Гігієна малюка

Залицяння за новонародженим — відповідальна і непроста робота. Самопочуття, чистота шкіри і стан імунітету малюка безпосередньо залежать від правильного проведення гігієнічних процедур.

Але складність полягає в тому, що як би ви не старалися, все одно повністю уникнути роздратування або інших невеликих проблем не вдасться. Зате можна звернути увагу на головні гігієнічні процедури, регулярне виконання яких допоможе уникнути різного роду ускладнень.

Які гігієнічні процедури варто виконувати щодня?

Кожен день потрібно обмивати крихітку, чистити його вушка, ніс і очі.

Для того щоб обробити вушка візьміть звичайну ватяну паличку, трошки змочену в теплій воді, і нею злегка прочистите вушну раковину. 2-3 рази на тиждень використовуйте паличку зі спеціальним обмежувачем, щоб зібрати ті сірчані відкладення, які знаходяться скраєчку у зовнішнього отвору слухового каналу.

Для чищення носика злегка змочіть турундочку і по черзі засовуйте її в кожну ніздрю, проробляючи обертальні рухи.

Якщо трохи змочити ватні диски в кип’яченій воді, а потім віджати, то ними можна протерти очі дитини. Очі обробляють від зовнішнього кута до внутрішнього.

До щоденних гігієнічних процедур також відносять умивання личика малюка. Знову-таки виручити змочений у воді кімнатної температури ватний диск. Протирають обличчя від центру до периферії.

Як і вищеописані дії, розчісування також включають до щоденного догляду за малятком.

Як бути з підгузками?

Коли міняєте підгузник (а вам це доведеться робити кілька разів на день), зверніть увагу, чи немає складок. Потрібно почистити всі ці складки, вичистити залишки попередньої присипки або крему, намазати новий шар крему і одягнути чистий підгузник.

І саме педантичне: перед кожною зміною підгузника обов’язково підмивайте дитину. Бажано не користуватися вологими серветками, так як вони є транспортною формою обробки. Краще кожен раз підмивати дитину під теплою проточною водою.

Гігієна дівчаток і хлопчиків хоч і трохи, але відрізняється. Статеві органи дівчаток настільки чутливі, що навіть найменше переохолодження може потім позначитися на здоров’ї. Садити ваших маленьких дочок на холодну поверхню категорично забороняється!

У маленьких хлопчиків своя особливість… Їх статевий орган слід ретельно вимивати, але не перестаратися. Просто промивайте проточною водою, але нічого не смикайте, не тягніть, як вам можуть часто радити.

Крім того, зверніть увагу, що для підмивання як дівчаток, так і хлопчиків не потрібно кожного разу використовувати мило. Досить лише раз в день – як раз під час вечірнього купання. Просто мило, особливо неякісне, викликає роздратування у малюків.

Для молодих батьків догляд за маленькою дитиною викликає страх і паніку. Як би все акуратно зробити і нічого не забути? Заспокойтеся: пророблення всіх зазначених процедур входить в звичку.

Бажаємо вашому малюкові здоров’я, а вам — терпіння!

Мама-блог. Все про гігієну малюка.


Що таке коліки?

Задати питання?