Що робити, якщо дитина впала з ліжка? Перша допомога

Малюки до року активні, рухливі і часто непередбачувані. Тільки що дитина спокійно лежала на місці, вчора навіть не намагалася повзати, і ось — вона вже спланувала з дивана на ламінат. Будь-які падіння, звичайно, небажані і небезпечні, але уникнути їх важко. Далі ми розповімо про те, що робити в таких випадках, а які дії вчиняти не можна.

Чи потрібна швидка

Якщо дитина нормально себе почуває, то не треба.

Дзвонити в швидку допомогу потрібно тоді, коли:
● малюк втратив свідомість;
● у нього почалася сильна кровотеча;
● є підозра на сильні травми голови.

При наявності тривожних симптомів постарайтеся знерухомити новонародженого — якщо проблеми є, активні рухи тільки погіршать їх. З потенційно небезпечного місця дитини потрібно акуратно ізолювати.

Блювота, судоми можливі — у такому випадку в очікуванні скоро покладіть малюка на бік і стежте за тим, щоб шия була рівною. Можете взяти дитину на руки і акуратно поколисати його, якщо до цього немає явних протипоказань на кшталт сильних травм.

Можливі наслідки

Уважно огляньте дитину після падіння — на голові слідів травм бути не повинно. Якщо ситуація більш-менш в нормі, можете просто почекати і спостерігати. У першу добу після польоту в будь-якому випадку рекомендований щадний руховий режим — уникайте активних ігор, різких рухів. Можна поїти малюка заспокійливими травами, давати Гліцин.

По можливості відвідайте педіатра або хірурга для проведення глибокого обстеження.

Воно дозволить виключити такі серйозні наслідки падіння як:

1. Струс мозку — супроводжується втратою свідомості, нестримним плачем, нападами блювоти, підвищеною сонливістю, підозріло тихою поведінкою, відмовою від їжі, тимчасовою втратою раніше отриманих навичок, дратівливістю.
2. Пошкодження м’яких тканин — небезпечно тим, що зачіпаються кровоносні судини. В даному випадку навіть порівняно легка травма може призвести до сильної кровотечі, утворення шишок, припухлостей.
3. Переломи черепа — виникають в результаті падінь зі значної висоти. На пошкодження кісток вказує зміна форми черепа — наприклад, поява ввігнутих частин, витікання з вух, очей прозорої рідини, поява синця навколо вух, очей.

Оскільки наслідки дуже серйозні, то іноді краще проявити надмірну обережність, а не допустити недбалість. Якщо малюк втратив свідомість, погано дихає, з вух, носа йде кров, зіниці стали різними, обов’язково викликайте швидку допомогу. Небезпечним симптомом буде наявність випинань на голові, сильні судоми, серйозні рани, блювота, несамовитий плач, постійна сонливість, повний збій звичного режиму.

Відразу після травми

Падіння з висоти, навіть порівняно невелике — це завжди стрес, тому дайте дитині відпочити. Будіть його час від часу, щоб перевіряти самопочуття. Не повинно бути значних поведінкових змін — якщо збилося, стало важким дихання, немовля перестало реагувати на батьків, веде себе незвично, то зверніться до лікаря.

Неспокійна поведінка може вказувати на те, що малюкові боляче. Тут допоможе будь-яке знеболююче, дозволене в цьому віці — Нурофен, Ібупрофен. Перші дні після травми забезпечте дитині достатній відпочинок. Якщо він веде себе надто активно, подумайте, як це можна обмежити (зробити в кімнаті напівтемрява, вимкнути телевізори, прибрати дратівливі іграшки).

Слідкуйте за самопочуттям, поведінкою малюка. При найменших підозрах звертайтеся до лікаря для виключення серйозних патологій. У більшості випадків після сильних ударів головою рекомендований рентген. Знімок покаже цілісність кісток, стан м’яких тканин (чи немає сильних ударів, пухлин).

Мама-блог. Що робити, якщо малюк впав з ліжка.


Що таке коліки?

Задати питання?