Дитина і втома

Життя мами і тата в декреті — це день бабака з постійним смиканням, купою обов’язків і відсутністю достатнього часу на себе. Втома накопичується, з часом призводить до емоційного виснаження. Розповімо, як його і уникнути і що робити, якщо рівень бадьорості вже на нулі.

Це не жарти

Синдром емоційного вигорання — клінічне патологічний стан, яке пов’язане з нервовим виснаженням, призводить до хронічної втоми, неможливість справлятися з вирішенням поточних завдань. Якщо в офісі ми проводимо обмежену кількість часу, потім можемо прогулятися, зустрітися з друзями, спокійно виспатися, то життя молодої мами проходить в форматі нон-стоп. Вона часто не спить нормально перші пару років життя дитини, змушена підпорядковувати себе, свого часу його капризам, не має особистого часу і тиші. Є жінки, які спокійно переносять цей час, іншим доводиться непросто.

Шукайте зручні варіанти

Спокійно ставитися до того, що дитина в один день стала центром усього життя, може не кожна жінка. Власне, і не потрібно цього робити. Зрозумійте, що ви в будь-якому випадку хороша мати, найкраща для своєї дитини, і маєте право вбудовувати малюка в своє життя, а не підпорядковувати йому кожен день. Перебудовуватися доведеться, але процес піде набагато легше, якщо ви зможете підлаштовуватися, а не повністю міняти всі звички, відмовлятися від особистих інтересів.

Мамі погано — страждає дитина

У перші роки життя діти дуже прив’язані до своїх мам і чуйно реагують на поганий настрій, нервозність, стрес. Роблячи щось через силу, ви шкодите дитині. Згодом вигоряння не уникнути, і добре від цього не буде нікому. Висипайтеся, відпочивайте, знаходите час на себе, не закидати особисті інтереси.

Залучайте інших дорослих до догляду за малюком

Мама до дитини найближче, але є ще тато, бабусі, дідусі, няні. Якщо малюк буде спокійно ставитися до інших дорослим, ви зможете залишати його з ними і звільніть трохи особистого часу. Робити це варто якомога раніше.

Спілкуйтеся

Сидіння в чотирьох стінах пригнічує більшість людей, навіть якщо при цьому немає особливих обов’язків. Забирайтеся в люди, спілкуйтеся — це допоможе змінити картинку, знайти нові знайомства, отримати заряд емоцій. Звичайно, в плані розпорядку дня ви будете обмежені в будь-якому випадку, але зрушити справу з мертвої точки цілком реально.

Ідеальності — немає

Злий жарт із молодими мамами грає гонитва за ідеальністю. Весь час здається, що хтось знає, вміє краще, ніж ви, а тут і до депресії недалеко. Пам’ятайте, що ваш моральний стан набагато важливіше чистої підлоги і обіду з 3 страв. Перестаньте порівнювати себе з сусідками, знайомими і тим більше мамами з соціальних мереж. По-перше, напевно ви не знаєте, як йдуть справи за зачиненими дверима, по-друге, навіть якщо у кого-то что-то і краще, це вам все одно нічого не дасть. Не звалювати на себе непосильні ноші ідеальності, просто живіть і насолоджуйтеся радощами материнства. В ті дні, коли насолоджуватися не виходить (а буває всяке), пам’ятайте, що ви не одна така, і це пройде.

Просіть про допомогу

Своєчасно надана молодій мамі допомогу — кращий захист від її емоційного вигорання, спочатку лайт, а потім хард формату. Поясніть чоловікові, якщо він не розуміє сам, що з дитиною вдома дуже непросто, він постійно вимагає уваги і це вимотує. Якщо у вас буде підтримка, справлятися з поточними труднощами опиниться просто. «Я все сама» система працює, але у неї багато мінусів, в першу чергу для вас.

Займіться спортом

Якщо відчуваєте в собі достатньо сил, щоб іноді тренуватися, обов’язково введіть тренування в розпорядок дня. Всього 15 хвилин — і загальний тонус підвищиться, підніметься настрій, з’явиться бадьорість. Кудись ходити добре, але і вдома займатися теж можна, головне бажання. Спорт допоможе швидше відновитися після пологів і просто стане кращим джерелом гарного настрою.

Папа-блог. Дитина та втома.


Що таке коліки?

Задати питання?