Півроку — саме час вводити прикорм, якщо це не було зроблено раніше. Починати потрібно з спеціальних каш, сирків, молочної суміші, кефіру. Все і одразу давати не слід — починайте вводити нові продукти дозовано, стежте за реакцією, потім додайте нові. Якщо годувати малюка всім відразу, буде неясно, що саме йому не подобається або не підходить, викликає алергію, кольки, розлад шлунку. Великі порції відразу не роблять, оскільки дитина все одно не подужає їх.

Після готового харчування, магазинних сирків можна буде переходити на перетерті фрукти, овочі. Вибирати слід сезонні, щоб виключити ризики годування дитини нітратами. Яйця і риба в цьому віці не бажані, як і мед.

Спілкування

Дитина в півроку щосили сміється, посміхається, добре розрізняє звуки, опановує новими навичками. Він може уважно і з цікавістю слухати історії — їх розповідати можна і потрібно, це важливий етап у розвитку. Звичних людей дитина дізнається відмінно, гулит їм, махає ручками. Якщо малюкові комфортно серед близьких, він буде добре розвиватися, йти на зустріч, давати волю емоціям. Є у дитини улюблені іграшки, які він виділяє серед інших, віддає їм перевагу.

Поради батькам

У 6 місяців дитина вміє багато і в ваших силах прищеплювати йому нові навички. Грайте, розмовляйте, читайте книги, навіть якщо вважаєте, що малюк нічого не розуміє — це обов’язково принесе свої плоди. Регулярно відвідуйте педіатра, якщо з’являються проблеми і питання, не відкладайте візит до фахівця. Будь-які серйозні відхилення від норм розвитку — вже привід для занепокоєння.

Мама-блог. Що повинен уміти малюк на півроку.


Що таке коліки?

Задати питання?