Грудне годування. Основні правила і помилки

Годувати дитину грудьми — це так природно, зручно, корисно. Але у багатьох молодих мам, особливо якщо дитина перший, виникає чимало проблем, пов’язаних з налагодженням грудного вигодовування.

Правила прикладання

Перше прикладання до грудей, якщо малюк здоровий, робиться вже в пологовому залі. Дитина разом з першою порцією молозива отримує і надійний захист від бактерій, ефективний засіб для підтримки імунітету.

Інші правила прикладання:

● і вам, і малюкові повинно бути зручно — мама приймає правильну позу, розгортає немовля корпусом до себе;
● дитячі голова і шия повинні знаходитися на одній лінії — щоб молоко безперешкодно потрапляло в шлунок дитини;
● для початку годування просто наблизьте обличчя малюка до соску — він відчує запах молока і відкриє рот. Тон повинен захоплюватися таким чином, щоб видимої була тільки верхня частина ареоли, а нижня повністю перебувала в роті немовляти;
● якщо дитина поводиться пасивно, торкніться його губ низом ареоли. Соском це робити не слід, щоб дитина не почав смоктати його (для матері це завжди болісно);
● під час годування дитина не повинна захлинатися. Якщо бачите, що він задихається, просто занадто жадібно смокче, акуратно розтисніть щелепи пальцем, поносіть малюка стовпчиком до появи відрижки. У перші дні соски можуть хворіти не хвилюйтеся, ви звикнете, і неприємні відчуття пройдуть. Якщо хворобливість сильна, є ранки, тріщини, синці, ймовірно, малюк просто неправильно бере груди.

Поширені помилки

Неправильна організація процесу грудного вигодовування доставляє дискомфорт мамі і дитині, може привести до зникнення молока. Розглянемо найпопулярніші помилки мам на ГВ — враховуйте чужий досвід і уникайте проблем самі.

Помилка перша. Їмо за розкладом

Годівля по годинах — це пережитки минулого. Немає ніякого сенсу слухати нестямні крики малюка, якщо він не наївся, бо їсти ще не пора. Так, деякі немовлята висять на грудях цілодобово, але, по-перше, не всі, по-друге, з часом ситуація нормалізується. Грудне молоко має оптимальний для шлунково-кишкового тракту новонародженого склад, тому дитина чисто фізично не зможе заподіяти собі шкоду або об’їсться. Поступово інтервали між годуваннями будуть збільшуватися, стануть комфортними для всіх. Відмовляючись давати дитині груди на вимогу в перші тижні життя, ви відчуваєте всіх на міцність і ризикуєте залишитися без молока (особливо якщо його не так-то багато). Більш того, новонародженому є кожні три години і не частіше шкідливо — порції вийдуть великими, він чисто фізично не зможе засвоїти продукт.

Помилка друга. Ні нічним трапезам

Немовлята хочуть їсти вночі, і це абсолютно нормально. Наші мами-бабусі молоко в нічні години не давали, замінюючи його водою, кроповою відваром, сосками, ніж шкодили всім. Шлунку малюка не потрібно відпочивати від їжі — якщо є потреба в годуванні, вона повинна бути задоволена. Ну а перерва без їжі на 8-9 годин — це просто занадто багато для перших місяців життя.

Помилка третя. Їмо за секундоміром

В ідеалі тривалість годування кожна дитина визначає сам — і це далеко не завжди 10 або 15 хвилин. Деякі дітки сподіваються за 4-5, іншим потрібно все 30. Мама повинна стежити за поведінкою сина або дочки, припиняючи годування тоді, коли дитина сама відпустить груди. Навіть якщо він толком не смокче, але все одно тримає сосок в роті — не поспішайте. У перші тижні після пологів у дитини виражена підвищена потреба в ссанні ареоли — якщо він хоче пити, відчуває дискомфорт. Нічого поганого в тому, щоб давати груди на вимогу, немає.

Помилка четверта. Молоко плюс суміш

Давати новонародженому суміш потрібно тільки в тому випадку, якщо він не наїдається грудним молоком — через недостатню кількість, низькою поживної цінності. У перші тижні штучне харчування не потрібно — інакше ви ризикуєте взагалі не налагодити ГВ. Просто годуєте дитину на вимогу, так часто і так довго, як він хоче.

Помилка п’ята. допаивания водою

У радянській педіатричній практиці воду давали постійно і обов’язково, якщо малюк не хотів пити, його до цього посилено привчали. Сучасні лікарі кажуть, що допаювати малюків молодше півроку не потрібно взагалі, але влітку можна пробувати давати пляшечку з водою. Якщо дитина буде пити рідину, добре, якщо ні, значить, вона йому просто не потрібна.

Постійно доцежіваться теж не потрібно. І пам’ятайте, шануй при пологових будинках, поліклініках є консультанти з грудного вигодовування, до яких завжди можна звернутися по питаннях, що цікавлять.

Мама-блог. Грудне вигодовування. Основні правила і помилки.


Що таке коліки?

Задати питання?