Дитина сопе: що робити

Уже в перші дні життя у малюка може бути закладений носик, дихання стає шумним — тобто з’являється характерне сопіння. Ситуація зазвичай не постійна, а повторюється час від часу.

Основні причини сопіння

При відсутності гнійних або слизових виділень, причини сопіння потрібно шукати в:
1. Анатомічні особливості будови носоглотки, які характерні для раннього віку. Носові ходи малюка зовсім вузькі, а раковини товсті, тому при проходженні повітря з’являються характерні шуми. У міру дорослішання носові ходи будуть збільшуватися, дихання стане тихіше.
2. Рясне утворення кірочок на носових слизових — причина в сухому повітрі в приміщеннях в опалювальний період. Якщо малюк постійно дихає висушеними повітряними масами, слизова пересихає, може проявлятися закладеність, інші неприємні симптоми на зразок печіння, свербіння. Стан не нешкідливе, оскільки в результаті зменшитися фільтраційна функція носа, частинки пилу, бактерії, віруси, постійно містяться в повітрі, під час дихання будуть безперешкодно потрапляти в трахею, легені, бронхи, підвищуючи тим самим ризики розвитку патологій верхніх дихальних шляхів.

Перша проблема проходить сама з плином часу, другу можна частково вирішити за рахунок використання зволожувача. Якщо такої можливості немає, на батареї вішають вологі рушники, по кімнаті розставляють ємності, заповнені водою. Також можна регулярно провітрювати приміщення, проводити вологе прибирання. Дитину на час провітрювання виносять в іншу кімнату. Для місцевого зволоження слизових застосовують спеціальні розчини у вигляді крапель. Аквамаріс, Салін, інші засоби вводять в кожну ніздрю по парі крапель тричі на день. Якщо це необхідно, після закапування скоринки видаляють ватною паличкою.

Ймовірно поява хрюкання, сопіння при рясних зригуванні після годування, якщо дитина перебуває в горизонтальному положенні, і вміст шлунка йде в задню частину носових проходів. Основні звуки будуть схожими на хрипіння. Щоб уникнути проблеми рекомендовано тримати малюка вертикально протягом чверті години після кожного годування.

Бити тривогу?

Якщо малюк активний, смокче груди або п’є з пляшки, поводиться, як зазвичай, нормально спить, переживати нема про що. Все, що вам потрібно буде зробити, це забезпечити дитині комфортний мікроклімат в приміщенні і правильну гігієну. Коли є причини думати, що дитині мало повітря, поведінка стала неспокійною, малюк постійно перериває годування або відмовляється від їжі, обов’язково звернення до педіатра для консультації. Можливо, він направить вас до отоларинголога.

Профілактика

Профілактичні заходи можливі тільки при закладеності носа та виникає на його тлі сопіння. Привчіть себе стежити за чистотою і вологістю повітря в житло. Кращий спосіб зробити це — регулярно проводити провітрювання, вологе прибирання приміщень, розвішувати мокрі рушники або розставляти заповнені водою ємності. До речі, подібні прості заходи корисні для всієї родини і захистять від багатьох бід.

Також, як ми писали вище, можна закопувати або промивати носик засобами на основі морської води. У кожен прохід потрібно по одній-парі крапель, максимальне число процедур за добу — три. Для видалення кірочок застосовують ватні палички, можна робити джгути з вати. Дійте обережно, щоб не травмувати носик і не налякати дитину.

У більшості випадків приймати складні специфічні заходи при сопіння не потрібно, проблема пройде сама протягом півроку-року життя. У більш старшому віці свисти і шуми виникають на тлі риніту, вірусних, інфекційних захворювань.

Мама-блог. Коли дитина сопе.


Що таке коліки?

Задати питання?